Az Eurosport jóvoltából felidézhető a BVSC-s vívónő Joana Ilijeva elleni sikere.
Szűcs a francia Sara Balzer ellen harcolhatja ki a négy közé kerülést. Utóbbi feladat kicsit sem ígérkezik egyszerűnek: Balzer a világranglista második helyén zárta a szezont, és négy vk-versenyen is aranyérmes lett. Nem véletlenül tartották és tartják a francia vívócsapat egyik legfőbb éremesélyesének az olimpián is.
Mint arról beszámoltunk, a rossz vízminőség miatt, vasárnaphoz hasonlóan, hétfőn sem engedték be a Szajnába a triatlonosokat a párizsi olimpia szervezői.
A szervezők közlése szerint azonban a szennyezettségi adatok folyamatosan javulnak, így várhatóan kedden reggel elrajtolhat a férfi egyéni verseny, a végső döntést holnap hajnalban hozzák meg.
A pénteki és szombati eső miatt megint az egészségügyi határérték fölé emelkedett a szennyező anyagok koncentrációja a Szajnában, de a franciák abban bíznak, hogy a következő órákban javul majd a helyzet.
Az 55 férfi induló között két magyarnak szurkolhatunk. Bicsák Bence 2021-ben hetedik lett a tokiói olimpián, és saját bevallása szerint jó kedvűen és kitűnő állapotban várja a rajtot élete második olimpiáján.
A másik magyar, a 25 éves Lehmann Csongor olimpiai újonc, ám így is komoly tervekkel utazott Párizsba, miután tavasszal harmadik lett a világbajnoki sorozat olaszországi állomásán, július közepén pedig megnyerte a tiszaújvárosi világkupát.
Szűcs Luca csalódottan nyilatkozott, miután kikapott a hazai közönség előtt vívó világranglista-második Sara Balzertől.
„A közönségtől nem ijedtem meg, egy rutinos vívó volt az ellenfelem, ez jelentette a különbséget. Ha nem a legjobb döntést hozod az ilyen sportolók ellen, az megbosszulja magát. Most még fel kell dolgoznom a történteket, aztán már a csapatversenyre koncentrálunk. Összességében jól éreztem magam, jó asszókat vívtam, a végére fizikailag kicsit elfáradtam.”
Márton Anna Olga Harlan ellen szenvedett vereséget, pedig bízott egy jó eredményben.
„Egész nap úgy éreztem, hogy jó formában vagyok. Bíztam benne, hogy nyerhetek ebben az asszóban. Taktilailag nagyon behintáztatott az ellenfelem, nagyon nehéz volt elkezdenem visszakapaszkodni. Nem hagyta, hogy levegőt vegyek, nagyon gyorsan jöttek a tusok. Tudtam, hogy nagyon agresszív, és észnél kell lennem, és nem úgy alakultak a dolgok, amire előzetesen számítottam.”
Márton Anna elmondta, a többször is műtött térde viszont rendben van, a csapatversenyen pedig a visszavágás a cél, mert hiányérzete van, és mindenképp szeretne érmet szerezni.
Azonnali hatállyal elbocsátották az Eurosport kommentátorát, mert „helytelen” megjegyzést tett az ausztrál női úszókra a párizsi olimpián.
Miután az ausztrálok megnyerték a 4x100 méteres gyorsváltó döntőjét szombaton, Bob Ballard brit újságíró száját a következő szavakat hagyták el:
Nos, tudják, milyenek a nők, szeretnek együtt lógni, sminkelni
A társkommentátor Lizzie Simmonds – aki a 2012-es londoni olimpián Nagy-Britannia színeit képviselte – „felháborítónak” nevezte a megjegyzést.
„Az Eurosport közvetítése közben Bob Ballard kommentátor helytelen megjegyzést tett. Ezért azonnali hatállyal eltávolítottuk őt a kommentátori csapatból” – áll a csatorna közleményében.
Nem akartam senkit megbántani, ha mégis így tettem, elnézést kérek. Hatalmas támogatója vagyok a női sportnak. Nagyon fog hiányozni az Eurosport csapata, és minden jót kívánok nekik az olimpia hátralévő részére
– reagáltBallard a kirúgás hírére.
