80 millió forintnyi ingyenpénz ömlött tavaly a Sziget ölébe
További Stenk cikkek
- Egy majdnem tökéletes élet, amelyet mindenki irigyel és gyűlöl
- Már a diszkók sötétjében is mozgósítanak
- Új dallal rukkolt elő Korda György és Balázs Klári
- A bántalmazás adott ihletet a magyar csapatnak, most fojtogató érzésről énekelnek
- Ezek a dalok kivágták a biztosítékot, beledurrantottak a nullás lisztbe
80,5 millió forintnyi bevétele származott tavaly a Szigetnek a fesztiválkártyákon maradt összegekből, írja pénteki cikkében a Világgazdaság a társaság 2019-es pénzügyi beszámolója nyomán.
A kártyákon hagyott feltöltések ugyan az elmúlt években folyamatosan csökkentek – 2017-ben 261 millió, 2018-ban pedig 104 millió forint maradt a kártyákon –, de még a 80 milliós összeg is jelentős.
A Sziget által szervezett fesztiválokon – így a Sziget mellett például a Volton és a Balaton Soundon – a FestiPay nevű rendszer biztosítja a készpénzmentes, integrált fizetési lehetőséget, de mivel sokan nem állnak sorba a buli végén a visszatérítés miatt, a fel nem használt összegek gyakran bent ragadnak.
A Sziget egyébként megkülönbözteti a helyszíni és az online feltöltéseket: az előbbi esetben a fel nem használt összeg csak a helyszínen, a fesztivál nyitvatartása alatt váltható vissza, míg az online feltöltött egyenleg maradványértékét ma már visszautalják a fesztivál zárása után.
A hír kapcsán az MTI megjegyzi: a Sziget 15,8 milliárd forint árbevétellel zárta az előző évet a 2018-as 15,6 milliárd forint után, ebből 10,2 milliárd forint jött be a jegyárusításból és 3,2 milliárd forint a vendéglátásból. A 2018-as 1,4 milliárd forintos profit viszont a felére olvadt, a 708 millió forintot a koronavírus-járvány miatt eredménytartalékba helyezték.
Idén egyébként 1993 óta először maradt el a Sziget fesztivál, ebben a cikkünkben mutattuk meg, hogy fest a Hajógyári-sziget a fesztiválozók tömege nélkül.