Maga alól adta be, a nap BL-gólja lett

2018. szeptember 20., csütörtök 10:42

Jó napja volt szerdán az Ajaxnak a BL-ben, 3-0–val gázoltak át a Vidit kiütő AEK Athénon, nem kis részben argentin hátvédjüknek, Nicolás Tagliaficónak köszönhetően, aki a második félidő elején rögtön megszerezte a vezetést, a 90. percben pedig sztárcsatárokat megszégyenítő bombával állította be a végeredményt.

Az argentin Carel Leiting előreívelt labdájára indult rá az oldalvonal mellett, és bár az átadás kicsivel hosszabb volta kelleténél, sikerült beérnie. Itt jött a lényeg, az utolsó pattanás után a labda jobban lelassult a vártnál, így a bekk kicsit túl is futott rajta, maga alól kellett beadnia. Ha megnézzük, nem kicsit furcsa is a mozdulat, ahogy belerúg a levegőben, majd szinte átesik a labdán, de így lett jó: beadás helyett rábombázta bal lábbal, irdatlan nagy gólt lőtt.

Jó nagy adag szerencse is kellett, hogy a labda pont így csapódjon lefele, de Tagliaficónak szerdán a jelek szerint minden bejött, egy meccsen szerzett annyi gólt, amennyihez eddig évek kellettek neki.