Sorozatban harmadszor a Real Madrid a klubvilágbajnok

2018. december 22., 20:34 Módosítva: 2018.12.24 15:34
141

A Real Madrid egymás után a harmadik évben nyerte meg a labdarúgó klubvilágbajnokságot, miután az Egyesült Arab Emírségekben rendezett torna szombati döntőjében 4-1-re legyőzte a házigazda al-Ain együttesét.

A házigazda kezdte aktívabban a meccset, sőt Sergio Ramos óriási mentésére volt szüksége a Realnak, hogy ne kerüljön hátrányba. Két perccel később viszont már előnyben volt: Karim Benzema a 16-oson belülről gurította vissza a labdát Luka Modricnak, aki 20 méterről, középről a jobb oldali kapufa mellé csavart. Az al-Ain egy lesgólt rúgott, ám mezőnyben és a kapu előtt is a Real Madrid volt a jobb.

A második félidőben is a spanyol csapat irányított - a hazaiak kapusát többször is nagy bravúrra késztetve -, és egy pontrúgás után kétgólosra növelte előnyét: jobb oldali szögletet követően rossz helyre szabadított fel az al-Ain védelme, Marcos Llorente pedig 18 méterről, kapásból a jobb alsóba zúdította profi pályafutása első találatát. A csapatkapitány Sergio Ramos 20. madridi trófeájának megnyeréséhez góllal járult hozzá: Modric jobb oldali szögletét fejelte be senkitől sem zavartatva az öt és felesről.

Az al-Ain becsületgóljáról Siotani Cukasza gondoskodott, aki pazar fejessel vette be a Real hálóját. A végeredményt azonban nem ő, hanem csapattársa állította be: Jahia Nader ért bele szerencsétlenül Vinícius lövésébe, s juttatta a labdát saját kapujába.

A Real Madrid első csapatként viheti haza sorozatban harmadszor a kuoát, amely az első az edzői posztot október vége óta betöltő Santiago Solari irányításával.

Klubvilágbajnokság, döntő:

Gólszerzők: Modric (14.), Llorente (60.), S. Ramos (79.), Nader (91., öngól), illetve Siotani (86.)

2

Simán jutott be az idei klub-világbajnokság döntőjébe a Real Madrid, miután szerdán Gareth Bale mesterhármasával 3-1–re verték a két éve a döntőben éppen ellenük elbukó japán Kasima Antlers csapatát.

A japánok nem kezdték rosszul a meccset, de a madridiak hamar magukra találtak, az első félidő végén pedig a vezetést is megszerezték Marcelo és Bale tankönyvbe illő kényszerítőjével.

Tovább

Saját szurkolói fütyülték ki a kapitányi karszalagot visszadobó Iscót

2018. december 13., 08:53 Módosítva: 2018.12.31 19:35
1

Szerdán kilenc év után először kapott ki otthon a Real Madrid a Bajnokok Ligájában, a CSZKA Moszkva verte őket 3-0-ra. A meglepetésvereség alatt Marcelo volt a spanyolok csapatkapitánya, amikor pedig a 74. percben lecserélték a brazilt, ő Iscónak adta volna át a karszalagot, csakhogy Isco visszautasította azt, amira a közönség óriási füttyszóval reagált.

Marcelo a meccs után azt nyilatkozta, hogy nem tudja, miért nem kellett Iscónak a karszalag, aki azt mondta neki, adja inkább a helyére érkező cserének, Dani Carvajalnak, de azt hozzátette, hogy szerinte nem a szurkolók ellen szólt a dolog.

Tovább

Bale volt a nyerőember a sereghajtó Huesca ellen

2018. december 9., 18:34 Módosítva: 2018.12.10 07:26
1

Ugyan idegenben kellett játszania a Real Madridnak vasárnap a bajnokságban sereghajtó Huesca ellen, de ennek ellenére sem gondolta valószínűleg senki, hogy nagy problémát fog okozni a madridiaknak a kiscsapat. Ehhez képest a fővárosi alakulat nem nagyon csinált semmit, és elsősorban a Huescának köszönheti, hogy 1-0–ra győzött, a ligautolsónak ugyanis nem egyszer lett volna esélye gólt szerezni a meccsen.

