Visszavonultatták Bradyt, közel volt az újabb Pats-csoda

2023.09.11. 12:36
Hivatalosan is visszavonultatta a New England Patriots Tom Bradyt, a csapat pedig kis híján csodás fordítással emlékezett meg az eseményről.

Az együttessel hat bajnoki címet szerző irányítót a szünetben búcsúztatta el a Gillette Stadion közönsége, a megható eseményen a Buccaneersszel is Super Bowlt nyerő legenda pedig elmondta, egy dolog sohasem fog megváltozni: ő mindig is Hazafi lesz.

A csapat pedig azt is bejelentette, hogy nem fognak vacakolni éveket az ilyenkor megszokott procedúra szerint, náluk Brady már a nyáron be lesz iktatva a „halhatatlanok” közé. Egészen pontosan június 12-én. Merthogy a 12-es hat bajnoki címet szerzett…

Nos, a csapat kezdetben nem volt partner az ünneplésben, hiszen egymás után két felpattanó labdát szerzet meg az Eagles, ezekből pedig előbb rögvest, másodjára pedig a támadók feljövetele után szerzett touchdownt a Super Bowl-résztvevő, amely 16–0-s vezetéssel zárta a negyedet.

A Patriots támadójátéka nem működött, ami nem volt annyira meglepő, tekintettel arra, hogy a meccsre a kezdő fal 3/5-e kidőlt, ahogyan az első számú elkapó is, az már inkább, amikor mintegy varázsütésre beindult a gépezet: az első kilenc passzkísérletéből 18 yardot és egy interceptiont dobó Mac Jones 10/10, 108 yard 2 TD-t hozott a második negyed hajrájában, és hirtelen izgalmassá vált a meccs (14–16).

A nagyszünet után az Eagles két távoli mezőnygóllal növelte az előnyét, majd öt és fél perccel a vége előtt Jake Elliott a harmadik világvégi rúgását is értékesítette, ezzel eldőlni látszott a meccs (14–25).

A Patriots ugyanakkor Kendrick Bourne második TD-elkapásával gyorsan kozmetikázott, sőt végül két lehetősége is volt megnyerni a vesztettnek hitt meccset, de az utolsó percben az újonc Boutte a második lábát már nem tudta a vonalon belül letenni, így az Eagles csak lezárta a meccset (20–25).

A tavalyi Super Bowl-szereplők egyaránt meglepetést okoztak, a teljesen szétesettnek látszó Rams kiütötte a második félidőben Cooper Kupp hiányában is a Seahawksot, a Bengals pedig teljes fegyverzetben maradt alul nagyon simán Clevelandben.

Melyik csapat nyeri meg az NFL 2023-as idényét?