A listavezető Manchester City minimalista sikere a sereghajtó ellen

2021. január 30., szombat 18:01

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában az Everton otthon kikapott a Newcastle-től, a Manchester City pedig sorozatban a nyolcadik meccsét nyerte meg.

A Newcastle United Callum Wilson duplájával verte meg az Evertont, ő a liverpooli csapat ellen ebben az idényben négyszer volt már eredményes, a 19. PL-mérkőzésén pedig tízszer talált be a „szarkák” színeiben, ez a legjobb rajt Loic Rémy 2013-as startja óta (16 meccs).

A listavezető Manchester City már a 9. percben megszerezte a vezetést a sereghajtó Sheffield United ellen, ezzel pedig kis túlzással le is tudta a napot. Pep Guardiola a 90. percig nem cserélt, akkor is csak Rodrit küldte pályára, együttese 74 százalékban birtokolta a labdát, de kaput eltaláló lövése csupán négy volt – persze erre az 1–0-ra is három pontot adtak, így pedig nyolc meccs óta hibátlan a gárda.

A nap rangadóján az MU nem bírt idegenben az Arsenallal.

REMIER LEAGUE

21. FORDULÓ

Everton–Newcastle United 0–2 (C. Wilson 73., 93.)

Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 1–0 (Eze 60.)

Manchester City–Sheffield United 1–0 (Gabriel Jesus 9.)

West Bromwich Albion–Fulham 2–2 (Bartley 47., M. Pereira 66., ill. Reid 11., Cavaleiro 77.)

Arsenal–Manchester United 0–0

Southampton–Aston Villa 0–1 (Barkley 41.)

Az állás: 1. Manchester City 44 pont (20 meccs), 2. Manchester United 41, 3. Leicester City 39 (20), 4. Liverpool 37 (20), ...8. Aston Villa 32, 9. Arsenal 31

Borítókép: Michael Regan / AFP