2014. január 31., 13:37 Módosítva: 2014.10.07 10:47
Silke 34 éves, a Berlin-közeli Friesackban él, hároméves kisfiát egyedül neveli. Minden reggel ötkor kel, hogy időben elkészüljön, mire el kell indulniuk az óvodába. Leónnak teve a jele, a gyengéje a szánkója, a lakásban tartja és dédelgeti. Silke az óvodából egyenesen dolgozni megy, munka után megy rögtön a gyerekért, éli a kisgyerekes szülők feszített és egyben vicces életét. Középsúlyos értelmi sérült, és egy fogyatékossággal élő szülőknek fenntartott házban él. A házban öt lakás van, mindegyikben értelmi sérült szülők laknak gyerekeikkel.
Tekintse meg a további képeinket
2014. január 29., 12:37 Módosítva: 2017.02.20 15:56
A gigantikus építkezéseknél nem ritka a csúszás, vagy hogy végül drágább lesz a tervezettnél, mivel jellemzően hosszú ideig tartanak, és többféle körülmény is megváltozhat menet közben. Az viszont mégis ritka, amikor pont a legdrágább építményeknél szúrják el olyan szinten a tervezést, hogy az eredetileg becsült idő és költség többszöröse jön össze végül. Nem is beszélve az építkezések környékén különösen gyakran feltűnő nyilvánvaló korrupcióról – és akkor még jó, ha volt bármi értelme az egésznek. Külön érdekes, hogy ilyesmi főleg az állami építkezésekkel történik. Csúnyán elúszott beruházásokból válogattunk. Elrettentő példák, nehogy a több ezer milliárdosra tervezett paksi bővítéssel is hasonlóan járjunk.
Tekintse meg a további képeinket
2014. január 16., 00:20 Módosítva: 2018.10.05 12:09
Kevés olyan szórakozóhely létezik még mindig, amin végigment a könnyűzene szinte összes fontosabb korszaka. Pedig a Los Angeles-i Whisky a Go-Go pont ilyen, 1964 óta rendeznek itt koncerteket. A mára a város egyik leghíresebb nevezetességének számító klub megélte a rock and roll hőskorát, a brit és hippi inváziót, fellépett náluk az összes new wave-et játszó csodabogár, hogy aztán a punkok és a hajmetál zenekarok pusztítsanak a fellépések alatt vagy utána. Itt fedezték fel a Doorst, erősödött meg az LA punk és dübörgött a '80-as évek heavy metalja. Szex, drogok, rock and roll. Mi más? Ma 50 éves a Whisky a Go-Go.
Tekintse meg a további képeinket
2013. december 31., 22:30 Módosítva: 2013.12.31 22:30
Milyen lesz a négyes metró? Hogy kell lejárató kampányt szervezni egy Facebookra feltöltött szexi kép köré? Hogy működik a drogfüggők közösségi terápiája, hogy boldogulnak az önálló életet élő értelmi fogyatékosok és a kunyhós hajléktalanok? Melyik nagygyűlésen épült a legnagyobb homokvár, melyik politikusunkat sztárolják Németországban, és jó-e, ha suhog az igmándi merevnyelű? Megmutatjuk:
Tekintse meg a további képeinket
2013. december 12., 00:44 Módosítva: 2018.12.11 12:53
Húsz évvel ezelőtt, 1993. december 12-én halt meg Antall József miniszterelnök. Gömbös Gyula és Teleki Pál után ő a magyar történelem harmadik miniszterelnöke, akit a hivatali ideje alatt ért a halál. Kormánya nem lehetett sikeres, ezer sebből vérzett az ország, és közben rendszert kellett változtatni. Tisztában volt azzal, hogy nem diadalmenet következik, nem véletlenül figyelmeztette már az első kormányülésen a minisztereket: "Önök egy kamikáze-kormányban vesznek részt." Arra azonban mem számíthatott, hogy az ország demokratikus pályára állításának nehézségei, saját pártja lázongói, és kormánya folyamatos népszerűtlensége mellett saját betegségével is meg kell majd küzdenie. Amíg betegsége a végső stádiumba nem ért, és kórházba nem került, addig dolgozott. Utolsó hivatalos vendégét – Loic Bouvard, az Észak-atlanti Közgyűlés elnökét, a Francia Nemzetgyűlés alelnökét – 1993. november 19-én fogadta dolgozószobájában. A Miniszterelnöki Sajtóiroda négy nappal később tudósított arról, hogy Antall "influenzás megbetegedés miatt a SOTE Oktató Kórházában tartózkodik. Az alapbetegségre vonatkozó ellenőrző vizsgálatokat elvégezték, amelynek alapján kizárható a non-Hodgkin limfóma kiújulása." A miniszterelnök 23 nap múlva meghalt. Válogatásunkban életének a rendszerváltástól a haláláig tartó időszakáról emlékezünk meg.
Tekintse meg a további képeinket