Márton Annával párhuzamosan küzdött francia ellenfelével – és így a Grand Palais elképesztő elánnal drukkoló közönségével – Szűcs Luca. A világranglista második Sara Balzer ellen pedig 1:3 után fantasztikus vívást mutatott be, és a papírformát részben megcáfolva 8:6-os vezetéssel vonulhatott szünetre. A folytatásban is remek akciókat csinált, ám Balzer is jóval pontosabbá vált, 9:9-nél egalizált a francia, majd 10:9-nél már vezetett. Szűcs innen még egyszer előnybe került, de 11:11 után már csak egy találatot tudott elérni, így az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott, elképesztő másfél évet futó riválisa 15:11-re nyert.
Egyúttal a franciák számára már biztos női kardban az érem, ugyanis Tokió bronzérmese, Manon Brunet is bejutott az elődöntőbe.
A magyarok közül sajnos ez senkinek nem sikerült, pedig Márton és Szűcs remek vívásának köszönhetően két versenyzőnk is a nyolc közé jutott. Remélhetőleg a kiegyensúlyozott, jó teljesítmény jó csapatversenyt vetít előre, s ott összejöhet majd a mieinknek az érem.
A világ egyik, ha nem a legjobb női kardvívója – az elmúlt tíz évé biztos – várt Márton Annára az olimpiai negyeddöntőben Olga Harlan személyében. Tokiói negyedik helyezettünk az asszó előtt úgy fogalmazott, egy olimpián mindenkit meg lehet verni, reméli, ezt képes lesz bizonyítani. Nos, az asszó legkevésbé sem úgy indult, ahogyan azt a BVSC válogatott vívója, és az érte szorítók remélték: Harlan elképesztően koncentrált vívás mellett sorra adta az asszókat, rendre a pást hátsó felébe szorítva Mártont, aki 7:0 után tudott egyáltalán először szépíteni.
Napközben több olyan asszót is láthattunk – akár magyar vívó ellen is –, ahol viszonylag nagy hátrányból próbált valaki feltámadni, kevés sikerrel. A 8:1-es állásnál megkezdett pihenő alatt csak remélhettük, hogy Márton és edzője, Gárdos Gábor ki tudnak találni valamit, amivel kizökkenthető a döbbenetes magabiztossággal és pracizítással vívó ukrán. Harlan az eddigi asszói közül kimagaslóan ebben vívott a legjobban. Hiába adta tokiói negyedik helyezettünk az első tust a szünet után, az ukrán 10:2-nél még tovább növelte a fórját.
Végül 15:7 lett a vége Harlannak. Márton ezzel a harmadik olimpiáján a negyeddöntőben búcsúzott. A nap elején emlegetett, rendkívül fontosnak titulált csapatversenyben küzdhet majd tovább pályafutása első olimpiai érméért.
Djokovics számára nem jelentett problémát, hogy kiszerválja a mérkőzést, Nadal fogadóként ugyan eljutott 30:30-ig, de ezt követően két jó adogatással abszolválta a feladatot a szerb.
A vége 6:1, 6:4.
Nadal számára még nem ért véget az olimpia, mivel Carlos Alcaraz oldalán párosban még érdekelt Párizsban. Djokovics pedig folytathatja útját pályafutása első olimpiai érme felé.
Második szett 4:0 után sorozatban négy játékot nyert a spanyol klasszis, másodszor úgy vette el Djokovics szervagémjét, hogy elképesztő labdameneteket nyert. Ezt követően viszont Nadal bajba került saját adogatójátékában, Djokovics negyedik fogadóelőnyét pedig egy csodás rövidítéssel értékesítette, így szerválhat a mérkőzésért.
Az Eurosport jóvoltából felidézhető a BVSC-s vívónő Joana Ilijeva elleni sikere.
Szűcs a francia Sara Balzer ellen harcolhatja ki a négy közé kerülést. Utóbbi feladat kicsit sem ígérkezik egyszerűnek: Balzer a világranglista második helyén zárta a szezont, és négy vk-versenyen is aranyérmes lett. Nem véletlenül tartották és tartják a francia vívócsapat egyik legfőbb éremesélyesének az olimpián is.
A Tokióban ezüstérmes ausztrál válogatott két meccs után is hibátlan a párizsi olimpia férfi gyeplabdatornáján. A hétfői versenynapon az ausztrálok 2–1-re verték az íreket, ugyanakkor az előző ötkarikás játékokon harmadik indiaiak pontokat vesztettek az argentinok ellen, akikkel 1–1-es döntetlent játszottak.
