3 perc sem kellett az MU-kapusnak a hihetetlen hibához

2020. március 1., vasárnap 15:41

Szinte épp csak elkezdődött vasárnap délután az Everton-Manchester United-meccs a Premier League-ben, amikor egy teljesen veszélytelennek tűnő helyzetből gól esett. A United-kapus David De Geánál volt a labda, az Everton letámadása meglehetősen szellős volt, csak a középcsatár Dominic Calvert-Lewin ment rá a kapusra, de ő is nagyon távolról indult. De Gea nem is zavartatta magát, tologatta a labdát, majd amikor ellenfele már egész közel ért hozzá, megpróbálta kibikázni a mezőnybe.

Calvert-Lewin kinyújtotta a lábát, hátha eléri a labdát, és mázlija lett: De Gea kirúgása pontosan azt találta telibe, a labda a hálóba pattant. Hatalmas hiba volt a spanyoltól, szilveszteri összefoglalókba illő gólt kapott. (Persze azért nem volt akkora, mint a francia kapusé korábban ezen a hétvégén.)

A United Calvert-Lewin góljával a 3. percben került 1-0-s hátrányba, majd a 31.-ben egyenlített Bruno Fernandes remek tizenhatoson kívüli lövésével. A szünetben 1-1 volt az állás, és ez lett a végeredmény is, bár az utolsó percekben mindkét csapat megnyerhette volna a meccset.

Előbb Jordan Pickford, az Everton kapusa védett óriásit, miután Odeon Ighalo közelről kapura húzta a labdát, majd De Gea mutatott be szép védést szintén lábbal, Gylfi Sigurdsson próbálkozása után.

A meccset aztán egy nagyon furcsa helyzet zárta le. A 92. percben, rögtön Sigurdsson ziccere után Calvert-Lewin lőtt kapura, a labda durván megpattant Harry Maguire lábán, és az előző helyzet miatt még a földön, lesen ülő Sigurdsson mellett a kapuba gurult. De Geának esélye sem lett volna a védésre a megpattanás miatt, Sigurdsson viszont felhúzta a lábát, hogy el tudjon menni a labda, így a bíró az után, hogy először megadta a gólt, a videóbíró döntésére végül érvénytelenítette les miatt.

A nap másik bajnokiján a Tottenham Hotspur otthon kapott ki 3-2-re a Wolverhamptontól. A hazaiak az első félidőben kétszer is előnyhöz jutottak, Bergwijn és Aurier góljával, de a vendégek egyenlítettek, a 73. percben pedig a győzelmet érő gólt is megszerezték. Matt Doherty, Diogo Jota és Raul Jimenez talált be tőlük. A Tottenham hazai pályán sorozatban harmadszor nem tudta legyőzni a Wolverhamptont, amely győzelmével a Hotspur elé került a tabellán.