Páston a mieink! Bő 35-40 perc és eldől, hogy este aranyért vagy bronzért küzdhet-e Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron és Gémesi Csanád négyese!
Az olimpia nemcsak a Föld lakosságát tartja lázban, de a világűrben tartózkodókat is – legalábbis a Nemzetközi Űrállomás legénysége a sportesemény iránti rajongása jeléül a saját ötkarikás versenyét is megrendezte a bázison.
De hogy néz ki a súlyemelés, a diszkoszvetés vagy a torna az űrben?
A harmadik műugrószám is kínai aranyéremmel zárult a párizsi olimpián: szerdán női szinkrontoronyugrásban diadalmaskodott a távol-keleti ország párosa.
A Csen Jü-hszi és Csüan Hung-csan duó állhatott a dobogó felső fokára, előbbi Tokióban is elsőséget ünnepelhetett. A második helyet egy észak-koreai, a harmadikat pedig egy brit duó szerezte meg. Érdekesség, hogy
ugyanez a hat ugró ugyanebben a sorrendben végzett az első három pozícióban az idei dohai világbajnokságon is.
A háromméteres női szinkronműugrás és a férfi szinkrontoronyugrás után ez volt a harmadik kínai arany a sportágban a francia fővárosban.
Akár 30 év börtönt is kaphat az orosz Kirill Grjaznov, akit azzal gyanúsítanak, hogy az orosz különleges szolgálatoknak dolgozott az olimpiai megnyitó megzavarásán. Lebukását végül az alkoholizmusa okozta: mámoros állapotban mesélt másoknak a terveiről, az FSZB-s igazolványát lobogtatva és Oroszországot hívogatva.
Az elmúlt napokban vették őrizetbe a francia hatóságok azt a 40 éves orosz férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy az orosz különleges szakszolgálatoknak dolgozott az olimpiai megnyitó megzavarása kapcsán. A francia Le Monde, a német Der Spiegel és az orosz Insider együtt vágott bele az oknyomozásba, és minden részletet kiderítettek az orosz Kirill Grjaznovról.
A francia hatóságok július 19-én a párizsi otthonában tartóztatták le az orosz férfit, négy nappal később pedig vádat emeltek ellene, azóta is letartóztatásban van. A szakácsként dolgozó férfit azzal vádolják, hogy hírszerzési információkat adott át idegen hatalomnak, hogy zavart keltsen Franciaországban. Grjaznov célpontja a párizsi olimpia volt, de a hatóságok nem közölték, hogy pontosan mit is tervezett. Annyit azért elárultak, hogy az akciójának „súlyos következményei lehettek volna”.
A teljes hírt itt olvashatja el!
Külön versenyt indított az új-zélandi Hayden Wilde és a brit Alex Yee a férfi triatlonosok szerdai versenyének 10 kilométeres futószakaszán, előbbi Tokió bronzérmeseként, míg utóbbi a 2021-re halasztott játékok ezüstérmeseként indult csatába a bolytól több száz méterre elszakadva.
Ugyan a futás elején úgy tűnt, a 26 éves Yee könnyedén halad a kilométereken, a második kört követően azonban lemaradt az élen haladó Wilde-tól, így sokáig úgy tűnt, Párizsban is ezüstéremmel kell beérnie.
Az utolsó métereken azonban ismételten begyújtotta a rakétákat, megelőzte kimerült riválisát, és ezúttal az aranyérem elképesztő végjátékban a brit versenyzőé lett – az új-zélandi kénytelen volt beérni az ezüsttel.
A harmadik helyért két hazai versenyző szállt harcba, végül a világranglistát vezető Léo Bergere és Pierre Le Corre közül végül előbbi zsebelte be a bronzot.
A számban induló két magyar sportoló, Lehmann Csongor és Bicsák Bence elképesztő teljesítményt nyújtott az úszás és a kerékpározás során is, a végére azonban kicsit elfáradtak. Lehmann ennek ellenére szintén hatalmas hajrával végül a 11. helyen végzett, Bicsák Bence pedig a 16. lett.
