Benzema mentette meg a Realt Zidane 100. bajnokiján

2019. április 6., 18:33 Módosítva: 2019.04.15 23:03

A Real Madrid Karim Benzema duplájával 2–1-re legyőzte hazai pályán az Eibart a La Liga 31. fordulójában. Ez volt Zinédine Zidane 100. spanyol bajnokija edzőként.

Tovább

Először vesztett meccset Zidane visszatérése óta a Real

2019. április 3., 23:59 Módosítva: 2019.04.06 18:33
37

Először vesztett meccset Zidane visszatérése óta a rendhagyó kezdővel felálló Real Madrid, a Valencia hazai pályán verte őket simán 2-1–re.

Az első gólt a 35. percben szerezte a hazai csapat: Navas egy szöglet után öklözött ki egy labdát, de innen a hazaiakhoz került a labda, akik szépen passzolták ki a Real védelmét és végül Goncalo Guedes lőtt védhetetlenül a kapuba.

Tovább

Varane a nyáron otthagyná a Realt

2019. április 2., 08:57 Módosítva: 2019.04.06 18:33
7

Hiába tért vissza Zinedine Zidane a csapathoz, hogy a Real Madrid középhátvédje, Raphael Varane távozni akar Madridból a bajnokság végén, és ez annyira biztosnak tűnő ígéret, hogy a csapatnál már el is kezdték keresni a világbajnok játékos utódját. Varane egyébként nem csak Madridot, de az egész La Ligát el akarja hagyni spanyol sajtóhírek szerint. Az utódlásában viszont nincs egyetértés, Zinedine Zidane edző, és Florentino Pérez elnök is másban gondolkodik a helyére.

Tovább

Benzema csodás csavarásával nyert a Real

2019. március 31., 23:33 Módosítva: 2019.04.06 18:33
39

A Real Madrid nehezen, csak a 89. percben szerzett góllal tudta 3-2-re legyőzni a bajnokságban utolsó Huescát a spanyol futballbajnokság 29. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Tovább

Zidane mindig elmondja az igazságot

2019. március 28., 17:25 Módosítva: 2019.03.29 13:00
7

A spanyol válogatott Alvaro Odriozola szerint Zinedine Zidane visszatérése a Real Madrid kispadjára olyan, mintha nyertek volna egy trófeát.

Tovább

280 millió eurós világcsúcsért vinné a Real Mbappét

2019. március 25., 18:24 Módosítva: 2019.05.20 11:11
219

A Real Madrid 280 millió eurós ajánlatra készül a Paris Saint-Germain világbajnok francia labdarúgójáért, Kylian Mbappéért, legalábbis a France Football szaklap szerint.

Az elmúlt három szezonban Bajnokok Ligája-győztes spanyol csapat ezzel világcsúcsot döntene az átigazolási piacon – Neymar 222 millió eurós, pont a PSG-hez igazolásával felállított rekordját nyomnák le.

Tovább

Zidane visszarakta a Realt a győztes útra

2019. március 16., 18:16 Módosítva: 2019.04.01 01:32
142

Zinedine Zidane  visszatérő meccsén a Real Madrid 2-0-ra legyőzte a Celta Vigót a spanyol futballbajnokság 28. fordulójában, a Real mindössze 65 ezer néző előtt simán nyert. A Real a legutóbbi fordulóban a Valladolidot verte 4-1-re, előtte viszont három vereséget szenvedett egymás után, a BL-ből is kiesett.

Nem meglepetés, egyből visszakerült a kezdőbe Isco és Marcelo, illetve a kapuban Keylor Navas váltotta a belga Thibault Courtois-t. Navas nagyon gyorsan meghálálta a francia edző bizalmát. Az első nagy helyzetet a Celta hagyta ki a 15. percben. Jobb oldali beadást Maxi Gómez fejelte rá, de Navas hatalmas bravúrral tenyerelte ki a léc alól.

Cseppet sem volt látványos az első félidő, egy-egy kaput eltaláló lövés mellett Sergio Ramos egy szöglet utáni fejese, vagy Marcelo bombája, a másik oldalon Boufal kapáslövése, amely Varane-ban akadt el, illetve Gareth Bale kapufája érdemelt említést.

A második félidőben ha látványosan nem is, de annál eredményesebben futballozott Zidane csapata. Már az 56. percben betalált, Luka Modric pattogós lövése ment be a jobb alsóba, de hosszas tanakodás után a bíró végül a VAR segítségével nem adta meg, a kapus előtt mozgó lesen álló Real-játékos miatt.

