Puskás-Dallos Peti: „Mit ne mondjak, háztartásbelinek lenni 0–24 órás meló, marha fárasztó tud lenni”
Az énekes egy hétre kipróbálhatta, milyen háztartásbeli apukának lenni, felesége, Puskás-Dallos Bogi ugyanis jelenleg egy új műsort forgat.
Ritka betekintést engedett mindennapjaiba a közösségi oldalán Puskás-Dallos Peti. Az énekes-műsorvezető arról posztolt az Instagramon, hogy felesége, Puskás-Dallos Bogi távollétében megtapasztalhatta, milyen nehéz is háztartásbelinek lenni, az énekesnő ugyanis egy új műsort forgat, ez idő alatt pedig Puskás vigyáz a kis Ábelre.
Egyúttal kiemelte: más országokhoz képest Magyarországon elég kevés az apáknak járó szabadság.
„Mindig mondtam Boginak, ha babánk születik, szívesen megyek gyesre. Most belekezdett egy új műsor forgatásába, úgyhogy egész héten én vagyok Ábellel, nagyszülői besegítéssel.
Mit ne mondjak, háztartásbelinek lenni 0–24 órás meló, marha fárasztó tud lenni, de a legcsodásabb ennyit együtt lenni a kisfiammal. Durva, hogy Dániában a két szülőnek jár 52 (!!!) hét fizetett szabadság megosztva, nálunk az apukáknak nemrég emelték fel 5 napról 10 napra az apai szabadságot (közben megtudtam, a második 5 napra már csak a fizetés 40 százaléka jár, khm…).
Mondjuk, egy kollégám mesélte, hogy neki az is jólesett volna, ha a kiírt szülési dátum hetére nem raknak be előadásokat, amiben szerepel, hogy ott tudjon lenni a kismama mellett, ha esetleg megindul a szülés… pedig végül is ez csak figyelmesség és hozzáállás kérdése. Mindenesetre szerencsés vagyok, hogy ennyi időt tölthetek vele” – jegyezte meg a közösségi oldalán.
Puskás-Dallos Peti a mondandóját aztán kiegészítette egy másik bejegyzésben, miután úgy érezte, komoly indulatokat korbácsolt témája.
„Egészen elképesztő, mennyi hozzászólás érkezett a tegnapi bejegyzésemhez, úgyhogy csak szeretném pontosítani, miről szól, mert csomó esetben kezdtetek el másról beszélni. Az én apai érzéseimből-tapasztalásaimból született ez a poszt, és arra kívánja felhívni a figyelmet, hogy hogyan tudnánk segíteni-támogatni-ösztönözni azokat a szülőket, akik nem otthon maradnak, hanem visszatérnek a munkába. Ennek ellenére hogyan tudnának minél nagyobb szerepet vállalni a gyereknevelésben és együtt lenni az első éveiben a picinek. Sajnos sok kollégám marad ki ebből az időszakból, pedig sokszor nem gazdasági kérdés, hanem csak hozzáállás kérdése a munkáltatótól vagy a társadalomtól.”