„Ez volt a terv, szerencsére most olyan pozícióban voltam, ahol lehetett kicsit – úgymond – szórakozni. Olimpián az idő teljesen mindegy, itt most csak a pozíció számított, negyedikként jutottam tovább, este pedig be kell kerülni a legjobb nyolc közé, ennyi” – nyilatkozta 200 háton elődöntőbe jutása után az MTI-nek Kós, aki az első százon kicsit lazább volt, a másodikat pedig jobban megnyomta.
Nagyon meglepődtem a helyezésen, ennél ezt sokkal jobbnak éreztem. Hozzáteszem, hogy ez egyáltalán nem a maximum volt, utólag talán ez hiba volt, mert így csak a szerencsén múlt a továbbjutás. Ugyanakkor délutánra ebben még jóval többnek kell lennie
– mondta Telegdy, aki szerint a döntőhöz 1:55-tel kezdődő időre lenne szükség.
„A fő cél nyilván az volt, hogy mindketten tudjunk egyet délután úszni. Nyilván nagyon jó lenne döntőbe kerülni, de én már minden úszásért hálás vagyok, itt van a családunk, akik óriási erőt adnak, fantasztikus érzés – mondta Kapás.
A 2016-os riói olimpián 800 méter gyorson bronzérmes úszó megjegyezte, az élmezőny véleménye szerint tartalékolt, ő viszont biztosra akart menni és mindent beleadott.
A 200 pille elődöntőjét 20.45-kor, míg a 200 hát futamát 21.47-kor rendezik.
Lehmann Csongor és Bicsák Bence is az élbolyban tekerte végig az utolsó 10 kilométert, csak másodpercnyi különbség volt az elején némileg lemaradó magyar versenyzők között. A 10 kilométeres futásnak ennek ellenére Lehmann a 2. helyen vághatott neki, Bicsák a 30.
A délelőtti magyar úszóprogram második érdekeltségében Kapás Boglárka a 200 pillangó második előfutamában, a kettes pályán úszott. A 31 éves magyar – aki néhány napja még hőemelkedéssel küzdött – az első 100 után 1:02.85 perccel az ötödik helyen fordult, végül 2:09.28-cal az ötödik helyen ért be.
Ezzel továbbjutott, végül a 10. legjobb idővel kvalifikálta magát.
A szám elődöntőjét 20.45-kor rendezik.
A férfi 200 méter hátúszás utolsó, negyedik előfutamában szerepelt mindkét magyar: Kós Hubert a négyes, míg Telegdy Ádám a hatos pályán úszott.
Az Egyesült Államokban a legendás Bob Bowman irányításával készülő Kós tavaly Fukuokában világbajnoki címet nyert, az ottani idejének (1:54.14) köszönhetően az első volt az olimpiai nevezési rangsorban, míg a három éve Tokióban ötödik Telegdy az áprilisi országos bajnokságon úszott egyéni csúcsával (1:55.57) tizedik ezen a listán.
100 méter után Telegdy az ötödik, Kós a nyolcadik helyen fordult, két brit és egy német ment ekkor az első három helyen. Kicsit meg is ijedtünk, Kós későn indította meg a hajrát, de végül 1:57.01 perces idővel a harmadik helyre ért be, Telegdy pedig 1:57.98 perccel a hetedikre. Azonban szerencséje volt, brit riválisát delfinezés miatt kizárták a versenyből, ez pedig azt azt jelentette, hogy
mindkét magyar bejutott a legjobb 16 közé, Kós a negyedik, Telegdy az utolsó, 16. legjobb idővel.
A szám elődöntőjét 21.47-kor rendezik.
Teljesítményével elégedett, a helyezésével azonban nem. A női triatlonosok egyéni számát követően Bragmayer Zsanett a vegyes zónában azt mondta:
nem a 26. helyezésért érkezett Párizsba.
Hozzátette: azt azonban, amit elterveztek, hogy az első két számra, az úszásra és a kerékpárra fektetik a hangsúlyt, azt viszont sikerült kivitelezni.
„Tavaly volt egy Achilles-ín-sérülésem, így elég sok kiesett a felkészülésemből, márpedig ez egy olyan sportág, hogy azt kapod, amiért megdolgoztál. Ezzel számoltunk tehát, hogy minél nagyobb előnyt kell szerezni a bringa után a futásra.”