Csak hat percet kellett várni az igazi gólra. Stílusosan a sokáig nélkülözött Isco szerezte, aki Karim Benzema bal oldali beadását kotorta be néhány lépésről a kapuba.

A gól érezhetően megnyugtatta a a hazai csapatot, inkább a biztos labdatartásra törekedett, majd gyors támadásokból igyekezett gólhelyzetet kialakítani. A 77. percben sikerült egy ilyen Marcelo önzetlenül Gareth Bale elé tálalt, aki a rosszabbik lábával, kicsit eltörve a lövést, de pontosan célzott.

A Real Madrid ezzel három vesztes meccs után visszatért a győztes útra és stabilizálta harmadik helyét a tabellán.

A második Atlético Madrid kétgólos vereséget szenvedett. A fővárosiak az első félidőben kapura lövéssel sem próbálkoztak, ez pedig a bajnokságban először fordult elő, amióta Diego Simeone 2011 decemberében átvette a csapat irányítását. A folytatásban ugyan már sikerült eljutni a hazai kapuig, de betalálni csak a baszkok tudtak, akik így október 5-e óta veretlenek saját közönségük előtt a La Ligában.

A héten a Bajnokok Ligájából kiesett Atlético előnye két pontra csökkent városi riválisa, a harmadik Real előtt, az éllovas Barcelonával szemben pedig tízpontosra nőhet a hátránya, amennyiben a katalánok nyernek vasárnap este a Real Betis otthonában.

Real Madrid-Celta

Athletic Bilbao-Atlético Madrid 2-0 (2-0)

La Liga, 28. forduló:

vasárnap játsszák:

pénteken játszották:

Három nap után meg is van Zidane első új igazolása a Realnál

2019. március 14., 12:15 Módosítva: 2019.03.16 18:15
13

Három nappal Zinedine Zidane visszatérése után máris új igazolást jelentett be a Real Madrid: a Porto 21 éves brazil védőjét, Éder Militãót vették meg, a védőjátékos ráadásul meglehetősen hosszú, hatéves szerződést írt alá a madridi csapattal. Ugyan Militãót már egy ideje emlegették a Real Madriddal közösen, tehát nem kifejezetten Zidane kérése lehetett, de a franciának biztos jóvá kellett hagynia a transzfert.

Tovább

Zidane elkente a ronaldós választ

2019. március 12., 17:05 Módosítva: 2019.03.14 12:14
119

Zinedine Zidane hétfőn visszatért a Real Madridhoz, 10 hónap után újra ő a klub edzője. Majdnem az összes exjátékosával találkozik, kivétel Cristiano Ronaldóval (és Mateo Kovaciccsal). A portugál ugyanis pár héttel azután, hogy múlt nyár elején Zidane bejelentette távozását, a Juventushoz igazolt.

Tovább

Pérez: Mbappé vagy Neymar? Mindkettő!

2019. március 12., 09:39 Módosítva: 2019.03.13 00:20
26

A Real Madrid elnöke, Florentino Pérez meglehetősen feldobott volt hétfő este, amikor bejelentette, hogy Zinedine Zidane visszatér a klub kispadjára. „Ő testesíti meg a Real Madridot 19 éve” – nyilatkozta az elnök.

Tovább

Zidane tíz hónap után visszatér a Real Madridhoz

2019. március 11., 16:31 Módosítva: 2019.03.12 12:01
2966

Tíz hónappal váratlan lemondása után visszatér Zinedine Zidane a Real Madrid kispadjára, írja egybehangzó értesülések alapján a spanyol és az angol sportsajtó is. Röviddel este hat után a klub is megerősítette Zidane érkezését, aki 2022-ig szóló szerződést írt alá. Hivatalos bemutatása még hétfő este 8-kor meg is történik.

A francia edző, aki sorban három Bajnokok Ligáját nyert a spanyol csapattal, röviddel a harmadik BL-cím megszerzése után mondott le önként, azóta máshol sem vállalt munkát, sőt, Madridban élt továbbra is családjával.

Tovább

Sergio Ramos gyorsan meggondolta magát

2019. március 11., 14:16 Módosítva: 2019.03.12 12:01
6

Sergio Ramos az utóbbi napokban úgy is főszereplője lett a Real Madrid válságának, hogy nem játszott az Ajax elleni BL-kieséskor és nem lépett pályára a vasárnapi bajnokijukon sem, amikor 4-1-es győzelemmel enyhítették magukon a nyomást.

Tovább

Üres videóbírós szobát vágtak be a Real-meccsen

2019. március 11., 09:50 Módosítva: 2019.03.11 18:11
50

Az első félidőben még szenvedett, aztán a simán 4-1-re nyert a Real Madrid az újonc Valladolid otthonában, a spanyol futballbajnokság 27. fordulójában. A meccs újra a VAR-ról, vagyis a videóbíróról - is - szólt.