Tovább

Bale: Leminősítették a Puskás-díjat

2018. december 5., 10:03 Módosítva: 2018.12.06 08:48
165

Gareth Bale az év gólját rúgta az idei BL-döntőben, ollózásával ráadásul a trófeát is megnyerte a Real Madridnak. A szeptember végén átadott Puskás-díjat mégsem ő, hanem Mohamed Szalah vehette át egy jóval egyszerűbb találatért, amit a Premier League-ben anno még a hónap góljának sem választottak meg. A drukkerek szavaznak a Puskásra, a végeredmény miatt jópáran fel is húzták a szemöldöküket.

Maga Bale nem szólalt meg, egészen mostanáig, amikor is a híres FourFourTwo magazin az ő gólját jelölte az év legjobbjának, és megkérdezte, nem csalódott-e a Puskás miatt.

Tovább

10 év után nem Messi vagy C. Ronaldo: Modricé az Aranylabda

2018. december 3., 22:18 Módosítva: 2018.12.29 19:03
458

A FIFA-trófea után a még értékesebb elismerést, az Aranylabdát is Luka Modric kapta idén, hétfőn Párizsban vette át a díjat a France Football gáláján.

A horvát válogatott és a Real Madrid futballistája 10 éves sorozatnak vetett véget,

2008 óta csak Cristiano Ronaldo és Lionel Messi volt aranylabdás,

ötször-ötször.

Tovább

Del Bosque: Az Aranylabda Messi nélkül értéktelen

2018. november 30., 21:49 Módosítva: 2018.12.08 17:40
220

Vicente Del Bosque, a Real Madrid történetének egyik legnagyobb edzője, kétszeres BL-győztes, kétszeres bajnok ősmadridista reagált a hírekre, melyek szerint Lionel Messit zsinórban 11 év után idén nem jelölik az Aranylabda-szavazás három legjobbja közé.

Tovább

Isco az új Real-edző áldozata?

2018. november 28., 11:46 Módosítva: 2018.12.13 08:52
3

Nem hogy nem kezdett, vagy be se cserélték, de még a meccskeretbe sem került be Isco kedden, a Roma-Real Madrid BL-mérkőzésen. Santiago Solari Real-edző furcsa és elég késői döntést hozott, egy videó alapján ugyanis a támadó csak az öltözőfolyosón tudhatta meg, hogy nem kell átöltöznie.

Tovább

Talán nem kerül a karrierjébe minden idők legnagyobb BL-hibája

2018. november 28., 09:54 Módosítva: 2018.11.29 12:59
121

A Real Madrid simán verte a Romát idegenben kedd este, 0-2, nyerte a csoportot, nincs itt semmi látnivaló, gondolhatja, aki az eredményre néz. Ha csak a második félidőt tekintjük, így is van, az olaszok esélytelenek voltak a félelmetesen kontrázó, a hibákra lecsapó, hajszálpontos spanyolok ellen. Minden más lehetett volna viszont, ha a Roma vezet a félidőben 1-0-ra.

Tovább

Ez volt a szezon legrosszabb Real Madridja

2018. november 25., 09:40 Módosítva: 2018.11.26 09:51
17

A Marca.com napilap kritikus írást közöl a szombati, Eibar-Real Madrid meccsről. A madridi újság szerint ez volt a szezon eddig legpocsékabb teljesítménye, az Eibar teljesen megérdemelten nyert és akár még nagyobb is lehetett volna a különbség, hiszen a Real legjobbja a kapus, Thibault Courtois volt.

A lap öt pontba (a hozzáállás, a futball, az egység, az intenzitás és a projekt hiánya) szedte össze és szégyennek nevezte azt a teljesítményt, amelyet a csapat szombaton mutatott. A hozzáállás hiányát emelte ki elsőnek és ebben nem is a szurkolók hangját, hanem Sergio Ramos meccs utáni nyilatkozatát vette elő. A védő is a hozzáállás hiányát emelte ki elsőnek, miközben gratulált az Eibernak.

