Gödörben az éllovas? Bardiék megint kibabráltak az Atléticóval

2021. február 20., szombat 18:10

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójában az éllovas Atlético Madrid óriási meglepetésre 2–0-ra kikapott otthon a Levantétól.

A két gárda szerdán is összecsapott egymással, akkor kis meglepetésre az éllovas csak 1–1-re volt képes Valenciában – akkor a korábbi újpesti Enisz Bardi szerezte csapata találatát.

A vendégek már a meccs elején vezetéshez juthattak volna, de José Morales hiába lépett ki ziccerben, a kapu közelébe érve a bal alsó mellé gurított. Az első fél óra végén már összejött a vezetés, megpattanó lövése az Atlético kapujában kötött ki (0–1).

Morales az első játékos az idényben, aki a Real és az Atlético Madrid otthonában is eredményes a bajnokságban, és az első spanyol játékos, akinek ez egy idényen belül összejött Xabi Prieto (2012–2013) óta.

A madridiak tíz kapura lövésig jutottak az első félidőben, de gólt egyet sem tudtak szerezni, így hátrányban mehettek a szünetre.

Egyórányi játékhoz közeledve előbb Luis Suárez lőtt kapufát, majd az uruguayi támadó szabálytalansága miatt nem volt érvényes a hazai találat, közvetlenül ezt követően pedig Llorente fejelt centikkel a léc fölé.

A listavezető nyomása nem csökkent, a második félidő derekán már 20 lövésnél jártak, végül pedig 29-ig jutottak, a 92. percben Dani Cardenas óriási bravúrja kellett a védéshez – a túloldalon viszont a két darab, kaput eltaláló próbálkozás is végzetesnek bizonyult, a 95. percben De Frutos talált a felező vonalról az üres kapuba (0–2)!

Az más kérdés, hogy az eset előtt Oblakot fellökték az ellenfél 16-osán belül, de nem ítéltek büntetőt, a kontrából pedig lezárta a meccset a vendégcsapat.

A nem is olyan régen a bajnokságot még fölényesen vezető „matracosok” a legutóbbi négy bajnokijukból csak egyet tudtak megnyerni, előnyük pedig időközben hat pontra csökkent a Real Madriddal szemben.

Az Atlético Madrid sorozatban a hetedik bajnokiján kapott gólt, ilyen hosszú sorozata nem volt még a Simeone-érában.

SPANYOL LA LIGA

24. FORDULÓ

Elche–Eibar 1–0 (Calvo 33.)

Atlético Madrid–Levante 0–2 (José Morales 30., De Frutos 95.)

Valencia–Celta Vigo 2–0 (Vallejo 94., Gameiro 98.)

Valladolid–Real Madrid 0–1 (Casemiro 65.)

Az állás: 1. Atlético Madrid 55 pont (23 meccs), 2. Real Madrid 52, 3. Barcelona 46 (22), 4. Sevilla 45 (22), 5. Real Sociedad 38 (23), 6. Betis 36, 7. Villarreal 36 (23), 8. Levante 31, 9. Granada 30 (23), 10. Celta Vigo 29, 11. Athletic Bilbao 28 (22), 12. Valencia 27

Borítókép: Javier Soriano / AFP