Eredmények, gyeplabda, férfi csoportmérkőzések:
B csoport:
Az állás: 1. Belgium 6 pont (4–1), 2. Ausztrália 6 (3–1), 3. India 4, 4. Argentína 1, 5. Új–Zéland 0 (3–5), 6. Írország 0 (1–4)
Az úszósztár Adam Peaty megragadta fiát, George-ot, a karjába vette és meghitt pillanatot osztott meg vele. Peaty kendőzetlenül engedte szabadjára érzelmeit, könnyek között ölelte magához hároméves, göndör hajú kisfiát. Olyannyira, hogy attól még a képzeletbeli cukiságfaktor is kiakadt – írja a BILD.
Adam Peaty a 2016-os és 2021-es ötkarikás játékokon is ezüstérmet szerzett a 100 méteres mellúszás döntőjében. Az aranyhoz most két századmásodperc hiányzott. Peaty az érzelmi kitöréséről ezt mondta:
Abban a pillanatban, amikor megláttam George-ot, és megöleltem, minden bennem volt. Úgy érzem, mintha egy méh megcsípett volna. Az arcom annyira fel van dagadva az arcom a sírástól. Ezt kérdezte: »Apa, te vagy a leggyorsabb?«, amelyre azt feleltem: »Nem, ma nem«. De csak ennyit mondott: »Szeretlek, apa«, és ez minden, ami számít
– fogalmazott Adam Peaty.
A finálét az olasz Nicolo Martinenghi nyerte , míg a Peatyvel azonos időt úszó amerikai Nic Fink szintén ezüstérmet szerzett.
A kettőből egy bréket visszaszerzett Nadal, majd mellé tette adogatójátékát is, így 4:3-ra szépített a második szettben. Djokovics kisebb hullámvölgybe került, többször hibázott, ajándékpontokat adott a spanyolnak, aki egyelőre él a lehetőséggel, és meccsben tartja magát. A Chatrier közönségén nem múlik, elképesztő bíztatást kap Nadal a francia publikumtól.
Márton Anna korábban úgy nyilatkozott a Pusztai Liza elleni nyolcaddöntő előtt, hogy amelyikük nyer, az most már nem állhat meg az aranyig. Nos, végül ő hagyta el győztesként a pástot, majd az Indexnek is értékelt:
„Igen, ez amolyan aranyszabály nálunk, hogy aki magyart győz le, annak meg kell nyernie a versenyt. Innentől kezdve ez a cél. Viccet félretéve, jól érzem magam, ezt a koncentrációt szeretném a következő asszóban is megtartani. A következő körben lesz a legnehezebb dolgom, hogy élvezzem a vívást, de az eddigiek alapján bizakodó vagyok” – mondta.
Márton elárulta, egyikük edzője sem szurkolt saját tanítványának az asszó alatt. A 29 éves kardvívó következő ellenfele Olga Harlan, a sportág nagyágyúja lesz.
„Egy olimpián mindenkit le kell győzni, erős ellenfél következik, ha ez az asszó is meglesz, akkor a többi nekem már ajándék.”
Szűcs Luca is remek vívással jutott tovább a negyeddöntőbe, elmondta, innentől kezdve teher nélkül lép pástra.
„Izgatott vagyok, most már tényleg nulla teher van rajtam, bár, igazság szerint egész nap úgy vagyok vele, hogy kiváltságos a helyzetem, hiszen egy olimpián vívhatok. Nem érzek nyomást, amit tudok, megpróbálom megmutatni.”
A 21 éves vívónak sem lesz könnyű dolga, hiszen francia ellenfele lesz az elődöntőbe jutásért. Mint említette, a közönséget megpróbálja majd kizárni, mert a helyszínen szinte felrobbannak a lelátók, amikor a szurkolók meglátnak a páston egy hazai vívót.
Szűcs Luca a hazai közönség által támogatott Sara Balzer ellen harcolhatja ki a négy közé kerülést. A 29 éves rivális a második olimpiáján szerepel, és szenzációs idény van a háta mögött, világranglista másodikként zárta a kvalifikációt, miközben négy világkupa-versenyt is megnyert. Szűcs ellen eddig egy csoportkörös asszója volt egyéniben, azt 5:4-re 2022 tavaszán.
