CR, CR, harmadszor is CR – a 18. stadionját is kipipálta

2021. március 14., vasárnap 19:54

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójában a Juventus a bő fél óra alatt mesterhármast jegyző Cristiano Ronaldo vezérletével 3–1-re legyőzte idegenben a Cagliarit.

Nem állíthatjuk, hogy remek hetet tudhatott maga mögött a torinói együttes, hiszen bombameglepetésre elbukott a Porto elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben.

Cristiano Ronaldo a meccs előtt arról beszélt, hogy a padlóra kerülésnél lényegesebb, hogy milyen gyorsan tud felállni onnan az ember, az igazi bajnokok ismérve ugyanis az, hogy sosem törnek meg, és még erősebben térnek vissza.

Nos, ha ő mondja...

Az ötszörös aranylabdás portugál már a 10. percben Cuadrado jobb oldali szöglete után a léc alá fejelt (0–1).

Cristiano Ronaldo a 18. Serie A-stadionban lépett pályára olaszországi pályafutása során, ezzel pedig kipipálta a 18. stadiont is!

Harcossága hamarosan sárga lapot ért, de ez sem vetette vissza a kedvét, előbb kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt, majd hogy a sorminta tökéletes legyen, ballal is vágott egy hatalmas gólt – és még csak a 32. percben jártunk (0–3)!

A 32 perc alatt összehozott mesterhármas a második leggyorsabb CR karrierje során, az Espanyol ellen egyszer már a 20. percre megvolt a triplával.

A fordulást követően Giovanni Simeone révén a Cagliari szépíteni tudott, a 94. percben pedig Cristiano Ronaldo ajtó-ablak helyzetben a negyedik gólját is megszerezhette volna, és bár ezt kihagyta, a Juventus így is magabiztosan nyerte meg a meccset (1–3).

Az esti rangadón a Napoli Matteo Politano góljával 1–0-ra legyőzte a Milant, így tömörül az élmezőny.

OLASZ SERIE A

27. FORDULÓ

Bologna–Sampdoria 3–1 (Barrow 27., Svenberg 41., Soriano 70., ill. Quagliarella 37.)

Parma–Roma 2–0 (Mihaila 9., Hernani 55. – 11-esből)

Torino–Internazionale 1–2 (Sanabria 70., ill. R. Lukaku 62. – 11-esből, L. Martínez 85.)

Cagliari–Juventus 1–3 (G. Simeone 61., ill. C. Ronaldo 10., 25., 32. – a másodikat 11-esből)

Milan–Napoli 0–1 (Politano 49.)

Az élmezőny állása: 1. Inter 65 pont, 2. Milan 56, 3. Juventus 55 (26), 4. Atalanta 52, 5. Napoli 50 (26), 6. Roma 50, 7. Lazio 46 (26)

Borítókép: Alberto Pizzoli / AFP