A Barca elküldte, de Messitől a szabadot elleste

2018. december 11., kedd 10:56

Nyáron több embert kitett a Barcelona, hárman is az Evertonnál kötöttek ki: Lucas Digne-t és Yerry Minát megvette az angol klub, André Gomest kölcsönvette.

Digne-nek jött be leginkább a váltás, a 16 bajnokiból 14-en játszott, és a Premier League hétfő esti meccsén megszerezte első gólját is. Nem is akárhogy és nem is akármikor: szabadrúgásból mentett döntetlenre a 96. percben.

A Watforddal játszottak, korán előnybe kerültek brazil csatáruk, Richarlison 9. szezonbeli góljával, de a 60. perc után a vendégcsapat egy öngóllal és egy Doucoure-fejessel három percen belül fordított.

Már elveszettnek tűnt a meccs, amikor az utolsó pillanatokban szabadrúgást kapott az Everton, és a francia balhátvédet engedték oda. Védhetetlenül csavarta be 20 méterről. Tökéletes lövés volt, barcelonai két éve alatt talán ellesett valamit Messitől.

2-2 lett, az Everton hetedik a tabellán, 24 pontja van, csak kettővel van lemaradva a Manchester Unitedtől.