2012.03.08. 20:18
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A holland csapat De Jong 11-esével vezet 1-0-ra a Schalkéval szemben.

• A korábbi Atlético játékos, Simao Sabrosa góljával Atlético-Besiktas 3-1.

• Megyeri Balázs csapata David Fuster 50. percben szerzett góljával vezet Ukrajnában a Metaliszt Harkiv ellen.

• Egy szabadrúgást Hart még kiütött, de Sandro előbb a kapusba rúgta, majd a kipattanót besarkazta. Sporting-Manchester City 1-0.

• Sporting CP–Manchester City 0-0

Twente–Schalke 04 0-0

Atlético Madrid–Besiktas 3-0

Metaliszt Harkiv–Olympiakosz 0-0

• Adrian López 37. percben lőtt góljával már 3-0 az Atlético javára.

• Sálvio első gólja után a 28. percben is betalált, már 2-0 a spanyoloknak a Besiktassal szemben.

• Megvan a játéknap első gólja. Atlético Madrid játékosa, Salvio szerezte. Atlético-Besiktas 1-0

• Tíz perc játk után még egyik csapat sem szerzett gólt az Európa Liga nyolcaddöntőjének első meccsein, így Megyeri Balázs kapuja is érintetlen még.

• Máris cserél a Manchester City, Vincent Kompany bicegett le a pályáról, Lescott jön helyére.

• Az Európa Liga már csak egyetlen magyar résztvevője, Megyeri Balázs kezd az Olympiakosz kapujában. A két csapat 2008-as UEFA-kupa meccsén a Metaliszt – ugyanebben a leosztásban – 1-0-ra nyert, Edmar csak a 88. percben lőtt góljával.

• Az Atléticót még sosem verte török csapat Madridban a korábbi öt meccsből, de az eddigi tízből is csak egyszer kapott ki – három döntetlen mellett – európai kupameccsen. A Besiktas sem győzni jár Spanyolországba, a korábbi hét ilyen találkozóból mindössze egyetlen döntetlenre futotta. A meccs érdekessége, hogy Siamo Sabrosa visszatér korábbi sikerei színhelyére, 2007 és 2010 között 113 ligameccsen 20 gólt lőtt a klub színeiben és nagyszerű eredmény is fűződik a nevéhez, ő szerezte a klub 4000. bajnoki gólját 2009. április 12-én.

• A két csapat 2008-as UEFA-kupa csoportmeccsén a Twente 2-1-re nyert Enschedében. A Schalke eddigi négy hollandiai európai kupameccsén egyszer sem nyert, mindössze egy döntetlenre futotta. Twente egyébként is jó odahaza kupameccseken, hat meccs óta nem kapott ki.

• A Manchester City még sosem kapott ki portugál klubtól az európai futballkupákban, míg a Sporting angolok elleni mérlege 8 győzelem, 3 döntetlen, 6 vereség. A Sporting kilenc hazai kupameccs óta veretlen, ez lesz a lisszaboniak 250. európai kupameccse

• Este hétkor négy meccsel kezdődik meg az Európa Liga nyolcaddöntőjének első köre.