Két világcsúcstartónk is kedvenc számában úszik, a férfiak döntőznek – tartsanak velünk hétfő hajnalban is!

2021. július 25., vasárnap 20:46

Magyarország vasárnap sem maradt érem nélkül Tokióban, és miután Szilágyi Áron férfi kard egyéniben olimpiai bajnok lett, Siklósi Gergely, a 23 éves párbajtőrvívónk ezüstérmet szerzett.

Pupp Réka is közel állt az éremszerzéshez, ám a cselgáncsozó aranyponttal elveszítette a bronzmérkőzést, így végül az ötödik hely végzett, ahogy Péni István is 10 méteres légpuskában.

Bár Verrasztó Dávid negyedik, Hosszú Katinka ötödik, Mihályvári-Farkas Viktória hatodik lett 400 méter vegyesen, Németh Nándor középdöntőbe jutott 200 gyorson, a 4x100-as férfi gyorsváltó pedig döntőt úszik hétfőn.

Kovács Zsófia tornában szintén a döntőbe jutott, így érte is lehet izgulni hétfőn.

De rajtuk kívül is több magyarért szoríthatunk július 26-án, így például Karakas Hedvig tatamira lép, Majoros Bence asztaliteniszezik, rajthoz állnak a triatlonosaink és a vitorlázóink, a női vívóink pástra lépnek, sőt a női vízilabda-válogatottunk is bemutatkozik a tokiói játékokon.

És akkor az úszásról még nem is beszéltünk,

hétfőn tartják többek között ugyanis a férfi 200 méteres pillangóúszás előfutamait is, amelyben a világcsúcstartó Milák Kristóf a legfőbb esélyes.

Hosszú Katinka is előfutamot úszik 200 méter vegyesen, amelynek a háromszoros olimpiai bajnok a világcsúcstartója.

Ilku Miklós és Palotai Barnabás a helyszínről tudósít az Indexnek az eseményekről.

Kövessék velünk a tokiói programokat, a magyar sikereket!

A magyarok hétfői programja

23.30: Bicsák Bence, Tóth Tamás – triatlon (vasárnap)

2.00: Katona Renáta–Yasmine Daghfous (török) – vívás, női kard egyéni

3.37: Németh Nándor – úszás, férfi 200 m gyors, elődöntő

4.00: Karakas Hedvig–Julia Kowalczyk (lengyel) – cselgáncs, női 57 kg

4.10: Pusztai Liza–Amira Ben Chaabane (tunéziai) vívás, női kard egyéni

4.10: Márton Anna–María Belén Pérez Maurice (argentin) vívás, női kard egyéni

5.00: Majoros Bence–Jonathan Groth (dán) asztaltitenisz, férfi egyes, 2. forduló

5.05: Magyarország – úszás, férfi 4x100 m gyors, döntő (Bohus Richárd, Milák Kristóf, Németh Nándor, Szabó Szebasztián)

5.05: Cholnoky Sára – vitorlázás, női szörf, 4-6. futam

5.05: Vadnai Benjamin – vitorlázás, férfi Laser, 3-4. futam

7.35: Érdi Mária – vitorlázás, női Laser Radial, 2-3. futam

8.00: Parti András – kerékpár, férfi mountain bike

8.30: Magyarország–Orosz csapat – vízilabda, nők, B-csoport

12.23: Kenderesi Tamás – úszás, férfi 200 m pillangó, előfutam

12.30: Milák Kristóf – úszás, férfi 200 m pillangó, előfutam

12.38: Sebestyén Dalma – úszás, női 200 m vegyes, előfutam