- Külföld
- Eurologus
- EP 2017
- eu
- orbán viktor
- csepreghy nándor
- amnesty international
- áfa
- kormány vs. civilek
- brüsszelezés
Ördögi brüsszeli tervet leplezett le a kormány
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
- Szijjártó Péter: Végre jó hírt kaptunk
- A tragédia után az újvidéki polgármester menesztését kezdeményezik az ellenzéki képviselők
- Döbbenetesen megnőtt az európai aranyvízum iránt érdeklődő amerikaiak száma
- Európában kapták el az FBI egyik legkeresettebb terroristáját
- Történelmi bevételtől eshet el Oroszország, kemény lépésre készül a Gazprom
- Börtönbüntetésre ítéltek egy gyilkosságra felbérelt svéd tinédzsert Dániában
- Halálos fenyegetést kapott a Paraméter szerkesztősége
- Nyilvánosan megöléssel fenyegette az alelnök a Fülöp-szigeteki elnököt, most mindent tagad
- Fellélegezhet a Közel-Kelet, szerdától életbe léphet a tűzszünet Izrael és a Hezbollah között
- Földbe állhat az orosz hadigazdaság, Putyinra káosz várhat a háború után
2018 tavaszáig „Brüsszel a belpolitikába be akar avatkozni kötelezettségszegési eljárásokkal”, ezzel is befolyásolva a választások eredményét, jelentette ki tegnap Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség miniszterhelyettese.
A furmányos Brüsszel úgy támad, hogy nem támad
„Az EU-s rendelkezések betartatása a Bizottság szerződéses kötelezettsége és nem politikai eszköz. A Magyarországgal kapcsolatos eljárások száma átlag alatti” – írta Twitteren még aznap az Európai Bizottság. A bejegyzéshez egy grafikont is mellékeltek, ahol jól látszik: hazánk a 20. helyen áll a 28-ból a futó kötelezettségszegési eljárások számában.
Kötelezettségszegési eljárást akkor indít az Európai Bizottság, ha valamilyen tagállami törvény uniós jogot sért vagy rosszul, esetleg sehogy sem ültetnek át valamilyen uniós jogszabályt nemzetire. Kezdetben levelezéssel próbálják meggyőzni egymást az adott kormánnyal, és ha nem tudnak megegyezni, abból bírósági eljárás, végül pénzbüntetés lehet.
Orbán ott is tervet lát, ahol látványosan nincs
A CEU ügyében például tegnap épphogy nem léptetett tovább egy ilyen eljárást az Európai Bizottság, hanem kiegészítő levelet küldött. A civiltörvény miatt a második lépcsőre került egy ügy, amin Orbán VIktor szerint közröhej és politikai lépés. Arról beszélt, hogy „Brüsszelben” a történések pontosan úgy haladnak, ahogy azt Soros György közzétette, mert ott is befolyása van. Be akarják engedni Európába milliószám a bevándorlókat, „ez egy tervszerű dolog”, Magyarország pedig „nem a hülyék országa”, nem lehet úgy tenni, „mintha véletlenül történnének a dolgok”.
Mindezt épp aznap jelentette ki, amikor a kormányközeli Magyar Idők cikket írt róla, hogy – a kormány által Soros-szervezetnek titulált és a civiltörvény miatt a magyarországi szervezetével polgári engedetlenségbe kezdő – Amnesty International támadja Brüsszelt az Afganisztánból érkezők visszaküldése miatt.
Azaz olyan tervszerűen ördögiek Soros emberei Brüsszelben, hogy úgy telepítenek be milliókat, hogy közben hazaküldik őket, és megvédik a cinkostárs szervezeteket, miközben azok őket támadják.
Direkt nem akarják, hogy legyen pénzük
A kormány egy másik, tegnap indult eljáráson is kiakadt. A közúti áruszállítást ellenőrző rendszer az Európai Bizottság szerint túlzott adminisztrációs terhet jelent a határon. A nemzetgazdasági tárca egy közleményében már-már azt sugallta, hogy a Bizottság a jelentős magyar áfa-bevételeket generáló rendszer eltörlését szeretné.
Furcsa lenne, ha így történne, mert
és épp a bevételek növelésére hozza létre többek között az uniós ügyészséget, amelyet az áfacsalások ellen is nyomozna. A javaslatot tegnap a Fidesz nem szavazta meg az Európai Parlamentben, de a kormány amúgy is kihagyja belőle Magyarországot.