„Önkritikát kell gyakorolnunk,

gyakorlatilag olyan volt, mintha ott sem lettünk volna a pályán

. Ha ilyen a hozzáállás, abból csak vereség lehet.”

A futball hiánya volt a másik fő érv a súlyos vereség mellett. Solari edző ezúttal Casemiro helyett Ceballost tette a csapatba, amely rossz döntésnek bizonyult. A Real kis területen próbált meg nyomást gyakorolni, így aztán Kroos és Modric ritkán tudta helyzetbe hozni a csatárokat. Mindössze három kapura lövés volt, amelyből csak egy volt igazán veszélyes.

A csapategységben is mintha törés lett volna, nem egy egymásért küzdő társaság benyomását keltette a Real. Marcos Asensio sem ugyanaz, amit korábban láttunk tőle. Talán ennek az is az oka lehet, hogy nem ott játszik, ahol szeret. Állítólag a Marca újságírójának beszélt korábban arról, hogy

jobb oldalon, vagy közepén érzi magát a legjobban, Solari ennek ellenére a baloldalon erőlteti.

Felvetődik a kérdés, hogy a Camp Nouban 5-1-re elveszített meccs, vagy ez volt-e a nagyobb égés. Mivel a csapatból az Eibar ellen szinte minden hiányzott, ami egy futballcsapatra emlékeztetné, így egyértelműen ez lehetett a mélypont.

A Real szeptember 26. és október 20. között öt meccsen maradt nyeretlen, majd a barcelonai kudarc után érkezett Santiago Solari, akivel négyszer nyert a Real, amely aztán Eibarban kapott ki nagyon.

aaaaaaaaaaaa

Megsemmisítette az Eibar a Real Madridot

2018. november 24., 15:48 Módosítva: 2019.02.06 14:01
190

Hatalmas verést kapott a Real Madrid az Eibar vendégeként a spanyol bajnokság 13. fordulójában. A mérkőzés előtt 13. helyezett kiscsapat 3-0-ra győzött, minden téren jobb volt a Bajnokok Ligája címvédőjénél.

Tovább

Máris hosszabbítottak Solarival a Real Madridnál

2018. november 13., 20:42 Módosítva: 2018.11.14 10:49
2

Santiago Solari, a Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője 2021 nyaráig szóló szerződést írt alá - számolt be róla a klub honlapja.

Tovább

Solari a szezon végéig marad a Realnál

2018. november 12., 15:57 Módosítva: 2018.11.13 20:42
1

Santiago Solarit a szezon végéig véglegesítették a Real Madrid vezetőedzői posztján.

Tovább

Kezd beindulni az új edzővel a Real

2018. november 11., 23:34 Módosítva: 2018.11.12 14:57
10

A Real Madrid 4-2-re győzött a Celta Vigo vendégeként a spanyol futballbajnokság 12. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A Real így továbbra is százszázalékos a negyedik meccsén irányító új vezetőedzővel, Santiago Solarival, viszont először kapott gólt az argentin trénerrel. Gólszerzőik: Benzema, Cabral (öngól), S. Ramos (11-es), Ceballos. A Celtából Hugo Mallo 1-2-re, Brais Mendez 2-4-re szépített.

Ráadásul piszok nagy gólokat is lőttek a realosok, Benzema, ahogy átvette a labdát, ahogy Ramos bepanenkázta a 11-est és Ceballos bombája is azt mutatja, visszajött a játékosok önbizalma.

A Madrid sikerével négy pontra csökkentette hátrányát a tabellát vezető Barcelonával szemben, hatodik helyről várja a folytatást. A Barca vasárnap délután 4-3-ra kikapott hazai pályán.

Getafe-Valencia 0-1 (0-0)
Atlético Madrid-Athletic Bilbao 3-2 (0-1)

25

Idegenben is rommá verte a Viktoria Plzent a Real Madrid a BL szerdai játéknapján, 5-0 lett a vége, Sergio Ramos azonban a gálázás közben ismét bebizonyította, hogy nála már szinte reflex a sportszerűtlenség.

Tovább

Flippergóllal, 11-essel szenvedett ki győzelmet a Real Madrid

2018. november 3., 18:38 Módosítva: 2018.11.04 13:41
40

A Real Madrid új edzője, Santiago Solari első spanyol bajnokiján is győzelemmel mutatkozott be. A Madrid szenvedősen, 2-0-ra verte a Real Valladolidot.

Tovább

Real új edzője: Az öltöző tele van most fájdalommal

2018. október 30., 19:33 Módosítva: 2018.11.03 18:19
5

Santiago Solari, a Real Madrid labdarúgócsapatának ideiglenesen kinevezett vezetőedzője nem hasonlítja össze magát Zinédine Zidane-nal, a csapattól nyáron távozó edzővel, írja az MTI.

Tovább

Újabb válogatott védőjét vesztette el a Real

2018. október 30., 14:19 Módosítva: 2018.10.30 15:24
2

Sérülés miatt egy hónapig nem számíthat világbajnok francia hátvédjére, Raphaël Varane-ra a Real Madrid labdarúgócsapata, írta az MTI.

Tovább

A Real-elnök 4 hónap alatt lerendezte a válogatottat és a történelmi Real Madridot

2018. október 30., 10:58 Módosítva: 2018.10.31 11:55
48

Florentino Perez Real Madrid-elnök hétfőn megvált Julen Lopeteguitől, a csapat eddigi edzőjétől, Santiago Solarit nevezte ki megbízottként a helyére. Lopetegui alig négy hónapot töltött a klubnál pocsék eredményei miatt, és együtt kell élnie vele, hogy négy hónapon belül a spanyol válogatottól és a Madridtól is kirúgták.

Tovább

A Barcelona elleni 1-5 után a Real Madrid kivágta Julen Lopeteguit

2018. október 29., 21:05 Módosítva: 2018.10.30 11:48
441

Október 29-én hétfőn, egy nappal a Barcelona elleni 5-1-es vereség után a Real Madrid kirúgta a vezetőedző Julen Lopeteguit, aki ezzel fél éven belül a spanyol válogatottól, majd a háromszoros Bajnokok Ligája-címvédő csapattól is kénytelen távozni.

Tovább

Piqué kérte a közönséget, ne anyázzák Ramost

2018. október 29., 15:02 Módosítva: 2018.10.30 14:47
35

A Barca 5-1-re verte a Real Madridot a vasárnapi Clasicón Barcelonában, a közönség, mint mindig, most sem mulasztotta el kipécézni Sergio Ramost, a legkevésbé kedvelt Real-futballistát.

Tovább

Barca-Real: 5-1 Messi nélkül is

2018. október 28., 18:09 Módosítva: 2018.10.29 14:31
482

A sérült Lionel Messi nélkül fogadta a Barcelona a Real Madridot a szezon első Clasicóján vasárnap délután. Cristiano Ronaldo a nyáron eligazolt Madridból, 11 éve nem volt klasszikus a két szupersztár nélkül. A Barcának - leírni is hihetetlen -, de meg sem kottyant Messi hiánya, ötöt rúgtak nélküle is, ebből hármat Luis Suarez szerzett.

Tovább

A Barcelona kiütötte a Realt, 5-1 a vége

-kg-
2018. október 28., 15:57 Módosítva: 2018.10.28 18:59
127

Suárez mesterhármast lőtt, Coutinhóé és Vidalé a másik két gól, a Realét Marcelo szerezte. Messi nem hiányzott a hazaiaknál, C. Ronaldo nagyon a vendégeknél. A vereség a Real-edző Julen Lopetegui állásába kerülhet.

Keménykedtek Ramosszal az edzésen, a Real kapitánya maga vett elégtételt

2018. október 22., 17:12 Módosítva: 2018.10.23 12:15
8

A nyilvánosság számára ritkán látható közjáték tette emlékezetessé a Real Madrid hétfői edzését. A tréninget lezáró játékos feladat végén az első csapat keretéhez idén csatlakozó Regulion egy látványos bevetődéssel próbálta meg elcsípni a Sergio Ramosnak dobott labdát, ám eközben a könyökével nekiütközött csapatkapitánya orrának.

