Az EU elítéli a homofóbiát
További Eurologus cikkek
-
Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
- Orbán Viktor és Benjamin Netanjahu együtt hívta fel Donald Trumpot
- Viharok és tornádók pusztítanak az Egyesült Államok középső részén, többen meghaltak
- „Nem vagyunk vad, balkáni törzs” – szerb egyetemisták 1000 kilométert tekernek Strasbourgig az európai figyelemért
- Donald Trump a tanácsadóinak Elon Musk visszaléptetéséről beszélt
- Az Európai Központi Bank elnöke reformot sürget, véget érhetnek az orbáni vétók
- Súlyos döntést hozott Ausztria, több határátkelőhelyet lezárnak Magyarország irányába
- Illegális bevándorlókat szállító csónakok borultak fel Törökország és Görögország közelében, többen meghaltak
- Felrobbant egy autó Amszterdam egyik forgalmas terén
- A világ egyik legszegényebb országa, és az életszínvonal csak folyamatosan romlik
- Marco Rubio: A médiában megjelenő hisztéria a NATO-val kapcsolatban indokolatlan
Az Európai Bizottság nem akarta kommentálni Kövér László a melegek egyenlőségére és az örökbefogadásra vonatkozó kijelentéseit, ugyanakkor az illetékes szóvivő figyelmünkbe ajánlotta a témával kapcsolatos hivatalos álláspontot. Eszerint az Európai Bizottság határozottan elítéli a szexuális irányultságon alapuló, mindennemű hátrányos megkülönböztetést, erőszakot, zaklatást gyűlöletbeszédet, ugyanis a társadalom minden tagja egyenlő. Vera Jourova, jogérvényesülésért felelős biztos azt mondta, hogy gyakorta érzékelhető az LMBTI-személyek diszkriminációja a munkavállalás, a szociális biztonság, az egészségügy vagy az oktatás terén. Jourova azt is elmondta, hogy a nemi identitás nyilvános kifejezése, például a kézen fogva sétálás az utcán, rendszeresen vált ki elfogult és gyűlölködő megjegyzéseket, de ezekkel a közösségi médiában is lépten-nyomon találkozhatunk. Bár az EU is hozott ezzel kapcsolatos intézkedéseket, de azt kérte a tagállamoktól, hogy valamennyien legyenek aktívak és saját kezdeményezésekkel is küzdjenek a homofóbiával szemben.
Az Európai Unió Tanácsa nevében, vagyis valamennyi tagállam, így Magyarország képviseletében is, Federica Mogherini külügyi főképviselő adott ki nyilatkozatot. Az közös állásfoglalásban többek között ez olvasható: „72 országban a szexuális irányultsággal kapcsolatos jogszabályok továbbra is büntetik az azonos neműek közötti szexuális aktust, míg más országokban a jogszabályok nem biztosítják a védelem szükséges szintjét, ami azt eredményezi, hogy az LMBTI-személyek napi szinten a megkülönböztetés különböző formáinak vannak kitéve életük valamennyi színterén. Az EU újólag és határozottan kijelenti, hogy az LMBTI-személyekkel szembeni megkülönböztetés aláássa az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában foglalt legalapvetőbb emberi jogi alapelveket.”
A nyilatkozat szerint az EU mind az Unió területén, mind azon kívül továbbra is küzd az LMBTI-személyekkel szembeni hátrányos megkülönböztetés és erőszak büntetlensége ellen.
Csütörtökön este egyébként az Európai Bizottság főépületére és a külügyi szolgálat épületére is szivárványszínű zászlót vetítettek, mint ahogy számos brüsszeli intézményre kifüggesztették ezt a lobogót. Ennek külön aktualitást ad az is, hogy szombaton lesz a belga „Pride Parade”, ahová több mint százezer embert várnak.
Miközben ezt a cikket megírtam Brüsszelben, a kizárólag gyerekeknek szóló műsorokat sugárzó Ketnet nevű, holland nyelvű belga adón egy nyolc év körüli kislány elmesélte, milyen az élet az ő családjában, ahol két mama osztja meg a család mindennapjaival kapcsolatos feladatokat.