Újra alkotott a Barca nem gólos bírója

2017. december 1., péntek 07:39

Ignacio Iglesias Villanueva. Vasárnap óta sokan ismerik ezt a nevet, ő az a futballbíró, aki nem adott meg a Barcelonának egy olyan gólt, aminél Messi lövése után a labda úgy 15-20 centivel a vonal mögött pattant, le a földre.

Eltelt négy nap, a játékvezető újra vezetett, és újra botrányos döntéssel keltett feltűnést. Csütörtök este a 0-0-ról induló Espanyol-Tenerife Spanyol Kupa-meccs visszavágóját fújta.

A másodosztályú Tenerife a 10. percben vezetést szerzett, a 36.-ban viszont lecsapott rájuk Iglesias Villanueva: egyik védőjük kézzel ért a labdához (mert egy méterről telibe találták) ez tény, csakhogy jóval a tizenhatoson kívül.

A bíró viszont büntetőt ítélt.

Gerard Moreno a 11-est berúgta, az első ligás fordítása sínre került, az 57. percben lőtték a második, 90.-ben a harmadik góljukat. A Tenerife még szépített, de semmit nem ért, a 3-2-vel az Espanyol jutott a legjobb 16 közé.

Hétvégén bajnoki forduló, nagyon várjuk, hogy Iglesia Villanueva újra vezessen.