Márton Anna az elmúlt tíz (talán a tizenöt sem lenne túlzás) év legjobb női kardvívójának tartott Olga Harlannal csap majd össze. Az ukrán világranglista 6. lett, úgy, hogy a kvalifikáció szempontjából kulcsfontosságú tavalyi vb-ről kizárták Milánóban, mert a hagyományokat felrúgva nem volt hajlandó kezet fogni orosz riválisával, miután legyőzte őt. Az ügy hatalmas port kavart, még Thomas Bach NOB-elnök is felajánlotta neki, ha lemaradna emiatt a kvótáról, szabadkártyásként garantáltan indulhat a játékokon... hát messze volt attól, hogy erre a segítségre szoruljon.
Harlan már Pekingben olimpiai bajnok lett csapatban ,az egyéni cím azonban még hiányzik a gyűjteményéből, 2012-ben ezüst-, 2016-ban bronzérmes lett. A vb-ken azonban rendre ellenállhatatlanul szerepelt a koronavírus-korszakig: négyszeres aranyérmes (legutóbb épp Budapesten ünnepelhetett 2019-ben), összesen pedig – egyénit és csapatot is számolva – 15 vb- és 22 Eb-érme van már.
Az elmúlt években azonban már nem olyan kiemelkedő, mint előtte volt – mintha a koronavírus-korszak majd az ukrán–orosz-konfliktus együttes hatása megváltoztatott volna benne valamit. Érdekesség, hogy Márton hosszú-hosszú időn át egyszer sem tudta legyőzni – noha még 2011-ben, bőven juniorkorúként majdnem megtréfálta a genti vk-versenyen (14:15). 2020 óta viszont három asszójukból kettőt is a magyar vívónő tudott megnyerni. A legutóbbit a tavalyi grúz vk-versenyen ráadásul 15:5-re.
Továbbra sincs semmilyen válasza Nadalnak a szerb játékára, a második szettben is rögtön elbukta szervagémjét, majd fogadóként sem tudott érvényesülni. Djokovics nagyon agresszívan, pontosan teniszezik, egyik nyerőt üti a másik után, így könnyen előfordulhat, hogy nagyon csúnyán megveri Nadalt. Egyelőre 6:1, 3:0 az állás – Djokovicsnak.
Szűcs Luca zsinórban három kapott találattal kezdett Joana Ilijeva ellen a női kardozók olimpiai versenyének nyolcaddöntőjében. A BVSC versenyzője először 3:1-nél szépített. Utána viszont elkapta a fonalat, 5:4-nél már ő vezetett, ráadásul a következő három tust is ő adta, így bíztató előnynél hallgathatta meg edzője tanácsait „félidőben”.
Szünet után Ilijeva feljött 9:8-nál egészen egy tusra, de egyenlíteni nem tudott, Szűcs minden kapott találatra ráduplázott a következő periódusban, így 13:10-re ellépett. Az asszó legvégén sem remegett meg a keze, 15:10-zel búcsúztatta 23 esztendős, szintén első olimpiás ellenfelét, és Márton Annát követve bejutott a legjobb nyolc közé a női kardozók egyéni versenyében.
A két magyar közül Márton Anna kezdett jobban – kitudja mennyi, de mennyi közös egymás elleni asszó közül talán a legfontosabban. 1:1 után 4:1-re elhúzott. A folytatásra azonban Pusztai is összeszedte magát, és csakhamar egyenlíteni tudott. Ismét Márton pillanatai következtek, aki a pást hátsó harmadába szorította Pusztait, majd egy vágó mozdulattal mellkason találta (4:5). Tokiói negyedik helyezettünk egyértelműen átvette az irányítást és újabb három tussal viszonylag gyorsan le is zárta az asszó első felét, 8:4-es fórban vonulhatott az egyperces szünetre.
Az első találat ismét Mártoné volt, akinek szinte minden akciója bejött, 4:10-nél például egy remek védés után tudott visszaszúrni Pusztai alkarjára, hét találatnyira növelve a fórt. Pusztai 11:5-nél szépített – 4:4 óta először tudott találatot elérni. Az asszó hajrája valamivel kiegyenlítettebbé vált, de Márton Anna sikere összességében nem került veszélybe, 15:7-re nyert, és tekintélyt parancsoló vívás után várhatja, ki lesz az ellenfele a négy közé jutásért a női kardozók egyéni olimpiai versenyében.
Jól indult a hétfői nap Kaizinger Balázs számára, ugyanis a 45. helyről vághatott neki a hétfői versenynek, ahol hatodikként lovagolt ki a pályára.