Végig olyan határom tekertem, hogy ha kicsit jobban nyomom, akkor begörcsölök, végig a limiten jártam. Hallottam a szurkolást, néha még a nevemet mondták a magyar nézők, akkor egy kicsit rágyorsítottam, viszont rögtön be is görcsöltem kicsit, így azonnal vissza kellett vennem a tempót. Érdekes verseny kerekedett, de borzasztó hektikus volt az egész, összességében viszont elégedett vagyok azzal, amit csináltam.
Bragmayer Zsanett fantasztikusnak nevezte a pályát, tetszett neki az egész hangulata, ahogy érezte: nem volt olyan négyzetmétere a pályának, ahol ne lettek volna szurkolók, köztük akár magyarok is, akik még a nevét is mondták.
„Eszméletlen volt, és nagyon örülök, hogy végül meg tudtuk csinálni a triatlont, nem esett ki belőle az úszás. Mert azért volt egy kis izgulás, de arra koncentráltam, hogy a mai napra legyek készen, bármi is történik. Korábban is azt mondtam, hogy itt nem a víznek a minősége, hanem a sodrása lesz a komolyabb kihívás, és ez olyan faktor volt, amivel korábban még soha nem találkoztunk. Ebből szerencsére jól jöttem ki, mert a női mezőnyben jó úszónak számítok, és ezzel tudtam élni. Látszódott viszont, hogy sokan »bent maradtak« a vízben, akár nagyobb nevek is, akik normál esetben ki tudtak volna jönni az élmezőnnyel. Én igyekeztem rögtön a szélre kerülni, ahol kisebb volt a sodrás, és kimaradni az adok-kapokból. Szakaszolva csináltuk a versenyt, először csak és kizárólag az úszással foglalkoztunk, aztán a kerékpárral, tudtam dominálni, sokat mentem elöl. Volt egy-két olyan eset kerékpáron, amikor a lányok, mint a megvadult tacskók, összevissza robbantottak, egy csomó esés emiatt volt. Ez annyira nem volt fair. Összességében örülök, megyünk tovább, és lesz ez még jobb is.”
A férfi triatlonosok már a 15. kilométernél járnak a kerékpáros futamban, amelynél korábbi helyezéséhez mérten a magyar Lehmann Csongormár előrébb foglal helyet, jelenleg a 24., míg Bicsák Bence kicsit visszaesve a 30. helyen teker.
Úszásban a délelőtti selejtezős programban több magyarért is drukkolhatunk. Kós Hubert és Telegdy Ádám – 200 m háton – 11.21-től ugrik medencébe, Kapás Boglárka pedig a 200 m pillangó előfutamában lesz érdekelt 11.46-tól. Kós tavaly, Fukuokában világbajnoki címet nyert ezen a távon.
Az esti programban ennek a két számnak az elődöntőit rendezik.
Az olasz Alessio Crociani szállt ki elsőnek a vízből a triatlonosok versenyében. A magyar versenyzők közül Bicsák Bence a 22. helyen vág neki a 40 kilométeres kerékpározásnak, míg Lehmann Csongor a 31. helyen kezdi meg a tekerést.
A 10 óra 45 perckor elstartolt férfi triatlonversenyen az úszás első körét követően a magyar versenyzők némileg lemaradtak a nagyrészt együtt mozgó élbolytól, 910 méter után Bicsák Bence a 23., míg Lehmann Csongor a 34. helyen áll. Az élen az ausztrál Matthew Hauser halad.
Kuttor Csaba, a női triatlonosok egyéni számában 26. helyen végzett Bragmayer Zsanett edző férje – korábban maga is válogatott versenyző – a verseny után azt emelte ki:
példátlan három év munkája van egy ilyen versenyben, és méltatlan, hogy ennyi bizonytalanság övezzen egy olimpiát.