A 12. percben a Valladolid kihagyott egy 11-est, majd kettő perccel később Sergi Guardiola lőtt lesgyanús helyzetből gólt. A bíró jelezte is, hogy ezt megfogják videózni. Ekkor odakapcsoltak a videószobába, ahol egyetlen, árva videóbíró sem tartózkodott. A játékvezető ennek ellenére elvette a gólt a Valladolidtól.

A hazaiak aztán a 29. percben mégis vezetést szereztek, amelyre a Real néggyel válaszolt.

Később aztán megmagyarázták az esetet is. A videók egy, már nem használt VAR-szobára voltak irányítva, de a Valladolid-Real videóbírói egy másik szobában dolgoztak lelkesen.

Valladolid-Real Madrid

Kirúglak, Ramos! Kifizetsz, és már itt sem vagyok

2019. március 7., 16:42 Módosítva: 2019.03.11 14:27
105

Rögtönzött válságértekezletet tartott a Real Madrid Ajax elleni 1-4-es, kieséssel zárult BL-meccse után Florentino Perez klubelnök a játékosokkal - értesült az As.com.

Tovább

Zidane most még nem tér vissza Madridba

2019. március 6., 20:04 Módosítva: 2019.03.11 16:32
9

Bár Santiago Solari nem akar távozni a Real Madrid kispadjáról az Ajaxtól elszenvedett megalázó vereség után, a háttérben Florentino Perez elnök már megkezdte az új szakvezető kiválasztását. A spanyol lapok arról írnak, hogy Zinedine Zidane az első számú célpont, de a korábbi elnök, Ramon Calderón szerint biztosan nem tér vissza a francia.

Tovább

Hónapokra kidőlt a Real fiatal sztárja

2019. március 6., 17:36 Módosítva: 2019.03.11 16:32
1

A Real Madrid sérülés miatt két hónapig nem számíthat Vinícius Juniorra, a brazil labdarúgó kedden, az Ajax elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen sérült meg.

A  szélső jobb térdében szakadt el szalag, azt azonban nem részletezték, hogy mindez mennyi kihagyást jelent. A spanyol sajtó viszont - hasonló sérülésekre hivatkozva - nyolc hétről számolt be.

A játékost a 35. percben cserélte le Santiago Solari vezetőedző, a holland vendégcsapat akkor már 2-0-ra vezetett, és végül - a 2-1-es hazai vereség után - a nyolcaddöntő visszavágóján óriási meglepetésre 4-1-re nyert, így 5-3-as összesítéssel búcsúztatta az előző három BL-kiírás győztesét.

A Real múlt héten a spanyol Király Kupa elődöntőjének hazai visszavágóját bukta el a Barcelonával szemben, majd szombaton a bajnokságban is kikapott, így hátránya 12 pontra nőtt az első katalánokkal szemben.

A 18 éves Vinícius Juniort a Real Madrid tavaly nyáron 45 millió euróért (14,2 milliárd forintért) szerződtette a brazil Flamengótól, és januártól már biztos kezdőjátékosnak számított a spanyol csapatban. Az első csapatban 28 tétmeccsen három gólt szerzett.

Ramos dokufilmet forgatott a lelátón, miközben kavarása visszaütött

2019. március 6., 15:33 Módosítva: 2019.03.07 11:49
22

Keményen ráfaragott a trükközéssel Sergio Ramos, a Real Madrid középhátvédje, aki az Ajax elleni nyolcaddöntős párosítás első meccsén szándékosan csikart ki sárga lapot, hogy a visszavágót kelljen kihagynia, és esetleg ne valamelyik negyeddöntőt.

Tovább

A Real BL-meccsre, Ramos szabira megy

2019. március 5., 15:26 Módosítva: 2019.03.05 22:28
2

Sárga és piros, ez a két szín határozza meg ezekben a hetekben Sergio Ramos, a Real Madrid csapatkapitányának életét.

Tovább

Szégyellhetik magukat a Real-drukkerek

2019. március 5., 09:44 Módosítva: 2019.03.05 18:48
15

Gareth Bale ügynöke, Jonathan Barnett a Sky SportsNewsnak adott nyilatkozatában keményen nekiment a Real Madrid szurkolóinak.

Ahogy a szurkolók Gareth-tel bántak, arra nincs más szó, mint a szégyen

– mondta Barnett a madridi közönség viselkedéséről, amely a Barcelona elleni hazai rangadón (is) kifütyülte a walesit.

