Varga Mihály is elismerte: nincs még kidolgozva az uniós javaslat, amivel Orbán ijesztgetett
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
- Börtöntáborba küldték azokat az észak-koreai szökevényeket, akik kapcsolatba kerültek a kereszténységgel
- Szijjártó Péter: Végre egy jó hírt is kapott a globális békepárti többség
- Romániát és Bulgáriát már csak egy hajszál választja el a schengeni övezettől
- Ukrajnában Nobel-békedíjra jelölték Donald Trumpot
- Megszólalt a német hírszerzés vezetője: Putyin támadásra készül a Nyugat ellen, a NATO kudarcát akarja
- Matteo Salvini odaszúrt egyet az Európai Bizottságnak
- Kiderült, miért omlott le a tragédiát okozó előtető az újvidéki állomáson
- A tűzszünet semmit nem old meg, csak elodázza a közel-keleti válságot
- FBI: Bombatámadással fenyegették meg Donald Trump kabinetjelöltjeit
- Véget ért Marine Le Pen tárgyalása, de csak márciusban derül ki, indulhat-e a következő elnökválasztáson
Az Európai Bizottság a szociális pillérrel nem akar jogköröket elvenni a tagállamoktól és szabályozni a tagállami rendszereket, állította a területért felelős uniós biztos, Marianne Thyssen mai budapesti látogatásán. A készülő javaslatról Orbán Viktor korábban azt mondta, a magyar adópolitikára tör.
„2016-ban kiderült, hogy Brüsszel újabb és újabb gazdasági jogosítványokat akar magához venni a tagállamoktól. Az akció neve brüsszeli nyelven szociális pillér” – jelentette ki a miniszterelnök az idei évértékelő beszédében. Szerinte „az a kérdés, akarjuk-e, és ha igen, képesek leszünk-e nemzeti hatáskörben tartani az adópolitikát, dönthetnek-e adóikról szabadon a nemzetek”, ezért a közelgő nemzeti konzultáció egyik kérdése a szociális pillérről fog szólni.
Egyelőre csak egy előzetes, társadalmi egyeztetésre szánt tervezet jelent meg a szociális pillérről, ahol szó sincs adópolitikai egységesítésről, ráadásul csak az eurót használó országok vennének részt a programban. A hivatalos javaslatot jövő hónapban adják ki, árulta el ma Budapesten Marianne Thyssen, de
Amiről szó van, az egy referenciakeret, egy „átvilágítás” célszámokkal, indikátorokkal és a jó példák átvételével a tagállamok között. Marianne Thyssen a sajtótájékoztató utáni beszélgetésen a minimálbérrel szemléltette, hogy ez hogyan működne. Nem szabályoznák, hogy egy adott tagállamnak mennyit kell erre előírnia. Ehelyett a jövedelmek középértéke alapján megnéznék és összehasonlíthatóvá tennék az országok között, hol mekkora a minimálbér.
az a tagállamok jogköre és az is marad. A magyar kormányhoz hasonló félelmeket szerinte senki más sem jelzett, és „nincs mitől tartani”.
Varga szerint jogos volt az aggodalom, bár nincsenek is konkrét javaslatok
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter közölte, hogy a szociális pillérről nem egyezik meg a kormány és az Európai Bizottság véleménye. Annyit elismert, hogy az Európai Bizottság javaslata „nem lezárt” és fogadják a javaslatokat. Újságírói kérdésre tovább finomított: úgy látta, a javaslatok még ki sincsenek dolgozva.
Bár szerinte korábban Brüsszelben „voltak olyan felvetések”, amelyek korlátozhatták volna a magyar kormány lehetőségeit, és „reális veszély”, amiről Orbán Viktor beszélt, de bízik benne, hogy valamilyen közös megoldásra lehet jutni, amely Magyarországnak is elfogadható.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán!