52 éve nem látott német villámrajt, spanyol botlás

2021. március 25., csütörtök 22:49

A katari labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének első fordulójában Németország, Olaszország és Svájc is könnyedén győzött, Spanyolország viszont csak egy pontot szerzett.

A J-csoportban a németek szenzációsan kezdtek, a harmadik percben Leon Goretzka, a hetedikben Kai Havertz volt eredményes Izland ellen.

Ilyen jó vb-selejtezős kezdésre 1969 óta nem volt képes a nationalelf, akkor Gerd Müller és Wolfgang Overath öt perc alatt juttatta 2–0-s előnyhöz a német válogatottat Ciprus ellen.

A második félidőben még a bombaformában játszó Ilkay Gündogan is betalált, a németek így végül 3–0-ra nyertek. Románia leadta kétgólos előnyét, de csak legyőzte Észak-Macedóniát (3–2).

A B jelű ötösben a spanyolok óriási mezőnyfölénye bő fél óra után eredményezett vezetést Álvaro Morata góljával Görögország ellen, ahogyan a svédek is ebben a szakaszban jutottak előnyhöz Grúzia ellen.

Viktor Claesson gólját az a Zlatan Ibrahimovic készítette elő, aki 39 évesen és 173 naposan a legidősebb svéd válogatott futballistává avanzsált.

A fordulást követően viszont csak egyikük tudta megőrizni az előnyét, és ez meglepő módon nem a spanyol gárda volt, hiszen Görögország Bakaszetasz találatával egyenlíteni tudott (1–1).

A C-csoportban Svájc 13 perc alatt kiütötte idegenben Bulgáriát (1–3), de az olaszok is lerendezték a szünetre Észak-Írországot (2–0).

A drámai fordulatokat hozó magyar–lengyel meccsről itt olvashat!

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, EURÓPAI ZÓNA

1. FORDULÓ

B-CSOPORT

Spanyolország–Görögország 1–1 (Morata 33., ill. Bakaszetasz 56.)

Svédország–Grúzia 1–0 (Claesson 35.)

C-CSOPORT

Bulgária–Svájc 1–3 (Deszpodov 46., ill. Embolo 7., Seferovic 10., Zuber 13.)

Olaszország–Észak-Írország 2–0 (Berardi 14., Immobile 39.)

F-CSOPORT

Izrael–Dánia 0–2 (Braithwaite 13., Wind 67.)

Moldova–Feröer 1–1 (Nicolaescu 9., K. Olsen 83.)

Skócia–Ausztria 2–2 (Hanley 71., McGinn 85., ill. Kalajdzic 55., 80.)

J-CSOPORT

Liechtenstein–Örményország 0–1 (Frommelt 84. – öngól)

Németország–Izland 3–0 (Goretzka 3., Havertz 7., Gündogan 56.)

Románia–Észak-Macedónia 3–2 (Tanase 28., Mihaila 50., Hagi 86., ill. Ademi 83., Trajkovszki 84.)

Borítókép: Ina Fassbender / AFP