A Levante megbüntette a korán emberhátrányba kerülő Realt

2021. január 30., szombat 18:12

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a Levante idegenben 2–1-re legyőzte a 8. perctől kezdve emberhátrányban játszó Real Madridot.

A Real Madrid számára pocsékul indult a meccs, hiszen már a 8. percben emberhátrányba került Éder Militao kiállítása miatt, ami videózás után ítéltek pirosnak.

Ehhez képest egy büntetőgyanús esetet követő kontrából Asensio rohant le (34 km/h feletti sebességgel nyargalt!), és a 13. percben megszerezte a vezetést (1–0).

Bő fél óra játékot követően egyenlítettek Morales parádés kapáslövésével, egy pattanás után a hosszúba varázsolt (1–1).

A 64. percben a VAR újra megváltoztatta az első ítéletet, szabadrúgás helyett büntetőhöz jutottak a vendégek, de Roger félmagas lövését hárította Courtois.

Ami tizenegyesből nem ment, akcióból összejött, egy kis szöglet után a volt újpesti Enisz Bardi beadását követően 12 méterről a jobb alsóba lőtt Roger, megszerezve a Levante fordító gólját (1–2).

A ráadás pillanataiban a csereként beálló Bardi maga is betalálhatott volna, 19 méteres szabadrúgása a felugró Varane fejében akadt el, így maradt még esélye az idényben nem túl jól teljesítő királyi gárdának, de ezzel már nem tudott élni.

A Valencia az első félidőben szerzett Wass-góllal múlta felül az Elchét – még Soler kihagyott büntetője is belefért –, a Villarreal viszont hiába vezetett Parejo óriási bombájával 90 percen át a Real Sociedad ellen, nem tudta megszerezni a három pontot.

LA LIGA

21. FORDULÓ

Eibar–Sevilla 0–2 (Ocampos 28. – 11-esből, Jordán 55.)

Real Madrid–Levante 1–2 (Asensio 13., ill. Morales 32., Roger 78.)

Valencia–Elche 1–0 (Wass 22.)

Villarreal–Real Sociedad 1–1 (Parejo 3., ill. Isak 93.)

Az élmezőny állása: 1. Atlético Madrid 47 pont (18 meccs), 2. Real Madrid 40 (20), 3. Sevilla 39 (20), 4. Barcelona 37 (19), 5. Villarreal 35, 6. Real Sociedad 32

Borítókép: Pierre-Philippe Marcou / AFP