Leclerc az utolsó körben a frászt hozta a Ferrari mérnökeire

2022. március 21., hétfő 11:32

A Ferrari versenymérnökei hangján ritkán lehet érzelmeket hallani, ám a 2022-es idény első versenyén, Bahreinben még ők is elérzékenyültek, illetve vették a lapot Charles Leclerc viccelődéséből. A lényegében rajt-cél győzelmet arató monacói az utolsó körben vicces kedvében lehetett, hiszen mérnökeinek motorproblémákról számolt be. A pitfalon ülő mérnökök pulzusa valószínűleg az egekbe szökött, ám a rövid hatásszünet után – amíg az adatokat böngészték – megkönnyebbülve válaszolt a Leclerc versenymérnöke, Xavier Marcos, hogy vették az adást.

Volt, aki viszont valós motorproblémákkal szenvedett. A szezonnyitó Bahreini Nagydíjon a négy Honda-erőforrást használó autó közül (Red Bull, Alpha Tauri) három nem tudott végigmenni a futamon.

Leclerc nyerte a Bahreini Nagydíjat Carlos Sainz előtt, Lewis Hamilton a két Red Bull-kiesése után dobogóra állhatott, George Russell lett a negyedik, az ötödik helyen pedig óriási meglepetésre a Haas visszatérő versenyzője, Kevin Magnussen ért célba. Összefoglalónkat bővebben ide kattintva olvashatja

A szezon március 25-én folytatódik, Dzseddában!