„Mi úgy készültünk, hogy a terv szerint lesz verseny. Néztük folyamatosan a vízelemzéseket, és optimisták voltunk. Biztos volt, akiket sokkal jobban megzavarhatott az egész huzavona, mint minket. Érdekes amúgy, mert 18 óra csúszással jönnek a szakértői eredmények a víz minőségéről, szóval tegnap akár a fiúk is úszhattak volna, ha gyorsabb a vizsgálati folyamat. Ellenben viszont tegnap este meg esett, így simán lehet, hogy Zsanett ergo már az alkalmatlan minőségű vízben úszott, ezt az éjjelre érkező eredményekből tudnánk legfeljebb meg.”
Hiába tartották a súlycsoport egyik esélyesének, a 90 kilogrammos Tóth Krisztián is kikapott első mérkőzésén, így kiesett szerdán a párizsi olimpia cselgáncstornáján.
Az MTK klasszisa – aki bronzérmet nyert a tokiói játékokon – a 32 között a román Alex Crettel találkozott, akit legyőzött eddigi egyetlen összecsapásukon, a tavalyi Európa-bajnokságon. A nemzetközi eredményeket tekintve az ellenfél egy Eb-bronznál tartott, míg a 30 éves magyar vb-ken kétszer, Eb-ken pedig már ötször állhatott dobogóra.
Második csatájukra a Mars-mező Arénában került sor, ahol Cret kezdett jobban, kétszer is földharcra kényszerítette Tóthot, akit egy perc után meg is intettek. A magyar dzsúdós egy remek válldobást indított, de nem tudta továbbvinni az akciót, viszont Cret is megkapta a figyelmeztetést.
Az alapidő lejárta előtt megint Tóthot intették, majd jöhetett az aranypontig tartó ráadás. A hosszabbításban a román cselgáncsozó volt aktívabb, ami szűk másfél perc elteltével újabb figyelmeztetést ért a magyar versenyző számára, és a harmadik intés már a leléptetését jelentette.
A hétfős magyar küldöttség talán legnagyobb éremesélyese így helyezés nélkül zárt a francia fővárosban.
A csütörtöki versenynapon a 100 kilós Vég Zsombor lép tatamira az olimpián.
Nem alakul egyelőre túl fényesen a magyar csapat számára a párizsi olimpia, Péni István és Pekler Zalán, majd Póta Georgia kiesése után a 70 kilogrammos Gercsák Szabina is kikapott első mérkőzésén, így kiesett szerdán a párizsi olimpia cselgáncstornáján.
Az Atomerőmű SE 28 éves versenyzője első olimpiai mérkőzésére készült, és a 32 között a kétszeres kontinensbajnok ausztrál Aoife Coughlan várt rá, akitől mindkét eddigi találkozójukon kikapott.
A harmadik összecsapáson az Eb-bronzérmes magyar nem találta a fogást riválisán, és két perc elteltével már két intésnél tartott. Így jutottak el a hosszabbításig, amelyből 13 másodperc telt el, amikor Coughlan egy hátsó gánccsal földre vitte Gercsákot, és nyert.
A magyar sportoló csalódottan nyilatkozott a mérkőzést követően.
Nagyon nehéz mérkőzés volt, erre is számítottam, mert az ausztrál lánynak olyan a testalkata, ami nem túl kedvező számomra. Alacsonyan van a súlypontja, ilyen versenyzők ellen mindig nehéz egy olyan magas lánynak, küzdeni, mint én vagyok. Próbáltam azt a taktikát alkalmazni, amit az első összecsapásunkon, majdnem összejött
– nyilatkozta csalódottan Gercsák a kiesést követően. Hozzátette, nem érezte magát a legjobb formában, de ez szerinte nem is kellett volna ahhoz, hogy nyerjen. „Dobni kellett volna, mert neki az a taktikája, hogy folyamatosan megelőz. Ez most azon múlt, hogy ki kel fel jobban” – tette hozzá. .
A magyar dzsúdós így helyezés nélkül zárt.
Nem sikerült a legjobb 16 közé jutnia, Póta Georgina 4:1-re kikapott az asztaliteniszezők női egyesének versenyében a negyedik helyen kiemelt dél-korai Sin Ju Bintól – így a 32 között búcsúzott a párizsi olimpia versenyszámától.
