Uniós hackathonon küzdhetnek programozók a járvánnyal
- Saját állampolgárait is lehallgathatja az amerikai kormány
- Egyre súlyosabb a konfliktus Ukrajnában, a NATO-tagállamok drasztikus lépésre készülnek
- Tízmilliókkal csábítják az ukrán frontra az orosz adósokat – aki túléli, tiszta lappal indul
- A buddhista királyságban épül meg a Tudatosság városa
- Döntöttek a német szociáldemokraták a kancellárjelöltről
- Szerbia elnöke elárulta, hogy az Európai Uniót vagy Kínát választja-e
- Elszabadultak az indulatok, verekedés tört ki a szerb parlamentben
- Itt a hivatalos végeredménye a nagy meglepést hozó romániai elnökválasztás első fordulójának
- Drámai bejelentés: megállhat a vérontás a Közel-Keleten, zuhannak az olajárak
- Tizenheten eltűntek, miután elsüllyedt egy turistahajó a Vörös-tengeren
#EUvsVirus néven rendez összuniós hackathont az Európai Bizottság április 24-26-án. Csapatban és egyénileg is várják a jelentkezőket, akik hat kategóriában (egészségügy, üzlet, társadalmi és politikai összetartás, távoli munka és oktatás, digitális pénzügyek, egyéb) kereshetnek megoldásokat a koronavírus okozta helyzet kezelésére. Nem csak programozók részvételére számítanak: mentorként, csapatkoordinátorként, valamint partnerként is be lehet kapcsolódni. Utóbbiak közé például egyetemek, cégek, civil szervezetek is regisztrálhatnak az online rendezvény honlapján április 19-én éjfélig.
A legjobb megoldásokat az EU Európai Innovációs Tanácsának közösségi platformja segíti majd abban, hogy az elkészült prototípusokhoz befektetőket, támogatókat találjanak, és eljussanak a megoldásokkal a végfelhasználókhoz. A díjakat május 1-jén adják majd át virtuálisan.
A koronavírus hatásainak ellensúlyozására már több tagállamban, köztük április elején Magyarországon is hackathonon próbáltak megoldásokat keresni. A hazai versenyen a pár ezer forintból összedobható, 3D nyomtatóval elkészíthető diagnosztikai fejpánttól kezdve a digitális tantermen át a nekünk tanácsokat, feladatokat adó fordított tamagochiig mutattak be díjazott ötleteket.
A közelmúltban egy magyar csapat gépi tanulást segítő keretrendszere is sikeresen szerepelt egy hasonló nemzetközi hackatonon.