Lovának, a 12 éves herélt pejnek, Herr Cooles Classicónak erőssége ez a szám, ennek megfelelően a párosuk remekül kezdett, az első kilenc akadályt gond nélkül vitte át. A 10-es és 11-es erőkifejtésnél viszont egymás után négy hibapontos verőhiba következett. Ez azonban nem bizonytalanította el sem a magyar lovast, sem a lovat, a pálya hátralévő részét ismét hibátlanul teljesítették, viszont a 84.78 másodperces idő túl volt az előírt limiten, ezért további két hibapontot kaptak.
Kaizinger a remek teljesítményével hat lovas után átvette a vezetést, és előrébb is tudott lépni, ám a döntőbe jutáshoz végül ez sem volt elég –
a magyar lovastusázó a 41. helyen zárt Párizsban.
Egyéniben a 15 órakor kezdődő éremcsatára a legjobb 25 lovas kvalifikálta magát.
1. Michael Jung (Németország) 21,80 hibapont
2. Christopher Burton (Ausztrália) 22,40
3. Laura Collett (Nagy-Britannia) 23,10
...41. Kaizinger Balázs
Harcol, küzd Nadal, de Djokovicson kívül saját testével is meg kell harcolnia a mérkőzésen. A szerb klasszis játékról játékra riválisára erőlteti akaratát, egy-egy látványosabb labdameneteken kívül Djokovics magabiztosan kézben tartja a mérkőzést. A szerb direkt többször rövidít, futtatja Nadalt, ahogyan csak tudja, aki szemmel láthatóan küszködik a helyzettel.
Első szett 3:0 után Djokovics még egy alkalommal elvette a spanyol szervagémjét, majd úgy tűnt, nullázhat is játszmán belül, de végül Nadal egy gémet nyert. Majd Djokovics kiszerválta a szettet, eddig tükörsima a találkozó. 6:1
A brit hármas megvédte címét a lovastusázók csapatversenyében a párizsi olimpia hétfői napján. A díjlovaglás és a terepverseny utáni zárószámot, a díjugratást a szigetországiak kezdték az élről a festői szépségű helyszínen, a Versailles-i kastély kertjében.
A Tokióban győztes hármasban is szereplő Tom McEwen hibátlanul lovagolt, míg társai közül Rosalind Canter és a japán fővárosban szintén aranyérmes Laura Collett is csak egy verőhibával zárt, így
a britek ötödik ötkarikás aranyukkal a legeredményesebb nemzetté váltak a lovastusa csapatversenyében.
Mögöttük a díjugratásban elkövetett sok hibájuk ellenére a házigazda franciáké lett az ezüstérem, míg a dobogó alsó fokára a húsz hibapontért a díjugratásra lovast cserélő japánok állhattak fel. Egyéniben a legjobb 25 lovast felvonultató, 15 órakor kezdődő finálé dönt az érmekről.
Remekül játszik egyelőre a szerb klasszis, első szervagémjében 40:0-ig hamar eljutott, és ugyan végül Nadal egyenlőig visszahozta a játékot, ezt követően két pontot nyert Djokovics, és övé lett a gém. Nadal viszont adogatóként nem tudott érvényesülni, nagyon pontosan, agresszívan fogadott a szerb, első fogadóelőnyét pedig rögtön értékesítette. Majd Djokovics a brék mellé tette újabb adogatójátékát is – vesztett pont nélkül – , így már 3:0-ra vezet szetten belül.
Nem minden hős visel köpenyt – tartja a mondás, ez pedig hatványozottan igaz lehet a tegnapi nap egy pillanat alatt az internet sztárjává vált férfiról is, aki tökéletes búvármutatványával mentette meg a 100 méteres mellúszás egyik tegnapi előfutamát.
Történt ugyanis, hogy Emma Weber amerikai úszó az egyik futam során elhagyta a medencében az úszósapkáját, amely azt követően hosszú percekig a medence alján hevert. Úgy gondolhatnánk, hogy ez bármelyik verseny során megesik, azonban mivel akár zavaró körülmény is lehet bármilyen, medencében található tárgy, így annak eltávolításáig a következő futam sem indulhatott el.
Ekkor lépett színre névtelen hősünk, a férfi, aki a balatoni strandokat idéző, színes és mintás úszónadrágban a medencéhez sétált, és közel tökéletes fejest ugorva lemerült a gazda nélkül maradt sapkáért – majd nagy ujjongás közepette felhozta azt a medence aljáról.
