Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA fal adta a másikat a magyar zenekarnak
További Stenk cikkek
November 27-től lesz elérhető a kultikus Rough Trade Records válogatásalbuma, a tizenötödik Counter Culture. Ez még így önmagában nem nagy hír, az már viszont sokkal inkább, hogy a kétlemezes, közel negyven dalt tartalmazó válogatásra a magyar Gustave Tiger is felfért, olyan előadók közé, mint Björk, Jamie xx, Courtney Barnett, Sufjan Stevens, a Sleaford Mods vagy Nils Frahm.
A Gustave Tigerről mi is sokszor írtunk már, pont a válogatáson szereplő Sister Sybarite című számukkal az első indexes dalversenyen a döntőig mentek (majd készítettek hozzá egy klipet is), ahol már nem tudtak élőben fellépni, mert éppen Austinban játszottak a világ első számú showcase eseményének számító SXSW-en. A kiadvánnyal kapcsolatban írtam Szabó Csabának, a zenekar gitárosának:
Egy londoni, de amúgy Budapesten is ismerős barátunk intézte, akinek nagyon tetszik a zenekar, és jóban van valakikkel a Rough Trade-től. Eljött tavasszal a Proud Camdenes koncertünkre, vett egy csomó cédét, amiket elvitt a Rough Trade-lemezboltba, meg mondta, hogy majd így segít, és hát akkorát segített, hogy a fal adta a másikat. Még hogy a zeneipar valami iszonyatos mészárszék!
A Rough Trade-ről annyit azért feltétlenül érdemes tudni, hogy az egyik legfontosabb független kiadónak számít Nagy-Britanniában és a világon. Itt jelent meg például az első The Smiths-album, de lemezkiadás mellett zenekari promócióval is foglalkoztak, aminek köszönhetően fontos szerepük volt a punk, a posztpunk és az indie pop népszerűsítésében, majd később már olyan bandák csatlakoztak a kiadóhoz, mint a Libertines, a Strokes vagy az Antony and the Johnsons.
Elég megnézni a Rough Trade-nél megjelent előadók listáját, egészen brutális névsor találhatunk kortárs kedvencektől, mint az Arcade Fire, a Palma Violets vagy a Warpaint a nagyágyúkig, mint Jarvis Cocker. És akkor mutatjuk a Rough Trade: Counter Culture 15 dallistáját.
CD1
1. Nils Frahm Some
2. Father John Misty Bored In the USA
3. Seth Avett & Jessica Lea Mayfield Fond Farewell
4. Sufjan Stevens Carrie & Lowell
5. GWENNO Y Dydd Olaf
6. Mac Demarco Another One
7. Ultimate Painting Sweet Chris
8. Cale Tyson Long Gone Girl
9. Tobias Jesso Jr How Could You Babe
10. Ezra Furman Lousy Connection
11. John Grant Down Here
12. Frankie Lee Where Do We Belong
13. Nap Eyes Dark Creedence
14. GT Beats Misplaced
15. Gustave Tiger Sister Sybarite
16. Courtney Barnett Pedestrian at Best
17. Royal Headache Need You
18. Joanna Gruesome Last Year
19. Sleaford Mods No One's Bothered
CD2
1. Björk History of Touches
2. Jenny Hval That Battle Is Over
3. Holly Herndon Locker Leak
4. Grimm Grimm Kazega Fuitara Sayonara
5. Trujillo Aztlán
6. Unknown Mortal Orchestra Can't Keep Checking My Phone
7. !!! All You Writers
8. Jamie xx Gosh
9. Oddisee That's Love
10. Seven Davis Jr Be A Man
11. Butcher Bear Barbaric Rhetoric ft. Chief and the Doomsday Device with BoomBaptist
12. Lil Silva Drumatic
13. Novelist x Mumdance 1 Sec
14. O. Xander Lovers Theme
15. Demdike Stare Patchwork
16. Romare Prison Blues
17. Floating Points Nespole
18. Max Richter - Diffraction Sequence