Tovább

Bale a végét se várta meg, hazament a Clasicóról

2019. március 4., 12:26 Módosítva: 2019.03.05 13:22
111

Gareth Bale nem várta meg a hétvégén a Real Madrid-Barcelona bajnoki mérkőzés végét, lecserélése után nem sokkal elhagyta a stadiont, írja a Marca. A madridiak walesi klasszisával kapcsolatban az utóbbi időben csak negatív hírek jelennek meg, nem lenne meglepő, ha nyártól már nem a Realt erősítené.

Tovább

Hogy úszhatta meg Ramos a kiállítást?

2019. március 3., 08:09 Módosítva: 2019.03.04 13:46
448

A Barcelona 1-0-ra győzte le a Real Madridot a spanyol futballbajnokság szombat esti játéknapján. A négy nap alatt két madridi sikert behúzó Barcelona győzelme is elég okot adhat Sergio Ramos frusztrációjának.

Tovább

Kirúgták a Real-ifiedzőt, mert kritizálta a csapatot

2019. március 1., 18:55 Módosítva: 2019.03.03 08:01
3

A Real Madrid felmondott egyik ificsapata edzőjének, Alvaro Benitónak, aki korábban hét éven át futballozott a klubban. Benitót azután rúgták ki, hogy a szerdai, 3-0-ra elbukott El Clásico másnapján súlyos kritikákat mondott a csapat két középpályásáról, Casemiróról és Toni Kroosról.

Tovább

Nem jött be Ramos trükkje, kétmeccses eltiltást kapott a BL-ben

2019. február 28., 20:23 Módosítva: 2019.03.01 14:03
9

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága két mérkőzésről eltiltotta a Bajnokok Ligájában Sergio Ramost, a Real Madrid csapatkapitánya ugyanis direkt provokálta ki a második, egymeccses eltiltást érő sárgáját az Ajax ellen.

Tovább

A Real-edző már a visszavágásról beszél

2019. február 28., 11:03 Módosítva: 2019.02.28 20:45
9

Santiago Solari vezetőedző szerint a Real Madrid emelt fővel búcsúzott a spanyol Király Kupa elődöntőjében, amelynek hazai visszavágóján 3-0-ra kikapott szerdán a címvédő Barcelonától.

Tovább

Hiába támadott végig a Real, a Barca jutott a kupadöntőbe

2019. február 27., 22:22 Módosítva: 2019.02.28 18:30
311

A Real Madrid hazai pályán fogadta a Barcelonát a Spanyol Kupa elődöntőjének visszavágóján. A madridiak végig támadták a meccset, de gólt csak a katalánok szereztek, végül 3-0-ra győzött és továbbjutott a Barcelona.

Tovább

Megkegyelmezett Bale-nek a spanyol szövetség

2019. február 27., 17:55 Módosítva: 2019.02.28 11:30
9

Nem kap eltiltást a szurkolóknak bemutató Gareth Bale a spanyol szövetségtől, jelentette be a testület szerdán. A Real Madrid klasszisát a február kilencedikei Atlético Madrid elleni meccsen bemutatott gólöröme miatt vizsgálták.

Tovább

Ramos szándékos sárga lapja miatt eljárást indított az UEFA

2019. február 26., 21:07 Módosítva: 2019.02.27 22:24
12

Az UEFA megvádolta Sergio Ramost, a Real Madrid hátvédjét, hogy szándékosan harcolt ki sárga lapos figyelmeztetést az Ajax elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

Tovább

Megint a VAR segítette ki a Realt

2019. február 24., 23:18 Módosítva: 2019.03.04 12:02

A Real Madrid a Levante vendégeként lépett pályára a spanyol La Liga 25. fordulójának vasárnapi játéknapján. A mérkőzés egyértelmű favoritja volt a madridi klub, de csak óriási szerencsével és a videóbíró közreműködésével sikerült megverni a bajnokság 13. helyezettjét.

Tovább

A Chelsea FIFA-büntetése betett Hazard Madridba igazolásának

2019. február 23., 13:30 Módosítva: 2019.05.08 15:24
41

A Marca szerint a Chelsea FIFA-tól kapott büntetése azt jelenti, hogy Eden Hazard ezen a nyáron sem lesz a Real Madrid játékosa. A belga labdarúgó már a 2018-as világbajnokság végén bevallotta, hogy Madridba vágyik, és a Real vezetése is szerette volna megszerezni, de aztán beindult a taktikázás. Azzal pedig, hogy a Chelsea-t kizárták a soron következő két átigazolási szezonból, merőben új helyzet állt elő.