Benítez tízévenként képes ekkora visszatérésre

2016. szeptember 29., csütörtök 08:58

Nemcsak a Bajnokok Ligájában volt szerdán forduló, hanem Angliában, a Championshipben is, ahol a Newcastle a Norwich Cityt fogadta (4-3). És micsoda drámai mérkőzés volt ez!

A Newcastle szerzett vezetést, de a Norwich még a félidő előtt egy tizenegyessel kiegyenlített, majd jött a totális összezuhanás a második félidő elején, amikor a vendégek fordítottak, és két góllal is elmentek (1-3). A Newcastle azonban gyorsan szorosabbá tudta tenni az eredményt, az első gólt lövő Gayle volt megint eredményes.

A 90. percben 3-2-re vezettek a vendégek, de jött az extra ráadás és Gouffran, aki a 95. percben belőtte az egyenlítő gólt, és még mindig nem volt vége, Gayle ugyanis egy perccel később a győztes gólt is megszerezte a hazaiaknak.

Rafa Benítez úgy érezhette magát, mint tíz éve a BL-döntőben, amikor a szünetben még 3-0-ra vezetett az ellenfél, de a Liverpoollal sikerült a végére kiegyenlítenie, majd a kupát is megnyernie.

Ezzel a győzelmével a Newcastle felzárkózott a Norwich mögé a harmadik helyre a tabellán.