A Fradi a kétgólos előnyét és a meccsvégi büntetőjét is elherdálta

2021. február 27., szombat 21:21

Az NB I 23. fordulójának rangadóján a Ferencváros idegenben 2–2-es döntetlent játszott az MTK-val.

A Ferencváros a Puskás Akadémia vereségével már győztesen várta a napot, az MTK ellen pedig rögvest jelezte, hogy újabb sikerre tör: 47 másodperc után Olekszandr Zubkov lőtt a kevésbé jó jobb lábával 20 méterről óriási gólt a bal felső sarokba (0–1).

A zöld-fehérek a következő öt percben még két ziccerig eljutottak, Isaelt csak a kapufa akadályozta meg az előny növelésében. A játékrész derekán aztán már semmi sem hiúsította meg a második ferencvárosi találatot, Zubkov használta ki a hazaiak meglepettségét és növelte a fórt (0–2).

A fordulást követően az MTK megérezte az esélyt, Schön nagyon élt, előbb a 16-os oldalvonala mellől szabadrúgást, majd büntetőt harcolt ki – mindkettőből gól lett! Varga Roland előbb „fejbe rúgta” az első bajnoki gólját szerző Nagy Zsombort, majd magabiztosan a jobb alsóba lőtt (2–2).

A Ferencváros korábbi szélsője a nyolcadik meccsét játszotta a kék-fehérek színeiben, ezeken pedig tíz kanadai pontot szerzett – hat gól mellett négy gólpasszt osztott ki.

A 80. percben a Fradi is büntetőhöz jutott, Róbert Mak lapos lövését viszont Milan Mijatovics védte, a túloldalon pedig Dibuszék is résen voltak a hajrában, így maradt a 2–2.

NB I

23. FORDULÓ

Budafoki MTE–Kisvárda Master Good 2–0(Ihrig-Farkas 69., Kovács D. 70.)

Puskás Akadémia FC–Budapest Honvéd 1–2 (Knezevic 18., ill. Gazdag 33., 72. – 11-esből)

MTK Budapest–Ferencvárosi TC 2–2 (Nagy Zs. 55., Varga R. 60. – 11-esből, ill. Zubkov 1., 23.)

Az állás: 1. Ferencváros 54 pont, 2. Puskás Akadémia 39, 3 MTK 34, 4. Fehérvár 33 (22), 5. Paks 32 (22), 6. Mezőkövesd 31, 7. Kisvárda 31, 8. Budafok 26, 9. Zalaegerszeg 25 (22), 10. Újpest 25 (22), 11. Honvéd 25, 12. DVTK 21

Borítókép: Kovács Tamás / MTI