Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMPetőfi-díjat kaptak a NER kedvenc zenészei
További Stenk cikkek
Negyedik alkalommal is kiosztották a Petőfi Zenei Díjakat, amiket elvileg az év legjobb magyar zenészei és együttesei kapnak. Ehhez képest az év férfi előadója az az Ákos lett, aki 2017 óta nem adott ki új nagylemezt, az év dala az Eurovízió döntőjébe be sem jutó szám Pápai Jocitól, és persze életműdíjat kapott az utóbbi időben rendszeresen a Fidesz körül legyeskedő Nagy Feró is.
Az idei díjazottak listája egyébként ez:
- Az év női előadója: Rúzsa Magdi
- Az év felfedezettje: Acoustic Planet
- Az év dala: Pápai Joci: Az én apám
- Az év videóklipje: Follow The Flow: Nem tudja senki
- Az év férfi előadója: Ákos
- Az év gitárosa: Füstös Bálint
- Az év szövegírója: Szepesi Mátyás
- Az év ütőhangszerese: Gálos Ádám
- Az év billentyűse: Szebényi Dániel
- Az év zenekara: Halott Pénz
- Az év akusztikus koncertje: Bagossy Brothers Company
- Életműdíj: Nagy Feró
A Petőfi Zenei Díjat négy éve hozta létre a Volt Fesztivál a közmédiával együttműködésben, azonban az első gála időzítése elég szerencsétlenre sikerült. Akkor kezdett világossá válni, hogy az MTVA kiheréli a Petőfi rádió zenei kínálatát, ami miatt több zenész és köztük a Volt Fesztivál szervezői is aláírtak egy tiltakozólevelet, de végül magát az eseményt gond nélkül megtartották.
A díjkiosztó gála aztán a Voltról átkerült a Strand Fesztiválra, ahol igyekeznek minden évben óriási felhajtást csinálni körülötte. Az MTI részletesen beszámol róla, az Origo kormánypárti propagandaoldal pedig konkrétan élőben közvetítette az egész eseményt az M2 mellett.
Az idei díjak odaítélésében az egyik legszórakoztatóbb, hogy a közmédia és a csaknem száztagú szakmai grémium egészen furcsa rendszerben választotta ki a győzteseket, amelybe a közönség szavazatai is beleszámítottak.
- Ákos úgy lett az év férfi előadója, hogy 2017 óta nem adott ki nagylemezt, mindössze egy EP-t tavaly ősszel, illetve idén egy 50 Jubileumi Akusztikus Koncert c. DVD-t. A nívós díj miatt Ákos inkább nem szakította meg a nyaralását, és át sem vette személyesen.
- Pápai Joci Az én apám című száma úgy lett az év dala, hogy hosszú évek után idén Magyarország be sem tudott kerülni az Eurovízió döntőjébe ezzel a számmal. Ami egyébként a közmédia saját műsorából került a versenybe.
- Nagy Feró pedig azután kapott éppen most életműdíjat, hogy az ő hangjával vetítették a Volton Schmidt Máriáék történelemhamisító '89-es Orbán-videóját, és a Beatrice frontembere egyre gyakrabban (itt, itt és itt pl.) bukkan fel fideszes politikusok mellett. Egyébként ő is videón jelentkezett be.
- Az év zenekara ismét a Halott Pénz lett, méghozzá zsinórban negyedjére, vagyis a díj megalapítása óta a csaknem száztagú szakmai grémium évről évre őket tartja az év legjobbjának úgy, hogy 2016 óta nem hoztak ki önálló nagylemezt.
Ne maradjon le semmiről!