A Valencia is összetörte Cazorláék szívét

2019. április 11., csütörtök 23:33

A csütörtöki Európa Liga-negyeddöntő első meccsei közül a Benfica-Frankfurt 4-2-ről bővebben is írtunk, nézzük, mi történt a másik három meccsen.

A Villarreal-Valencia lett a nap másik nagy meccse, bár a 90. perc végén úgy tűnt, nyílt marad a visszavágó, ugyanis 1-1-re álltak a csapatok. Guedes egy Parejo-büntető utáni kapusról kipattanó labdát lőtt be - szabálytalanul indulva - közelről, majd Santi Cazorla, aki vasárnap a 90. perc után hibázott tizenegyest, és vigasztalhatatlan volt, most szintén büntetőből egyenlített.

A négyperces hosszabbításban viszont két gólt rúgott a Valencia, és valószínűleg eldöntötte a továbbjutást.

Wass érkezett előbb, a 91. perc első másodpercében, és szenzációs balos csavarással 2-1-re növelte az előnyt. A dán eddig titkolta, hogy ennyire pengés dolgokra is képes.

Villarreal vs Valencia 1-3

Guedes aztán a 94.-ben bevitte a kegyelemdöfést, Cserisev nagy keresztlabdáját rakta be, 3-1 a vége a Valenciának.

Az angolok meccsei simábbak voltak, a Chelsea Prágában egy Marcos Alonso-fejessel verte a Slaviát 1-0-ra, az Arsenal otthon a Napolit, 2-0-ra. Ramsey volt az első gólszerző, Torreira lehetett volna a második, de nem kapura tartó lövése Koulibalyn megpattanva ment be, így öngól lett.