Heteken belül le kellene szorítani a migránsok számát
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
- Idén is bele akarnak nyúlni az oroszok az amerikai választásokba
- Azt állítják, nem nyúltak az újvidéki állomáson leomlott előtetőhöz, a tények mást mondanak
- Így rúg bele Trump a földön fetrengő forintba
- A magyarok többsége Donald Trumpra tippel, hogy ő nyeri az amerikai elnökválasztást
- Legalább 36-an meghaltak, miután a szakadékba zuhant egy busz Indiában
- Ezt az utat kell járnia Harrisnak és Trumpnak, ha elnökök szeretnének lenni
- Letartóztatták az izraeli miniszterelnököt tűzszünetet megakadályozó tanácsadóját
- Tornádók csaptak le Oklahomában
- Rendkívüli veszély miatt vörös riasztás lépett érvénybe Barcelonában
- A hó tárolására alkalmas szőnyegek exportálásába kezdett Finnország
Rendkívüli csúcstalálkozóra lehet szükség a migránsválság megoldására, mondta szerdán Jean-Claude Juncker. Az Európai Bizottság elnöke szerint erre azért lenne szükség, mert a februári állam- és kormányfői ülésen a britekkel kell majd foglalkozniuk, így nem marad elég idejük másra.
Ugyanakkor egyre sürgetőbb a helyzet, mert a migránsok fő útvonalán fekvő országokban – köztük a belső határellenőrzés nélküli Schengen-övezetben található Ausztriában – dominószerűen vezetik be az újabb és újabb korlátozásokat, és már Németországban is érik a határok lezárása. „Kifutunk az időből” – figyelmeztetett Mark Rutte, a tagállami minisztereket képviselő Tanács soros elnöke. Donald Tuskhoz hasonlóan arról beszélt, hogy a következő hat-nyolc hétben „meredek csökkenésre” van szükség a migránsok számában. Az Európai Parlamentben azt ígérte, hogy a holland elnökség fő feladata a válság megoldása lesz, és szükség lenne a tavaly Törökországgal kötött megállapodás életbe léptetésére. Az EU tavaly egyezett meg Ankarával, hogy hárommilliárd euróért cserébe visszafogja a tömeget, de ebből egyelőre nem sok látszik.
Mark Rutte arra intette a a tagállamokat, hogy tartsák magukat a már megkötött alkukhoz és állítsák helyre a külső schengeni határ ellenőrzését, ami Görögországnak nem megy. A célt egy közös határ- és parti őrséggel akarja elérni az Európai Bizottság. Jean-Claude Juncker arra szólított fel minden uniós kormányt és EP-képviselőt, hogy támogassa a javaslatot. Megismételte, hogy a jelenlegi helyzetben veszélyben van a Schengen-övezet, és ha az összeomlik, akkor maga alá temeti a munkaerő szabad vándorlását és a közös piacot.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!