Otthon égett a Bayern a BL-kiesés után

2017. április 22., szombat 17:27

A Bayern München hét közben esett ki a Bajnokok Ligájából a Real Madrid ellen, ami miatt nagyon megharagudtak Kassai Viktorra, de szombaton már a bajnokságban kellett bizonyítani, mert a kiesés ellen harcoló Mainz volt az ellenfél.

Nem indult jól, mert a müncheniek már a mérkőzés elején ajándékoztak egy gólt a vendégcsapatnak. A 3. percben Vidal adta el a labdát, és rögtön kezezést reklamált, de a bíró nem állította meg a játékot, úgyhogy a Mainz-támadó Bojan Krkic megszerezte a vezető gólt, miután átverekedte magát az egyik védőn.

A Bayern nem sokáig volt hátrányban, mert Robben a 16. percben egyenlített, ám a szünet előtt megint a Mainz került előnybe: egy jogosan megítélt büntetőből találtak be.

Nagyon sokáig úgy nézett ki, hogy a listavezető Bayern pontot sem szerez majd hazai pályán a tizenötödik Mainz ellen, de a 75. percben jött Thiago Alcantara, és tizenhét méterről szépen ellőtte a labdát a kapus mellett.

A bajnoki végeredménye 2-2 lett. Nagy bajban azért az iksszel sincs a Bayern, mert ha még győzni is tud a Leipzig vasárnap a Schalke ellen, akkor is hat pont lesz az előnyük.

Dárdai Pál Herthája hazai pályán fogadta a szintén kiesés ellen menekülő Wolfsburgot, és a mérkőzést a herthás Vedad Ibisevic második félidőben szerzett gólja döntötte el. A győzelemmel maradt az ötödik a Hertha.