Index Vakbarát Hírportál

Mindeközben ma
új poszt érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Érzékeny számára a gyerekvállalás kérdése.

    Lassan már egy éve annak, hogy szakítása után Megyeri Csilla egy közös fotóval is felvállalta, hogy az olasz származású bokszedzővel, Nicola Sarciával alkot egy párt. A szerelmesek korábban nyíltan beszéltek arról, hogy egy anyagilag biztos jövőt szeretnének maguknak teremteni, amire bátran alapozhatnak majd egy esetleges családot. Az influneszer-műsorvezető a Borsnak ezúttal a közös jövőjük következő állomásáról is mesélt.

    Mint kiderült, bár nagy tempóval építik a közös életüket, a gyerekvállalást nem szeretnék elkapkodni. Az edző előző kapcsolatából származó másfél éves kisfia viszont gyakran fordul meg az otthonukban.

    Nico gyakran viccelődik azzal, amikor nálunk a kisfia, hogy tessék, itt a főpróba. Nyilván felmerül a baba, a koromból kiindulva beszélgetünk is róla rendszeresen. Nem zárkózunk el egyelőre tőle, csak jelenleg nem állunk készen a feladatra. Még egy éve sem vagyunk együtt

    – fogalmazott Megyeri, hozzátéve: számára a gyerekvállalás egy érzékeny téma, ugyanis sok kritika érte az emberektől korábban: „Éveken keresztül bántottak, hogy mikor akarsz szülni, miért nem szülsz. Milyen fura, hogy erre pont egy olyan férfit kaptam az életembe, akinek van egy kisfia” – vallotta be.

  • Van, amit utólag már megbánt.

    Április elején érkezett a hír: harmincötödik születésnapját nagyszabású koncerttel ünnepli jövőre az Irigy Hónaljmirigy. Mint kiderült, a slágereket parodizáló zenekar 2026. február végén az MVM Dome-ban lép fel. Most Sipos Tomi a Kikapcs podcast vendégeként egy mulatságos történetet elelevenített fel a banda kezdeti korszakából.

    Ez az első szerelmemhez köthető. Vele utaztam külföldre, amikor először béreltem motort. Bukósisak és jogsi nélkül természetesen. Emlékszem, hogy egy 125 köbcentis csoda volt, de azért ment, mint az állat

    idézte a Ripost az előadót, aki egy életre beleszeretett a motorozásba.

    Mint fogalmazott, utólag már belátja, hogy felelősségteljesebben is lehetett volna, hisz merész húzás volt ilyen körülmények között több száz kilométeres túrára indulni. A Simson motorokon edződött énekesre később rámosolygott a szerencse, mert az IHM szponzora által mindegyik tag kapott egy-egy Aprilia robogót.

    Volt egy 750-es Honda chopperem, majd Harley-Davidsonra váltottam. De egy idő után már csak városban motoroztam, így túladtam rajta, jelenleg egy gyorsabb robogóm van.

    Sipos elmondta, hogy az ajándék motoron volt, aki egyből túladott, mert „nem mindenki van megfertőzve ezzel a mániával a bandában”. Túl az ötvenen már jóval megfontoltabb életet él, de úgy érzi, sajnálja, hogy régebben annyi időt „elvesztegetett”.

    Jó lenne visszakapni azt az időt, amit kvázi haszontalanul töltöttem. A vadidegen emberekkel való piázást. Meggyőződésem, hogy ez kábé öt évet elvett az életemből. Most már lesz*rom, ha valaki megharagszik rám azért, mert nem akarok vele inni

     – vallotta be Sipos, aki manapság már hat órakor kel, hogy elvigye a gyerekét az iskolába, több a hétköznapi feladat és a regenerációja is sokkal lassabb, nem bírja már úgy az alkoholt, mint régen:

    Nem is esik jól, tényleg már csak azokkal az emberekkel iszom, akikkel szívesen töltök együtt minőségi időt.

  • A közel 40 éves múltra visszatekintő Joint Venture Szövetség (JVSZ) hasznos tudásmegosztással segíti a hazai vállalatok versenyképességét és fő célkitűzései között szerepel a KKV-k szakmai támogatása, ezért egy egyedi műsorformátumot indít a hazai vállalkozások fejlesztésére.

    Az edutainment jellegű, üzleti reality sikere érdekében két vezető tévécsatorna fog össze, az ATV lineárisan, a TV2 pedig a digitális platformjain ad helyet az izgalmas szakmai tartalomnak. Mint írják, ilyen együttműködésre korábban még nem volt példa a két csatorna között.

