Bono volt a megmentő – a 94. percben egyenlített a kapus!

2021. március 20., szombat 23:05

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Sevilla 1–1-es döntetlent játszott a Valladoliddal.

Hiába volt már az első félidőben is fölényben a negyedik helyen álló vendégcsapat, a csupán 16. házigazda a játékrész végén egy büntetőből megszerezte a vezetést – Fabián Orellana magabiztosan vágta a kapu bal oldalába a labdát (1–0).

A második félidőben felborult a pálya, de hiába a 74 százalékos labdabirtoklás és a tíz kapura lövés, a gól sehogyan sem akart megszületni.

A 94. percben viszont már megtört a jég, még a Sevilla kapusa, Jasszin Bono is felment a szögletnél, és mivel a hazaiak nem tudtak az alapvonalnál tisztázni, a visszagurított labdát épp a marokkói kapus lőtte végül a hálóba (1–1)!

SPANYOL LA LIGA

28. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Eibar 1–1 (Berchiche 9., ill. Kike 17.)

Celta Vigo–Real Madrid 1–3(Mina 40., ill. Benzema 20., 30., Asensio 94.)

Huesca–Osasuna 0–0

Valladolid–Sevilla 1–1 (Orellana 44. – 11-esből, ill. Bono 94.)

Az élmezőny állása: 1. Atlético Madrid 63 pont (27 meccs), 2. Real Madrid 60, 3. Barcelona 59 (27), 4. Sevilla 55

Borítókép: Cesar Manso / AFP