Nem dönti meg a bajnoki pontrekordot a Liverpool

2020. július 16., csütörtök 08:06

A harminc év után angol bajnoki címet nyerő Liverpool 2-1-re kikapott az Arsenaltól a Premier League 36. fordulójában, ezzel pedig eldőlt, hogy Jürgen Klopp csapata nem dönti meg az angol bajnokság pontrekordját.

A csúcsot a Manchester City tartja, amely a 2017/18-as szezon végén 100 ponttal lett bajnok,

vagyis a forduló előtt 93 ponttal álló Liverpoolnak mind a három hátralévő meccsét hoznia kellett volna ahhoz, hogy ezt megdöntése.

Az Arsenal ellen jól is kezdték a meccset, húsz perc után megérdemelten vezettek Sadio Mané góljával. A 32. percben viszont egy gólt ajándékoztak az Arsenalnak, a csapat egyik legjobbja, a védelmet egész évben kiválóan irányító Virgil van Dijk érthetetlen hibát követett el, a saját tizenhatosánál adta el a labdát. Az ajándék helyzetet Alexandre Lacazette használta ki, elfektette Alissont, majd az üres kapuba lőtt, 1-1.

Az első félidő vége előtt a Liverpool újabb gólt hozott össze az Arsenalnak. Egy hazaadás után Reiss Nelson támadta le Alissont, a brazil kapus így nem tudott csapattárshoz passzolni. A szabad labdára ismét Lacazette csapott le, aki aztán Nelsonnal rúgatott egy gólt, 2-1.

A második félidőben az Arsenalnak sikerült megőriznie az egygólos előnyét, így önbizalomnövelő győzelmet aratott a Manchester City elleni szombati FA-kupa-elődöntő előtt. A Liverpool július 22-én játszik legközelebb, az Anfield Roadon a Chelsea-t fogadják, e mérkőzés után vehetik majd át az angol bajnoki serleget.