Ronaldo az egész Romával felér

2016. március 9., szerda 12:42

A Real Madrid 2-0-ra győzte le az AS Romat a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében és ezzel továbbjutott. Cristiano Ronaldo a 64. percben szerzett vezetést. A portugál ebben a BL-szezonban már a 13. gólját lőtte, kettővel többet, mint az AS Roma az egész idényben.

Ronaldo most már 61 különböző BL-meccsen rúgott gólt, az egyetlen játékos a modern korszakban, aki hatvan fölé ért, Raúlnak 56, Lionel Messinek 51 ilyen meccse van.

A csatárnak ez már a hatodik olyan szezonja, amikor negyven vagy több gólt szerez.

A portugál aztán a 87. percben James Rodriguezzel rúgatott gólt, ezzel alakult ki a végeredmény. Ez volt Ronaldo 26. BL-gólpassza, amellyel alaposan rávert a barcelonaiakra, Messi 22-nél, Xavi 17-nél, Iniesta 15-nél tart csak.

Ami a gólpasszok statisztikáját illeti Ryan Giggs eddig az abszolút első 30 assziszttal. Ronaldo áll a második, Messi a harmadik helyen. Utánuk Zlatan Ibrahimovic (21), Mesut Özil (19) és Thierry Herny, Frank Lampard és Karim Benzema (18-18) holtversenye következik.