Szingapúrban három sima játszmában megvert, örülök neki, hogy sikerült ellopnom az első szettet. Talán ha a második meglett volna, akkor máshogyan alakul, de összességében ő jobb játékos, kiválóan kihasználta az gyengeségeimet. Nem éreztem a szerváját, egyféleképpen tudtam csak lefogadni, Magyarországon egyszerűen ilyet nem adnak
– értékelt az MTI-nek a 39 éves magyar játékos.
A kétszeres Európa-bajnok Póta elmondta, asztalitenisz-versenyen szinte soha nincs ilyen hangulat és hangzavar, ráadásul ő egy kicsit izgulós típus is, de próbálta kizárni a tömeget. Hozzátette, ez a hangulat egy picit a játékba is bezavar: „Az ő tenyeresén kínai soft van, ilyenek ellen ritkán játszom. Amikor csattan, akkor üres-, ha ciccen akkor telifals, viszont ebben a hatalmas hangzavarban a legtöbbször ezeket nem is hallottam, pedig ez segítség lenne ilyenkor."
Póta elárulta, az öt olimpiája közül a 2008-as pekingi marad a legemlékezetesebb, és nemcsak azért, mert az volt az első, hanem mert Tóth Krisztinával és Lovas Petrával együtt óriási élmény volt közösen szerepelni.
Annak örülök, hogy az első meccset megnyertem egy jobb játékos ellen, boldogan megyek haza. Nagyon jól éreztem magam, kicsit hosszú volt azzal, hogy a tegnapi meccset eltolták, mert így két találkozót között négy nap telt el
– összegezte párizsi tapasztalatait Póta, aki azt mondta, fantasztikusan érezte magát a játékokon, és látta az Eiffel-tornyot is, most viszont végre sporteseményekre is ellátogathat.
„Nem terveztem Tokiót sem, most pedig karácsonykor hívott fel a szövetség, hogy próbáljam megszerezni a kvótát. Az, hogy ez fél év alatt sikerült, szerintem óriási dolog, nagyon büszke vagyok magamra, hiszen sokak szerint erre szinte semmi esélyem nem volt” – tette hozzá Póta és megjegyezte, klubszinten biztosan folytatja pályafutását.
A sportlövészek 50 méteres puska összetett versenyszámának selejtezőjében Pekler Zalánnak és Péni Istvánnak sem sikerült kiharcolnia a továbbjutást, előbbi a kvalifikáció 32. helyén végzett, míg utóbbi a 21. helyen zárt.
A Párizstól közel 300 kilométerre délre fekvő Chateauroux közelében található Nemzeti lőtéren szerda reggel 44 puskás veselkedett neki a 20-20 térdelő, fekvő és álló testhelyzetű lövésnek, melyet a két magyar nem kezdett kiemelkedően. A térdelő részben ugyanis Pekler mindössze 194, csapattársa pedig 193 kört ért el, miközben a legjobbak alig-alig hibáztak.
Következett a fekvő rész, melyben Pekler reményei végleg elszálltak 195 körös részeredményével, Péni István viszont javított, tökéletes 20 lövést adott le, így megnyílt előtte a lehetőség, hogy felzárkózzon az élmezőnyhöz az álló részben. Az ugyanakkor nyilvánvaló volt, hogy a fináléhoz kiemelkedően kell céloznia, ám az első és a második tizes sorozatába is becsúszott három kilences, a 194 kör pedig azt jelentette, hogy 587 körrel a középmezőnyben zárt. Pekler Zalán az utolsó szakaszban 193 kört produkált, így 582 körrel fejezte be a versenyt és ezzel a párizsi olimpiát.
A magyarok közül csütörtökön Mészáros Eszter lesz érdekelt a női puskások összetett számában, míg Major Veronika és Fábián Sára Ráhel pénteken a sportpisztoly alapversenyében szerepel.
Korábban a férfi légpuska alapversenye sem alakult a terveik szerint, akkor Pekler Zalán a 17., Péni István pedig a 18. helyen végzett.
A magyar férfi kézilabda-válogatott 26–25-re kikapott Norvégiától a B csoport harmadik fordulójában.
