Déli Áramlat: az EU folytatja a tárgyalást
- Elon Muskot beperelte az amerikai tőzsdefelügyelet
- Több tízmillió tonna só kitermelésére kapott engedélyt egy magyar cég Romániában
- Mi okozta a megzabolázhatatlan tűzvészt Los Angelesben?
- Őrizetbe vették a dél-koreai elnököt, hiába sorakoztak fel szimpatizánsai
- Ukrajna-szerte szólnak a szirénák, Oroszország megkezdte az ország tömeges bombázását
- Tüntetők zavarták meg Donald Trump miniszterjelöltjének a meghallgatását
- Alkoholfogyasztási limitet vezetne be Európa repülőterein a Ryanair
- A korábbi first lady kihagyja Donald Trump beiktatását
- Fennakadást okozott a közlekedésben a hirtelen érkezett téli időjárás Olaszországban
- Lemondott a brit korrupcióellenes miniszter
Maroš Šefčovič, az energiaunióért felelős szlovák biztos kedden délelőtt azt nyilatkozta: az energiabiztonság növelése továbbra is az egyik legfontosabb uniós szempont, ezért folytatják a megbeszéléseket a Déli Áramlat építéséről a kivitelező konzorciummal. A következő találkozót december 9-ére tűzték ki, és a tervek szerint meg is fogják tartani.
Šefčovič múlt héten látogatott Azerbajdzsánba, ahol az EU és a kaszpi-tengeri ország közötti kapcsolat erősítéséről beszélt, és megerősítette, hogy a Déli Áramlat stratégiai fontosságú projekt az Európai Uniónak.
Putyin az Európai Bizottság elutasító magatartására hivatkozva állítaná le a projektet, és a bolgár kormányra mutogat, amely elmondása szerint brüsszeli nyomásra nem hajlandó megadni az építkezéshez szükséges engedélyeket. Magyarország nem gördített hasonló akadályokat a kivitelezés útjába.
Kristalina Georgieva, az Európai Bizottság bolgár alelnöke szerint az orosz döntés egy újabb megerősítés arra, hogy az EU-nak alternatív energiaforrásokra van szüksége.
Az Európai Bizottság energiaügyi szóvivője, Anna-Kaisa Itkonen kedden délben kiemelte, hogy a gázvezetékkel szemben eddig is csak jogi természetű kifogásokat támasztottak. Megismételte, hogy az álláspont nem változott, az EU-s országokban lefektetett gázvezetékek „az EU-s szabályoknak megfelelően kell, hogy megépüljenek, és nem működtethetik őket olyan módon, amely veszélyeztetné az unió belső piacát”.