Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Cinematrix
- velencei filmfesztivál
- színészek
- film
- bemutató
- the brutalist
- építész
- zsidó származás
- adrien brody
- premier
Adrien Brody mélyen együtt tud érezni a magyar karakterrel, akit új filmjében alakít
További Cinematrix cikkek
- A Netflix megcsinálta a saját Breaking Badjét, csak sokkal viccesebben
- A világ egyik legcsúfabb oldalát mutatja be ez az új Netflix-film
- Egy ültő helyünkben végigdaráltuk Stephen King kedvenc misztikus sorozatát
- Kegyetlenül megdolgoztatta az agytekervényeinket Hugh Grant új vallásos thrillerje
- Az új Dűne-sorozat pont arról szól, amitől napjainkban a legjobban rettegünk
A velencei filmfesztivál szerdán kezdődött, az eseményre számos színész és rendező érkezett a világ minden tájáról – köztük Adrien Brody, Guy Pearce és Felicity Jones is, vagyis a magyar építészről szóló The Brutalist című film szereplői is.
A filmben Brody Tóth Lászlót, a magyar származású zsidó építészt játssza, aki a holokauszt túlélése után feleségével, Erzsébettel az Egyesült Államokba emigrál. A színész az eseményen elmondta, hogy édesanyja, Sylvia Plachy fotográfus pályája miatt „azonnali rokonságot és megértést” érzett Tóth karaktere iránt. Édesanyjáról úgy nyilatkozott:
Ő egy csodálatos fotós, de egyben magyar emigráns is, aki 1956-ban, a magyar forradalom idején menekült el Magyarországról. Kivándorolt az Egyesült Államokba, és Lászlóhoz hasonlóan újrakezdte az életét, és követte az amerikai álmot, hogy művész legyen
– mondta Brody a film premierje előtti sajtótájékoztatón.
„Nagyon sokat értek a holokauszt édesanyám életére és művészi munkásságára gyakorolt hatásaiból, ami szerintem csodálatos párhuzam a filmbéli szereplővel történtekkel. A film bemutatja, hogyan befolyásolja a háború a kreatív munkát és az élet minden más aspektusát, és hogy milyen pszichológiai folyamatok történnek. Ez a fikció nagyon valóságosnak tűnik, és fontos számomra, hogy egy ilyen film ne csak a múltat ábrázolja, hanem emlékeztessen minket arra, hogy a jelenünkben mennyi mindent tanulhatunk a múltból” – tette hozzá.
A filmet 2023-ban forgatták Magyarországon és Olaszországban. A 81. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál szeptember 7-én zárul a díjkiosztó gálával.
Mint megírtuk, a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon debütál Szilágyi Zsófia új filmje is, a Január 2. A Velencei Biennálé Biennale College – Cinema támogatásával készült alkotás egy különköltözés sztorija, de nem a főhősök, hanem egy harmadik fél szemszögéből mutatja be a történéseket.