Navracsicsék szerint toleranciát kellene tanítani az osztályfőnöki órán
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
- Az utolsó kórház is bezárta kapuját a Gázai övezet északi részén
- Az Egyesült Államoknak adja ki Montenegró Do Kvont, a dél-koreai „kriptokirályt”
- Észtország haditengerészeti műveletet indított, de a NATO sem lacafacázik
- 18+Videón, ahogy agyba-főbe vernek, rugdosnak egy megbilincselt rabot
- Szlovákia megfenyegette Ukrajnát, megtorolják, ha nem jön gáz
- 2025-től munkaszüneti nappá nyilvánítják december 24-ét a lengyelek
- Ismét berágtak a horvátok Magyarországra, több szomszédos országgal is tárgyalnak
- Megtalálták Vlagyimir Putyin gyenge pontját, itt csaphat oda neki a Nyugat
- Földrengés veszélyére figyelmeztetnek Fukusima közelében
- A „nácizmus rehabilitálása” miatt kapott letöltendő börtönt egy ember Oroszországban
„Európai fiatalok egy halált és pusztítást propagáló ideológia csapdájába estek” – mondta kedden az Európai Bizottság alelnöke, Frans Timmermans, és uniós segítséget ígért a radikális mozgalmak bűvkörébe került fiataloknak. A párizsi és a brüsszeli terrortámadásokat olyanok követték el, akiket a radikális eszmék elszakítottak a családjuktól és barátaiktól, és az egész társadalom ellen fordították őket, tette hozzá.
A Bizottság kedden közzétett csomagjában fiatalokkal foglalkozó szervezetekre támaszkodna a radikalizálódás elleni harcban. A magyar Megálló Csoport az egyik olyan egyesület, amelyet már most is támogatnak, és a színházterápiás módszerüket követendő példaként szeretnék más európai országok figyelmébe ajánlani. A szintén magyar Foresee Kutatócsoport munkáját is elismerésre méltónak tartja a brüsszeli testület: ők többek között tanárokat és szülőket készítenek föl konfliktusok kezelésére.
A Bizottság elindítana egy internetes platformot, ami összegyűjti a különböző tagállamokban kitalált megoldásokat, jó gyakorlatokat. „Ez egy online segítség, amit lefordítunk az összes hivatalos nyelvre, így nemcsak angolul tudók tudják majd használni” – mondta az EUrologusnak Navracsics Tibor oktatásért és ifjúságpolitikáért felelős uniós biztos.
A Bizottság a következő négy évben 25 millió eurót (nagyjából 7,8 milliárd forintot) költ majd egy radikalizálódás elleni központ fejlesztésére, amely a tagállamokban kapcsolatot tart majd a civil szervezetekkel.
Az Erasmus+ programban is elkülönítettek idén 13 millió eurót (több mint négymilliárd forintot) olyan ötletekre, amelyek az erőszakos radikalizálódás megelőzését, a hátrányos helyzetű tanulók befogadását segítik. Május végéig lehetett jelentkezni, most értékelik a pályázatokat. „Kifejezetten az olyan civil szervezeteket, sportklubokat céloztuk meg a nem formális nevelés területein, akik helyben, társadalmi integrációs programokkal pályáztak, és van az iskoláknak is e-twinning rendszer, amely a közvetlen kapcsolatteremtésre helyezi a hangsúlyt” – mondta Navracsics Tibor. A biztos szerint az iskolai oktatásba is be lehetne építeni az egymás elfogadására tanító foglalkozásokat, például az osztályfőnöki órába.
A magyar biztos szerint egészen rövid idő alatt is látványos eredményeket érhetnek el a fiatalok bevonását célzó programok. Franciaroszágban, Belgiumban, Dániában és Hollandiában, ahol égető probléma, hogy a fiatalok szélsőséges ideológiák áldozatául esnek, a politika homlokterébe került a megelőzés. Itt olyan fiatalok bevonásával szerveznek programokat, akik tudják, hogy milyen egy radikális szervezet tagjának lenni, és sikerült kilépniük onnan.
„Minden intézkedésünk középpontjába a demokrácia, a szabadság, az emberi méltóság és a tisztelet közös értékeinek átadását kell állítani. A fiataloknak ezekre az értékekre és kritikus szemléletmódra van szükségük ahhoz, hogy megtalálják a helyüket a társadalomban” – írta Navracsics a bejelentést kísérő keddi közleményben.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán!