Egy öngóllal lépett vissza a 2. helyre a Manchester United

2021. március 14., vasárnap 22:10

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának rangadóján a Manchester United hazai pályán 1–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet.

Két remek idényt futó gárda csapott össze egymással, hiszen a West Ham United a vesztett pontokat tekintve még a 4. helyen álló Chelsea-nél is jobban állt, a Manchester United pedig a feltartóztathatatlan Cityt is legyőzve a 2. helyen állt a forduló előtt.

Ehhez képest az első félidőben mintha csak egy csapat lett volna a pályán, a „vörös ördögök” nyolc kapura lövésével szemben a West Ham egy próbálkozásig sem jutott, más kérdés, hogy így sem hátránnyal ment a szünetre.

A fordulást követően aztán megtört a jég, Bruno Fernandes szöglete után Scott McTominay csúsztatott a labdába, ami Craig Dawsonról a saját kapujába vágódott (öngól, 1–0).

Egyórányi játék után Bruno Fernandes lövését kellett Lukasz Fabianskinak bravúrral védenie, majd a hajrához érkezve Mason Greenwood távoli löketét hárította a kapufa, így maradt az 1–0.

ANGOL PREMIER LEAGUE

28. FORDULÓ

Southampton–Brighton 1–2 (C. Adams 27., ill. Dunk 16., Trossard 56.)

Leicester City–Sheffield United 5–0 (Iheanacho 39., 69., 78., A. Pérez 64., Ampadu 80. – öngól)

Arsenal–Tottenham 2–1(Ödegaard 44., Lacazette 64. – 11-esből, ill. Lamela 33.)

Manchester United–West Ham United 1–0 (Dawson 53. – öngól)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 71 pont (30 meccs), 2. Manchester United 57 (29), 3. Leicester City 56 (29), 4. Chelsea 51 (29), 5. West Ham 48 (28), 6. Everton 46 (28), 7. Tottenham 45 (28), 8. Liverpool 43 (28), 9. Aston Villa 41 (27), 10. Arsenal 41 (28)

Borítókép: Peter Powell / AFP