Casemiro a topligák feje, kapaszkodik a Real Madrid

2021. február 20., szombat 22:50

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójában a Real Madrid idegenben 1–0-ra legyőzte a Valladolidot, így három pontra megközelítette az egy találkozóval kevesebbet játszó Atléticót.

A királyi gárda a városi rivális Atlético vereségének köszönhetően nagy esélyt kapott a zárkózásra, erre pedig ideális ellenfélnek tűnt a kiesőzónában tanyázó Valladolid.

Azt rögvest a meccs elején Courtois-nak kellett megőriznie a kapuját a góltól – tette ezt sikerrel –, az első fél óra során pedig kétszer is les miatt búslakodhatott Mariano, így a Real sem került előnybe. A játékrész végén Kroos szabadrúgását Casemiro fejelte fölé, gól nélkül fordultak a felek.

A 65. percig kellett várni a második, kaput eltaláló Real Madrid-helyzetre (hazaiból eddigre volt már öt is), az viszont gól is lett, Kroos újabb szabadrúgását Casemiro már a kapuba fejelte (0–1).

Ebben az idényben ez már a negyedik fejes gólja volt, ezzel az öt európai topliga legjobb középpályása ebben a kategóriában.

A házigazda Weismann esése után tizenegyest reklamált az utolsó negyedóra kezdetén, hiába, ezt követően pedig a királyi gárda már kontrollálta az eseményeket.

SPANYOL LA LIGA

24. FORDULÓ

Elche–Eibar 1–0 (Calvo 33.)

Atlético Madrid–Levante 0–1 (José Morales 30.)

Valencia–Celta Vigo 2–0 (Vallejo 94., Gameiro 98.)

Valladolid–Real Madrid 0–1 (Casemiro 65.)

Az állás: 1. Atlético Madrid 55 pont (23 meccs), 2. Real Madrid 52, 3. Barcelona 46 (22), 4. Sevilla 45 (22), 5. Real Sociedad 38 (23), 6. Betis 36, 7. Villarreal 36 (23), 8. Levante 31, 9. Granada 30 (23), 10. Celta Vigo 29, 11. Athletic Bilbao 28 (22), 12. Valencia 27

Borítókép:  Cesar Manso /  AFP