Lebontják a Körszállót, Budapest egyik legikonikusabb épületét
További Járdasziget cikkek
- Az épület mozgott, a nyári forróságban egyes táblák berobbantak
- Végleg bezárt a Körszálló, Budapest egyik legikonikusabb épülete
- Budapest ki nem mondott főterét sikerült kiszabadítani az autók fogságából
- Eladó a Nobel-díjas tudós egykori újszegedi villája
- A város első korszerű szállodája nem sokkal az átadást követően leégett
Az Építészfórum vette észre a tematikus városnéző túrákat szervező UrbFace Facebook-oldalán megjelent hírt a bontásról, ahol a Közti tervei is megtekinthetők.
Makra Sándor, a Market Asset Management Zrt. vezérigazgatója korábban az Építészfórumnak elmondta, hogy a vállalat célja magas minőségű ingatlanok létrehozása, amelyek fenntartható értéknövekedést hoznak, és minden esetben hozzájárulnak az épített környezet színvonalának növeléséhez. „A Körszálló épülete esetében is magas hozzáadott értékű beruházást terveznek, amelynek részletei még kidolgozás alatt állnak.”
A bejegyzés szerint bár lebontják a Szrogh György tervezte 19 szintes körtornyot , ám majdnem eredeti formájában vissza is építik. Erre a lépésre nemcsak statikai okok miatt van szükség, hanem a térelosztó falak áthelyezése miatt is.
A tervek szerint ennek a magépületnek az aljában egy 97,16 négyzetméteres bérbe adható területet, 33,6 négyzetméteres lounge-ot, 305 négyzetméteres lobbytermet, egy 15,9 négyzetméteres recepciót és büfét, 2 irodai, informatikai szobát, illetve kb. 200 négyzetmétert kitevő gépészetnek fenntartott helyiségeket alakítanak majd ki.
A szálloda 280 szobájából 47 lakást alakítanak ki. 5 darab 70 négyzetméteres, egy hálószobást; 21 darab 105 négyzetméteres, két hálószobást; 13 darab 141 négyzetméteres, 3 hálószobást; 4 darab 153 négyzetméterest és szintén négy darab (16. és 17. emeleti) két darab azonos alapterületű (153 négyzetméteres és 192 négyzetméteres) luxuslakást alakítanak ki.
A korábbi tulajdonos, a Danubius Hotels szerint a szálló hatalmas beruházást igényel, a szállodalánc azonban az általuk működtetett szállodák megújítására és fejlesztésére fókuszál.
A Körszálló jelenleg II. kerületi helyi védelem alatt áll, és szerepel a Magyar Építőművészek Szövetsége oldalán elérhető veszélyeztetett, hatvanas–hetvenes évekbeli épületeket felvonultató Magyar Modern adatbázisában.