Visszatáncoltak a pokol tornácáról, mégis elbuktak a szentek

2023.10.20. 11:49
A Jacksonville Jaguars nyerte meg a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 7. fordulójának nyitómérkőzését.

A New Orleans Saints elleni találkozót remekül kezdte az Amerikai főcsoport Déli divíziójának címvédője, Travis Etienne futott touchdownjaira csak mezőnygólokkal feleltek a vendégek, majd egy triplaváltás után Foyasade Oluokon vitt vissza egy elcsípett labdát, így a záró felvonásra 24–9-es floridai előnnyel érkeztek a csapatok.

Akkor azonban a Szentek nekiláttak nagy hátrányuk ledolgozásának, és előbb egy 16 játékból álló, hét és fél perces támadósorozatot zártak Taysom Hill egyyardos TD-futásával, majd Michael Thomas elkapásával, és a sikeres kétpontos kísérlettel hirtelen máris döntetlen volt az állás  (24–24).

A végszó viszont a Jaguarsé volt, Trevor Lawrence átadásából Christian Kirk szerzett 44 yardos TD-t, ezzel a Jacksonville 31–24-re győzött, egymás után a negyedik meccsét nyerte meg, 5–2-es mérlegével pedig vezeti a csoportját a 3–3-mal álló Indianapolis Colts, Houston Texans páros előtt.

A Saints mérlege 3–4-re romlott, itt a Buccaneers vezet 3–2-vel, a Falcons pedig 3–3-mal áll.