    Ilyen lesz a Cégfejlesztők felépítése

    A Cégfejlesztők egy olyan új, egyedi fejlesztésű műsorformátum, ahol valódi történeteket láthatunk sikeres vállalkozásokról, azok hétköznapi kihívásairól és arról, hogy hogyan léphetnek szintet. Az első részben kilenc magyar kis- és középvállalkozást ismerhetnek meg a nézők. Kiderül, hogy miben erősek, és rávilágítunk, hogy hol kell fejlődniük. Olyan családi cégek is képernyőre kerülnek, ahol a fiatalabb generáció már átvenné, vagy már át is vette részben a stafétát, de láthatunk majd olyan vállalkozásokat is, amelyek digitálisan előznék meg a konkurenciát. Emellett bemutatunk olyan cégeket is, akik bár már tettek lépéseket a fenntarthatóság területén, de szeretnének tovább fejlődni. A 9 cégből viszont csak három juthat tovább, témakörönként egy, hogy elismert szakemberek segítségével egy izgalmas tanácsadói folyamatban vehessen részt.

    A cél, hogy megmutassuk, hogyan lehet boldogulni és növekedni egy olyan világban, ahol minden extragyorsan változik. Három kulcsfontosságú területen ismerkedünk meg a cégekkel: digitalizáció, fenntarthatóság és generációváltás. A második résztől minden területről egy-egy vállalkozás kap lehetőséget a továbblépésre, a Cégfejlesztők választják ki, hogy melyik cégnek tudnak valós segítséget nyújtani. A műsor végén pedig győztest hirdetünk a fejlesztési folyamatban résztvevő három vállalkozás közül. Az a KKV nyer, amelyik a leglátványosabb fejlődést produkálja – fejlődésüket pedig a műsor folyamán folyamatosan nyomon követjük és értékeljük

    – fejtette ki Buday-Kollárik Tímea, a JVSZ ügyvezető igazgatója és az egyedi műsorformátum megálmodója.

  • Ahogy azt a Blikk megírta, egy friss hír szerint jelentősen több büntetést fizethetnek a káromkodásért Oroszországban, mint ezidáig. Ugyan már eddig is büntették ezt az országban, de csak párezer forintnyi összegig, valamint 15 napos szabadságvesztés is kiszabható volt. Most viszont a tízszeresére növelték az összeget, így akár 47 ezer forintnyi rubelbe is kerülhet a nyilvános szitkozódás. Mint kiderült, a tervek szerint még azokat a koncertszervezőket is büntetnék, akik a színpadon káromkodó zenekart hívnak.

    A hír kapcsán a lap Pityinger László Dopemant kérdezte meg a véleményéről, aki elmondta, nem tartja jónak, ha állami és hatalmi eszközökkel akarják nyirbálni a vélemény- és a szólásszabadságot, egyáltalán az emberi működést. Megjegyzi, szerinte sokkal jobb, ha úgy mutatnak példát az illetékesek, hogy az ember azt szívesen követi és jó érzéssel teszi.

    Dopeman arra is válaszolt, mit gondol a jelenleg magyarországi helyzetről:

    Magyarországon mindenki azt csinál, amit akar, szerintem a világ egyik legszabadabb országa vagyunk. A hatalmi játszmákba ugyan időnként behoznak dolgokat, mint most például a Pride ügyét. Elsütik, hogy ez be lesz tiltva, azt meg nem szabad, de a nap végén mégis újra mindent lehet.

    A rapper felidézte, hogy amikor először jelentek meg a saját zenei stílusukkal, sokakat sokkoltak, mert akkoriban más volt a közbeszéd, de úgy emlékszik, a koncertek szabadabb nyelvezetével kapcsolatban nem igazán szóltak bele korában sem.

    2012-ben, miután a Bazmeg! című dalt elkészítettem, az értelmiségi közeg fintorgott. Pár évre rá viszont elkezdtek mocskos módon káromkodni, de azt mondták rá, hogy ez intelligens káromkodás, nem proli. A művészetbe egyébként is sok minden belefér, de a helyén kell tudni értelmezni a dolgokat. Minden alkotást oda kell tenni, ahová való

    Végszóként a zenész arra is válaszolt, hogy szerinte Van jó megoldás ebben a kérdésben:

    Az ember saját maga szabályozza ezt is a belső jó érzése alapján, nem gondolom, hogy ezt az államhatalomnak kell megtennie. Nem szeretnék egy olyan országban élni, ahol ezt szabályozni és büntetni akarják.

Rovatok