Ez már szakadék: a derbit is elveszítette a Liverpool

2021. február 20., szombat 20:27

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában az Everton 2–0-ra legyőzte idegenben a városi rivális Liverpoolt.

A címvédőnél már Jürgen Klopp menedzser is elengedte a bajnoki címet, persze ez a sorozatban elbukott három bajnoki miatt kialakuló hatalmas hátrányt tekintve érthető is volt.

Hogy a bajokat tetézzék, James Rodríguez szenzációs labdájával Richarlison lépett ki, és a harmadik percben vezetéshez juttatta az Evertont (0–1).

Fél óra után már cserélni kényszerült Klopp, Jordan Henderson sérült meg, helyére Nathaniel Phillipsnek kellett pályára lépnie.

A vendégeknél ezzel szemben a második félidőben taktikai okokból kellett csak belenyúlni a csapatba, érkezett Sigurdsson és Calvert-Lewin, ez pedig később döntőnek bizonyult.

A hajrában az óriási mezőnyfölényben (81 százalékos labdabirtoklás) lévő Liverpool mindent megtett, hogy megszerezze az egyenlítő találatot, de ez az Everton kontrázási lehetőségével járt, Richarlison indításából pedig Dominic Calvert-Lewin harcolt ki büntetőt, amelyet Gylfi Sigurdsson a jobb alsóba lőtt (0–2).

Az első félidőben két nagyot is védő Pickford a ráadás pillanataiban is sikerrel őrizte meg a kapuját, a Liverpool ezzel sorozatban a negyedik bajnokiján kapott ki.

Az Everton 2010. október 17. óta először győzte le városi riválisát bajnokin, vendégként pedig 1999. április 3. után nyert ismét!

ANGOL PREMIER LEAGUE

25. FORDULÓ

Southampton–Chelsea 1–1 (Minamino 33., ill. Mount 54. – 11-esből)

Burnley–West Bromwich Albion 0–0

Liverpool–Everton 0–2 (Richarlison 3., Sigurdsson 83. – 11-esből)

Fulham–Sheffield United 1–0 (Lookman 61.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 56 pont (24 meccs), 2. Manchester United 46 (24), 3. Leicester City 46 (24), 4. Chelsea 43, 5. West Ham 42 (24), 6. Liverpool 40, 7. Everton 40 (24), ...13. Southampton 30

Borítókép: Phil Noble / AFP