Telt ház a Philippe Chatrier Stadionban, elkezdődött Rafael Nadal és Novak Djokovics második fordulós mérkőzése a tenisztornán. A mostani kettejük 60. összecsapása, egészen elképesztő szám.
Az adogatást Djokovics kezdte.
Vereséget szenvedett az első asszójában, így a 32 között kiesett Dósa Dániel férfi tőrvívónk a párizsi olimpián.
A Törekvés 28 esztendős versenyzőjének egy 17 éves, rendkívül tehetségesnek tartott, ám ezen a szinten kevés tapasztalattal bíró – mondjuk, fiatal kora ellenére két kontinentális bajnoki érmet az előző két évből már begyűjtő – egyiptomi várt. Az Abdelraman Tolba elleni asszó elején neki kellett a fordításért küzdenie, 3:2-től kezdve aztán hol több, hol kevesebb tussal, de ő vezetett egészen 9:9-ig. Ekkor zsinórban adott négy tussal ismét el tudott lépni Tolbától, de ezzel még mindig nem volt vége, mert most az egyiptomi kezdett eszelős zárkózásba (13:12). Dósa 14:13-ra vezetett, amikor leketyegett az első háromperces vívóidő, így a mindent eldöntőnek ígérkező (legfeljebb két találat) picit még váratott magára.
A szünetet az ifjú egyiptomi tudta jobban kihasználni: Tolba egyenlített, így jöhetett a drámai végkifejlett. Dósa a pást végére kényszerült, de kétszer is érvénytelen felületen szúrták meg egymást. Az izgalom még tovább fokozódott, ezúttal az egyiptomi szorult teljesen hátra, ám egy kiszúrással eltalálta Dósa felsőtestét a bal válla alatt, amivel búcsúztatta a további küzdelmektől a jóval rutinosabb magyart (14:15).
Innentől három női kardozónkért szoríthatunk. Pusztai Liza Márton Anna ellen, Szűcs Luca a bolgár Joana Ilijeva ellen lép pástra 14.30-tól.
Véget ért az első női mérkőzés a Phillipe Chatrier Stadionban, a női világelső Iga Swiatek ellentmondást nem tűrő játékkal, mindössze két gémet bukva győzte le a tenisztorna második fordulójában a francia Parryt. Így hamarosan kezdődhet a Chatrier programjának második találkozója, a Novak Djokovics – Rafael Nadal-mérkőzés, amely történelmi sportpillanatnak ígérkezik.
Egy sportoló számára nem is kérdés, hogy a győzelem az első számú cél minden egyes versenyen, így az sem meglepő, hogy egy-egy sikert követően hatalmas teher esik le a vállakról, és szinte önkívületi állapotban örülnek az elért eredménynek.
Így volt ezzel a vasárnapi versenynapon a kétszeres olimpiai bajnok skót teniszező, Andy Murray is, aki korábban már bejelentette, hogy az ötkarikás játékok után visszavonul a profi versenyzéstől, Párizsban pedig csak párosban vállalja a játékot.
Ennek tudatában láthatóan minden erejét bele is adta a küzdelembe a 37 éves játékos, aki partnere, Dan Evans oldalán az első körében drámai mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást a japán Kei Nishikori – Daniel Karo duóval szemben.
Az ünneplése pedig mindent elmond arról, mit is jelent ez neki:
A párizsi olimpia megnyitójának apropóján Karácsony Gergely Thomas Bachhal, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnökével találkozott – tájékoztatta a Főpolgármesteri Hivatal hétfőn az MTI-t.
A főpolgármester Facebook-bejegyzése alapján azt írták, a főpolgármester és a NOB elnöke egyetértett abban, hogy Budapest már most is rendelkezik szinte az összes olyan sportlétesítménnyel, ami egy nyári olimpia megrendezéséhez szükséges.
Ugyanakkor a főpolgármester – személyes tapasztalatai alapján – úgy látta, hogy a sokkal fejlettebb infrastruktúrával rendelkező Párizsnak is „rendkívüli kihívás egy ekkora sportesemény megrendezése”. Karácsony Gergely szerint ha valaha komolyan felvetődik egy budapesti olimpia terve, akkor ahhoz a közösségi közlekedés fejlesztése mellett a meglévő utak, hidak, közterületek állapotában felgyülemlett évtizedes lemaradást is le kell dolgozni.
