Nincs ugatás este hat után: itt vannak a világ legfurcsább kutyatörvényei
Számtalan törvény van Angliában, ami segíti a kutyákat és gazdáikat, ilyen például a kötelező mikrocsip, esetleg hogy be kell kötni a jószágot, ha autóba ültetjük.
Egyébként aki arra gondolt, hogy vegetáriánus diétára fogja valamelyik kedvencét, az inkább felejtse el, legalábbis Angliában, ahol ezt
51 hét börtönnel, illetve 20 ezer fonttal büntetik.
És ez csak Anglia, ugyanis ezek a fura szabályok világszerte megtalálhatóak. Összeszedtünk most néhányat közülük.
USA
Az USA-ban például államonként változnak a szabályozások, így nem nehéz beleszaladni egy-egy büntetésbe, ha nem vagyunk tisztában velük.
Little Rock, Arkansas
A kutyáknak tilos az ugatás este hat után.
Oklahoma
Tiltja a törvény, hogy születésnapi bulit szervezzenek a gazdik a kutyáknak. A polgármester által is aláírt törvény kimondja, hogy magánterületen nem lehet négynél több kutya egy helyen. Azok az emberek, akiknek négynél több kutyájuk van, akár 200 dollár bírságot is kaphatnak. Szintúgy ebben az államban tilos a kutyáknak grimaszolni.
Connecticut
Illegálisnak számít a kutyák tanítása Hartfordban, de hogy ez pontosan mit takar, azt nem tudni. Egyéb fura törvény még, ami megtiltja, hogy a gazdik a kutyakennelben aludjanak, de Illinois-ban whiskyt vagy cigit sem szabad adni nekik. Utóbbi kettő mondjuk érthető.
Norvégia
Tilos a kutyák ivartalanítása, kivéve, ha ennek egészségügyi oka van.
Svédország
Törvénybe foglalták, hogy azoknak a kutyusoknak, amelyeket napközibe visznek, meg kell oldani minden esetben, hogy kilássanak az ablakon.
Svájc
Minden házi kedvencnek kötelezően kell társ maga mellé, illetve a gazdáknak írásos és szóbeli teszteken is át kell menniük ahhoz, hogy kutyájuk lehessen.
Olaszország
500 eurós bíróságot kaphat az a gazdi, aki nem sétáltatja meg kutyusát egy nap legalább háromszor, de hasonlóan büntetik azokat is, akik divatból akarják az állatok farkát megcsonkítani.
Németország
A kutyatulajok havonta fizetnek adót kedvenceik után, azonban van itt egy kiskapu. A törvény úgy szól, hogy ha a kutya 4,5 kiló alatt van, annyit kell fizetni utána, mint egy rágcsálóért, ami a harmada az eredeti összegnek. Nem véletlen, hogy a németeknél sokan a törpe tacskót választják.