Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Stenk
- Kultrovat podcast
- fesztivál
- podcast
- kultrovat
- süli andrás
- kocsis andrás
- campus
- keret
- kultrovat podcast
Kemény nyárnak nézünk elébe
A Kultrovat Podcast ezúttal egy zenés témát dolgoz fel: átvesszük, hogyan néz ki jelenleg a magyar fesztiválpiac, milyen eseményekre és miért érdemes elmenni az idei nyáron. Nem csak a tradicionálisan nagy fesztiválokkal foglalkozunk, mint a Volt, a Balaton Sound vagy a Sziget, hanem igyekszünk minél több kisebb, feltörekvő rendezvényről is beszélni egy kicsit, hiszen nagyon úgy néz ki, hogy egyre több izgalmas és alulról szerveződő fesztivál kezd egyre nagyobb figyelmet kapni.
A Kultrovat Podcast 31. adásában vendégünk Süli András, a Campus Fesztivál főszervezője és Kocsis András, a Keret Blog alapítója, akikkel valahogyan sikerült két óránál rövidebben átvenni az alábbi fesztiválokat a már a nyakunkon levő szezonban:
- Queeruption
- Kolorádó
- Fishing on Orfű
- Volt
- Balaton Sound
- EFOTT
- Rockmaraton
- Bánkitó
- Campus
- Bass Camp
- Művészetek Völgye
- Sziget
- Ubik Eklektik
De nagyon érintőlegesen megemlítjük az Alkotótábort, a B. My Lake-et, a Strandot, a FEZEN-t és a SZIN-t is. A szokásosnál valamivel hosszabb podcastben érintjük azt a problémát is, hogy miként lehet összeegyeztetni a kulturális tevékenységet a gazdasági racionalitással, hogyan jönnek fel egyre jobban a független, alulról szerveződő fesztiválok, és miért lesz egyre fontosabb érv valamelyik rendezvény mellett, hogy családias, de persze nem marad el a szokásos külfölddel való összehasonlítás sem, vagyis miért tud látszólag jobb, érdekesebb fellépőket elhívni egy cseh vagy lengyel fesztivál, mint egy magyar.
Miért jó ez?
Podcastot hallgatni nagyon jó. Hosszú utazásokon, amikor már az összes zenénket rongyosra hallgattuk, és kiolvastuk a könyvet, és egyébként is ráz a busz/vonat, és összefolynak a betűk. És míg olvasni csak nehézkesen, podcastot hallgatni vezetés közben is lehet, sokkal jobb élmény mint bármelyik kereskedelmi rádió reklámszüneteit nyomogatni. Podcastot hallgatni futás és edzés közben is nagyon hasznos, mert így szellemileg nem vész kárba az az idő sem, amit a testedzésre fordítunk. Podcastot hallgatni takarítás és mosogatás közben is nagyon élvezetes, úgy elszáll az idő, mintha sosem lett volna. Sőt, ha nem olyan a munkája, mint nekünk, hogy szavakat kell egymás mögé rakni, hanem mondjuk pixeleket vagy dobozokat, akkor még munka közben is csak úgy szalad vele az idő.
Ne maradjon le semmiről!