Németek kémkedtek a francia kormánynál az USA-nak
- Parancsmegtagadás vezethetett Amerika második legsúlyosabb légi katasztrófájához
- Egy autós áthajtott egy napközis táboron Illinois-ban, négyen meghaltak
- Illegális bevándorló lopta el a miniszter készpénzzel teli táskáját
- Megtette a hatását Donald Trump vámháborúja Kanadában, a liberálisok nyerték a választást
- Magyar diákok is részt vehetnek a Roszatom sarkköri expedícióján
- Csaknem egy nap alatt sikerült helyreállítani az áramszolgáltatást Spanyolországban
- Véget ért a szerb egyetemisták közmédia elleni blokádja
- Bejelentette lemondását az izraeli belbiztonsági szolgálat vezetője
- Napvilágot látott a statisztika a háborúról, amit Moszkva minél előbb szeretne eltüntetni
- Ötven éve került hatalomra a történelem egyik legvéreskezűbb diktátora
Tavalyelőtt nagy port vert föl, amikor kiderült: az Egyesült Államok biztonsági ügynöksége, az NSA európai politikai vezetők, többek között Angela Merkel telefonhívásait hallgatja le. A Süddeutsche Zeitung most arra jött rá, hogy a német kormány is kémkedett az NSA-nak: többek között Franciaországról és az Európai Bizottságról jelentettek.
A bajorországi Bad Aibling-i lehallgatóállomáson évek óta figyelik több európai ország kormányhivatalait, tudta meg a német újság kormányszakértőktől. „Az ügy lényege a politikai kémkedés szomszédos országok és az EU-s intézmények után” – nyilatkozta a lapnak egy kormánytisztviselő. Ezenkívül állítólag európai cégeknél is kutakodtak, méghozzá azért, mert az USA illegális exporttevékenységeket szeretett volna fölfedni.
Az EUobserver korábbi hírekről is beszámol, melyek szerint a német hírszerzés olyan biztonságvédelmi vállalatokról gyűjtött adatokat, mint a korábban az Airbust is magában foglaló, 2013-ban megszűnt EADS, és a világ legnagyobb helikoptergyártója, az Eurocopter. Azt írják, a német kancellária legalább 2008 óta tudott ezekről az akciókról.
A kancellária akkori vezetője, Thomas de Maizière most belügyminiszterként szolgál a német szövetségi kormányban. Azzal gyanúsítják, hogy hazudott tavaly augusztusban, amikor azt nyilatkozta: a kancelláriának nincs tudomása arról, hogy németek az NSA-nak kémkednének.
Az igazságügyért felelős EU-biztos, Vera Jourová azt mondta kedden az Európai Parlamentben, mielőtt ezek az értesülések kirobbantak volna, hogy a hírszerzés nemzeti ügy, nem EU-kompetencia.