Új sportlétesítmények építése helyett a város zöldfejlesztése lehetne az alapja egy széles körű társadalmi konszenzuson nyugvó olimpiai koncepciónak
– írta a főpolgármester, aki szerint ennek hiányában eleve reménytelen bármilyen olimpiai álmot dédelgetni.
A férfi szinkronugrás után újabb kínai arany született a párizsi olimpián, a kínai Szeng Li-hao nyerte a sportlövők férfilégpuska-számát.
A 19 éves, vegyes csapatversenyben is diadalmaskodott Szeng – aki három éve Tokióban egyéniben ezüstérmes volt – végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a döntőben,
mindössze két lövése volt 10 kör alatt, és olimpiai rekordot jelentő 252,2 körös teljesítménnyel nyert.
Mögötte a szintén remekül lövő, tavaly világbajnok svéd Victor Lindgren lett a második, így ő és a bronzérmes horvát Miran Maricic is pályafutása során először állhat olimpiai dobogóra.
A magyarok közül a vasárnapi alapversenyben Pekler Zalán 17., Péni István pedig 18. lett.
A 63,5 kilogrammban szereplő Kovács Richárd a nyolcaddöntőjében remek teljesítménnyel,
egyhangú pontozással győzött és bejutott a negyeddöntőbe hétfőn a párizsi olimpia ökölvívótornájának harmadik versenynapján.
A nyíregyháziak kétszeres Európa-bajnoki bronzérmese a tokiói játékokon egy súllyal lejjebb bronzérmes ausztrál Harry Garside-dal csapott össze és a kiegyenlített első menet után egyértelműen riválisa fölé kerekedett és sima győzelemmel jutott tovább. A 27 éves öklöző a biztos érmet jelentő elődöntőért csütörtökön lép ringbe.
Kaizinger Balázs tíz hibaponttal zárta a lovastusa hétfői zárószámát, a díjugratást, így 71,80 hibaponttal fejezte be a párizsi olimpián a versailles-i kastély kertjében rendezett viadalt.
A 45 esztendős Kaizinger, aki a szombati díjlovaglás és a vasárnapi terepverseny után a 45. helyről várta a folytatást, hatodikként lovagolt a pályára. Lovának, a 12 éves herélt pejnek, Herr Cooles Classicónak erőssége ez a szám, ennek megfelelően a párosuk remekül kezdett, az első kilenc akadályt gond nélkül vitte át. A 10-es és 11-es erőkifejtésnél viszont egymás után négy hibapontos verőhiba következett. Ez azonban nem bizonytalanította el sem a magyar lovast, sem a lovat, a pálya hátralévő részét ismét hibátlanul teljesítették, viszont a 84.78 másodperces idő túl volt az előírt limiten, ezért további két hibapontot kaptak.
Kaizinger a remek teljesítményével hat lovas után átvette a vezetést, és valószínűleg előrébb tud majd lépni, már csak azért is, mert a díjugratás előtt az állatorvosi vizsgálaton négy olyan párost is kizártak, akik előrébb voltak nála. A 15 órakor kezdődő éremcsatára a legjobb 25 lovas kvalifikálja magát.
Fantasztikus érzés volt ide belovagolni. A ló jó formát mutatott, nem volt fáradt, kitett magáért attól függetlenül, hogy mi lesz a helyezés. Technikás pálya volt
– értékelt az M4 Sportnak Kaizinger, aki azt is elárulta, hogy hazaköltözik Németországból, és itthonról készül tovább.
Lovassportban 28 év után szerepelt ismét magyar versenyző az ötkarikás játékokon.
A kínai Lien Csün-csie és Jang Hao nyert férfi szinkrontoronyugrásban hétfőn a párizsi olimpián. Az ötszörös világbajnok, 23 éves Lien, valamint 26 éves, hatszoros vb-aranyérmes partnere végig vezetve, magabiztosan győzött, ezzel mindketten pályafutásuk első ötkarikás elsőségét gyűjtötték be.
Második helyen a britek duója zárt, közülük a kétszeres vb-ezüstérmes Noah Williams először állhatott olimpiai dobogóra, míg 30 éves társa, az ötödik olimpiáján szereplő, Tokióban szinkronban aranyérmes Thomas Daley ötödik ötkarikás medálját nyerte.
A bronzérem a Rylan Wiens, Nathan Zsombor-Murray kanadai páros nyakába került.
Eredmények – műugrás, férfi szinkrontoronyugrás