Tovább

Atomjaira hullott a Real Madrid

2018. október 22., 07:57 Módosítva: 2018.10.29 15:24
394
Szombaton hazai pályán kapott ki a Levantétól a Real Madrid 2-1-re, a 13. percben már 2-0-s hátrányban voltak: a legutóbbi öt meccsükből négyet elvesztettek, az ötödik az Atlético elleni 0-0-s madridi derbi. Közben 481 percen át gólt se lőttek, ezzel majdnem új negatív rekordot állítottak fel a klub történetében. De kinek a nyakába lehet varrni a borzalmas formát?

Amikor június 12-én, közvetlenül az oroszországi világbajnokság rajtja előtt elég nagy botrányt okozva Julen Lopeteguit nevezték ki a Real Madrid vezetőedzőjének – a spanyol válogatott éléről happolták el, ami miatt egyből ki is rúgták a spanyolt a szövetségnél –, az elnök Florentino Pérez sejthette, hogy Cristiano Ronaldo el fog igazolni tőlük. Valószínűleg nem csak szerencse, hogy pont olyan edzőt választott Zinedine Zidane utódjául, aki abban erős, hogy ne egy központi játékosra építse a taktikát támadásban, hanem a csapategységet próbálja meg maximálisan kiaknázni.

Tovább

A Real Madrid 55 percre a történelmi negatív rekordtól

2018. október 20., 10:45 Módosítva: 2018.10.20 15:09
98

Szombaton, 13 órától a Real Madrid a Levantét fogadja a Santiago Bernabeuban és a négy meccse nyeretlen csapat ha az 55. percig nem rúg gólt, akkor beállítja minden idők legrosszabb madridi sorozatát, 464 perce lesz gólképtelen. Erre legutóbb 1985 áprilisában volt példa, pont akkor, amikor a Real a Videoton ellen végül megnyerte az UEFA-kupát.

Tovább

Megkövetjük Sergio Ramost

2018. október 17., 15:25 Módosítva: 2018.10.20 10:00
13

"Nincs mit hozzátenni"

- twittelt ki szerda dél körül Sergio Ramos egy videót, amin látszik, hogy nem is lépett rá az angol Raheem Sterlingre.

Tovább

Levélben tiltakozik a Real az amerikai meccsek ellen

2018. október 17., 13:19 Módosítva: 2018.10.20 10:00

A Real Madrid levélben tiltakozott a Spanyol Labdarúgó Szövetségnél (RFEF) amiatt, hogy a liga (LFP) az Egyesült Államokban akar bajnoki mérkőzéseket rendezni – írja az MTI.

A levélben José Ángel Sánchez főigazgató arról írt, hogy a klubot nem is tájékoztatták a döntés meghozatala előtt, így abba nyilvánvalóan bele sem egyeztek. Korábban már a csapat tulajdonosa, és Julien Lopetegui vezetőedző is nemtetszését fejezte ki az ügyben, egyebek mellett mert így hiába oda-visszavágós a rendszer, nem mindig lesz egy hazai és egy idegenbeli meccs.

Tovább

Modric: Sosem fogok Messivel együtt játszani

2018. október 16., 19:50 Módosítva: 2018.10.17 15:01
3

Az UEFA-nál az Év játékosának választott Luka Modric cáfolta, hogy megromlott volna a viszonya Cristiano Ronaldóval. A Real Madrid középpályása arról is beszélt, hogy nem játszana együtt Lionel Messivel.

Tovább

Hazard az Aranylabda miatt is menne a Realba

2018. október 12., 08:17 Módosítva: 2018.12.27 17:16
2

Már a nyáron is volt arról szó, hogy a belga Eden Hazard a Chelsea-ból a Real Madridba igazol. A transzferből nem lett semmi, de csak idő kérdése, hogy a támadó átigazoljon. Most már az Aranylabda is erre motiválja.