Már megint Benzema volt a Real Madrid hőse

2021. március 20., szombat 18:09 | aznap frissítve

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában a Real Madrid idegenben 3–1-re legyőzte a Celta Vigót.

A királyi gárda jól kezdte a mérkőzést, a 20. percben Toni Kroos remek bejátszásából Karim Benzema lőtte ki a bal alsó sarkot (0–1).

Tíz perccel később megint ez a kettős játszotta a főszerepet, a német középpályás labdaszerzése után a francia csatár lecsapott a labdára, majd a jobb alsóba passzolt (0–2).

A legutóbbi 19 gólpasszból 11-et Kroos (7) és Modric (4) jegyzett a Realnál. Benzema a legutóbbi hat tétmeccsén nyolc gólnál jár, az idényben 32 találkozón 23-nál, mögötte Casemiro hattal áll a házi rangsor második helyén...

Újabb tíz percre rá jött a hazaiak szépítése, Denis Suárez szabadrúgása után Santi Mina fejese kötött ki a kapuban (1–2).

A ráadás pillanataiban Benzema egy gólpasszt is kiosztott, Marco Asensiónak, a Real Madrid így 3–1-re nyert, és sorozatban a 10. vendégmeccsén maradt veretlen a La Ligában – hat siker, négy döntetlen.

Ennél hosszabb szériája 2016 májusa (nyolc győzelem, három iksz) óta nem volt!

SPANYOL LA LIGA

28. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Eibar 1–1 (Berchiche 9., ill. Kike 17.)

Celta Vigo–Real Madrid 1–3 (Mina 40., ill. Benzema 20., 30., Asensio 94.)

Huesca–Osasuna 0–0

Valladolid–Sevilla 1–1 (Orellana 44. – 11-esből, ill. Bono 94.)

Az élmezőny állása: 1. Atlético Madrid 63 pont (27 meccs), 2. Real Madrid 60, 3. Barcelona 59 (27), 4. Sevilla 55

Borítókép: Miguel Riopa / AFP