Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMegoldódott a rocktörténelem egyik nagy rejtélye
Brian Edwards, a Nyugat-angliai Egyetem (UWE) munkatársa egy fényképalbum átnézésekor találta meg az eredeti képet. „Azonnal felismertem a pálcás férfit” – mondta.
A Led Zeppelin brit rockegyüttes régi rajongója a BBC Radio Wiltshire-nek azt mondta, hogy
a felfedezés „egy igazi reveláció volt” számára.
A Wiltshire Museum azóta megszerezte a fényképet, és azt tervezi, hogy jövőre egy kiállításon bemutatja. Az 1971-ben, november 8-án megjelent Led Zeppelin IV. több mint 37 millió példányban kelt el világszerte, ezen volt először hallható a banda egyik legnagyobb slágere, a Stairway to Heaven című kultikus szám.
A Led Zeppelin III-at ért meglehetősen negatív kritikák után 1970 őszén a banda egyik alapítója, Jimmy Page gitáros elhatározta, hogy a következő albumnak nem lesz igazi címe; kíváncsi volt, hogy a zene önmagában el tudja-e adni az albumot, olvasható a Rock Diszkont ismertetőjében.
A borítót korábban egy festmény fotójaként írták le, amelyet állítólag a zenekar énekese, Robert Plant fedezett fel egy Jimmy Page berkshire-i háza közelében lévő antikváriumban. A borítón látható bekeretezett kép azonban valójában egy színezett fotó, írja a BBC.
Brian Edwards végül kiderítette, hogy az eredeti fotós Ernest Farmer volt, aki 1944-ben halt meg. Azt is mondta, hogy kutatásai alapján a képen látható férfi Lot Long volt, aki 1893-ban halt meg.