Kiegyenlített kezdés után a magyarok némi előnyre tettek szert – Palasics Kristóf bravúrosan védett –, irányították a találkozó alakulását, de a végig látótávolságon belül maradó dánok rendre felzárkóztak, illetve egyenlítettek. A hajrában pedig már nekünk kellett kapaszkodni, pedig azt megelőzően csak a mérkőzés első szakaszában voltunk hátrányban.
Az ikszes meccs hajrájában másodpercekkel a vége előtt labdát szereztünk, de Imre Bence ziccerét védte a norvég kapus, majd az ellentámadásból utolsó pillanatos szélső ziccernél ellenfelünk nem hibázott.
A magyar válogatott egy győzelemmel és két vereséggel áll, legközelebb pénteken, szintén 9 órától Dániával találkozik, majd zárásként Franciaországgal találkozik. Norvégia harmadik sikerét zsebelte be.
A mérkőzés összefoglalóját itt olvashatják el!
Úszás után még a hetedikként szállt ki a Szajnából, majd a kerékpározást követően már az ötödik helyen állt a magyar Kuttor-Bragmayer Zsanett, a végére azonban leszakadt az élmezőnytől, és a 26. helyen zárta a versenyt.
Az aranyérmet a hazai közönség előtt szereplő világranglista-éllovas Cassandre Beaugrand szerezte meg, másodikként a svájci Julie Derron, harmadikként pedig a brit Beth Potter ért célba.
A férfi tőrözőknél a hongkongi Cseung Ka Long címét megvédve bizonyult a legjobbnak hétfőn a párizsi olimpián.
A döntő elképesztő izgalmakat hozott, egy tus döntött az aranyéremről, a döntő pontot háromszor kellett lejátszani 14:14-es állásnál. Az olasz Filippo Macchi minden alkalommal győztesnek hitte magát, de a végső videózás után a bírók Ka Longot hozták ki győztesnek.
Macchi edzője, Stefano Cerioni percekig ordibált a két játékvezetővel, „szemétnek” nevezve őket.
Később Giovanni Malago, az Olasz Olimpiai Bizottság (CONI) elnöke panaszkodott a bírók kijelölése miatt:
Az egyik Tajvanról, a másik Dél-Koreából érkezett. Melyik sportágban jelölnek ki két bírót arról a kontinensről, ahonnan az egyik döntős érkezik?
– kérdezte felháborodottan Malago.
A döntő után az olasz kommentelők az interneten, konkrétan az Instagramon sértegették az olimpiai bajnokot, „csalónak” és „éremtolvajnak” nevezve őt.
Ka Long rajongói erre válaszul azt írták az olaszoknak, hogy inkább nyugodjanak le, és tegyenek ananászt a pizzára, amit megesznek – tudvalévő, hogy ez az olasz kulináris körökben halálos bűnnek számít.
A reakciók azonban nem csak az internetre korlátozódtak. A Pizza Hut étteremlánc bejelentette, hogy két napig a hongkongi és makaói éttermeiben külön kérésre minden pizzára ingyen ananászt tesz, írja a Bild.
Az egypár férfi evezősök szerda délelőtti c/d elődöntőjében futamában a második helyen ér a célba, így a c döntőben evezhet majd Pétervári-Molnár Bendegúz, aki akár a 13. helyen is zárhat ennek köszönhetően a párizsi olimpián.
Pétervári-Molnár korábban az előfutamából harmadik helyen jutott negyeddöntőbe, ott azonban nem tudta tartani az iramot a versenyszám legnagyobb esélyeseivel és végül negyedikként ért célba, ezzel lecsúszott az A/B elődöntőről, vagyis a legjobb 12 helyről.
A 31 éves magyar evezős, aki Rio de Janeiróban 14., Tokióban pedig 10. volt, kedden úgy fogalmazott a negyeddöntője után, hogy túl régóta versenyez, túl sok rajta a stressz, ezért egy évet kihagy, hogy felfrissülve kezdhesse majd a felkészülést a Los Angeles-i játékokra.
