A Russell Wilson-érában ilyen még sosem fordult elő a Seahawksszal

wilson
2021.12.22. 10:05
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 15. fordulójának keddi zárásán mindkét házigazda tíz ponttal győzött.

A koronavírus-járvány miatti halasztások miatt ezúttal szerdára virradóra ért véget a játékhét, két csoportrangadóval.

A Los Angeles Rams az első félidőben mindent megtett azért, hogy ne húzzon el riválisától, a sok hibát kihasználva a Seattle Seahawks pedig 3–3-mal mehetett a szünetre, DeeJay Dallas futásával pedig 10–3-ra átvette a vezetést.

Ezt követően viszont már belendült Cooper Kupp is, aki 136 yarddal és két touchdownnal vette ki a részét a fordításból, a Kosok 20–10-re győztek, 10–4-es mérlegükkel beérték a csoport első helyén álló Arizona Cardinalst.

A Halászsasok pedig 5–9-re romlottak, így már biztosan nem zárhatnak pozitív mérleggel. Ilyenre legutóbb 2011-ben, épp Russell Wilson draftolása előtt volt precedens.

A ligát 1625 yardjával fölényesen vezető Kupp 122 elkapásnál jár az idényben, ami klubrekord, a 14 TD-elkapása pedig a 2. legtöbb – és még van hátra három meccse.

A meccsen kiemelendő még Sony Michel játéka, aki futásokból 92, elkapásokból 23 yardot tett a közösbe.

Az este másik mérkőzésén az NFC Keleti csoportjának 6–7-es csapatai találkoztak. Két labdaszerzésből 10–0-s előnyt építő Washington ellen a harmadik negyedben már tíz ponttal vezetett a házigazda Eagles (20–10), a záró felvonásban pedig egy-egy újabb touchdown után a differencia már nem módosult. A pechesen kezdő Jalen Hurts 296 passzolt és 38 futott yarddal, valamint 3 TD-vel zárt (1+2). Kiemelendő még Miles Sanders és Jordan Howard futójátéka is, ketten összesen 200 yardot haladtak (131+69), a Philadelphia pedig így 238-ig, ami sok volt a Football Team védelmének.