Antony Blinken amerikai külügyminiszter az Európai Unió, Törökország és számos arab ország képviselőjével tárgyalt Szíria jövőjéről Jordániában, azonban a találkozón Szíriát senki sem képviselte. Az arab országok aggódnak, nehogy egy „új Líbia” jöjjön létre Szíriában, miközben Izrael újabb légicsapásokat mért a közel-keleti államra.
Az Egyesült Államok közvetlen kapcsolatot létesített a szíriai HTS milíciával, miután elüldözték Bassár el-Aszadot, és átvették a hatalmat – erről beszélt Antony Blinken, hozzátéve, hogy elsősorban Austin Tice amerikai újságíró eltűnése miatt vették fel a kapcsolatot a Hayat Tahrir al-Sham iszlamista csoporttal, miközben az Egyesült Államok terrorszervezetként tekint rájuk. Minderről a BBC számolt be.
Az amerikai külügyminiszter Jordániában beszélt a sajtónak, miután több arab ország, Törökország és az Európai Unió képviselőivel tárgyalt Szíria jövőjéről. A tisztviselők megállapodtak, hogy a békés átmenet folyamatát támogatják az országban, a jordán külügyminiszter pedig arról beszélt, hogy a regionális hatalmak nem akarják, hogy Szíria káoszba süllyedjen. Ezen a találkozón a HTS-t nem képviselte senki.
Fuad Husszein iraki külügyminiszter aggodalmát fejezte ki az ország jövőjét illetően. Mint mondta, nem szeretnének egy „újabb Líbiát”, utalva a Moammer Kadhafi hatalomból való eltávolítása után kialakult káoszra. Hakan Fidan külügyminiszter szerint a meglévő szíriai intézményeket meg kell őrizni, majd meg kell reformálni.
Soha nem szabad megengedni, hogy a terrorizmus kihasználja az átmeneti időszakot. Össze kell hangolnunk az erőfeszítéseinket, és tanulnunk kell a múlt hibáiból
– fogalmazott Fidan a találkozó után, amelyen Szírián kívül Irán és Oroszország képviselője sem volt jelen, akik támogatták az Aszad-rezsimet. Miközben nyolc arab ország képviselője is jelen volt, egyetértve Szíria egységének megőrzésében, Izrael tucatnyi légitámadást indított az ország ellen. Az ENSZ főtitkára aggasztónak ítélte a zsidó állam légicsapásait Szíria ellen.
Szintén Szíriával kapcsolatos hír, hogy az Aszadnak Damaszkusz lázadók általi elfoglalása után menedékjogot biztosító Oroszország kivonja az ország északi területeiről a csapatait, kivéve a tartuszi kikötőt és a hmejmimi légibázist. Moszkva már tárgyalásokat kezdett az új szíriai vezetőkkel, ám azok tartalmáról egyelőre nincsenek információk, de befolyásolhatja a két fő katonai bázison maradt orosz csapatok helyzetét.