Annak ellenére, hogy meglehetősen korán, reggel nyolc órakor rajtolt el a verseny, és a Szajna vízminősége miatt sokáig az sem volt biztos, hogy ma elstartolhat a mezőny, mégis rengetegen látogattak ki Párizsban a triatlonosok versenyére – jelentette kollégánk a helyszínről.
A viharos időjárás miatt elhalasztották a párizsi olimpián a hullámlovasok keddi és szerdai versenyeit, amelyeknek Tahiti ad otthont.
A halasztás miatt a férfi- és a női döntőt sem tudták az eredetileg tervezett időpontban, szerdán megrendezni. A tervek szerint a versenyek csütörtökön folytatódnak és pénteken, de legkésőbb jövő hétfőn zárulnak.
Tehupo’o, azaz a szörfösök Mekkája az olimpiák történetének a rendező várostól legtávolabb eső helyszíne, mivel 15 715 kilométerre van Párizstól. Hasonlóan messze egy sportág küzdelmeit a versenyek központjától csak 1956-ban rendezték meg, akkor a melbourne-i játékok lovasversenyeinek a 15 604 km-re lévő Stockholm adott otthont.
A kisebb hibák ellenére nem játszik rosszul a magyar válogatott, a norvégoknak nem igazán ízlik a feszes védekezésünk, Palasics Kristóf pedig ma is remekül véd. Az első félidő után 13–11-re vezetünk a tornán eddig hibátlan Norvégia ellen!
A végig az élbolyban tekerő magyar versenyző a futást is kiemelkedő helyről kezdheti meg, Kuttor-Bragmayer Zsanett jelenleg az ötödik a triatlonosok most zajló küzdelmében. A versenyszámok közötti átöltözést a mezőnyben az egyik leggyorsabban hajtotta végre.
A triatlonosok versenyének zárásaként 10 kilométer futás következik.
Nem ritkul a magyarok programja a szerdai versenynapon sem, 9 órától pályán a magyar kézilabda-válogatott is, akik a férfiak mezőnyében ezúttal Norvégia ellen lépnek pályára.
Magyarország az első fordulóban, nagy csatában maradt alul Egyiptomtól, a második mérkőzésen azonban javítani tudott és magabiztos, tízgólos (35–25) győzelmet aratott Argentína ellen, így a mérkőzést megelőzően két ponttal a csoport negyedik helyén áll.
A csoport élén hibátlan mérleggel Dánia, illetve a mostani ellenfél Norvégia áll.
A mérkőzést az Indexen is követheti, percről percre közvetítésünk ide kattintva olvasható.
A mai program temérdek magyar érdekeltségű versenyszámot tartalmaz, így a jelenleg is triatlonban versenyző Kuttor-Bragmayer Zsanett után a sportlövészek 50 méteres puska összetett selejtezőjében Pekler Zalán és Péni István is megkezdi a versenyzést.
A magyar sportolóknak nem ez az első szereplésük a párizsi olimpián, Pekler Zalán a 17., Péni István pedig a 18. helyen végzett a férfilégpuska alapversenyében, így akkor mindketten lemaradtak a döntőről.
Az Egyesült Államok 3–0-ra verte Guineát a párizsi olimpia férfi labdarúgótornájának kedd esti mérkőzésén, ezzel
24 év után ismét bejutott a negyeddöntőbe.
Kevin Paredes két góllal vette ki részét a sikerből Saint-Etienne-ben.
Az amerikai csapat Marokkóval csap majd össze a pénteki negyeddöntőben, míg a többi párosításban a házigazda franciák az argentinokkal, a japánok a spanyolokkal, az egyiptomiak pedig a paraguayiakkal játszanak.
A párizsi férfi tornán 23 éven aluli játékosokból álló együttesek vesznek részt, de mindegyik gárdában szerepelhet három túlkoros futballista.
A negyeddöntő órarendje (augusztus 2.):
Az úszás második körében előrébb tudott kerülni a sorban Kuttor-Bragmayer Zsanett a triatlonosok női versenyében, aki így hetedikként indult el a 40 kilométeres kerékpáros szakaszra.
A versenyzők dolgát nehezíti, hogy az út meglehetősen vizes még, így rendkívül csúszós.